[Linux] Cisco switches to Linux

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

[Linux] Cisco switches to Linux

Post autor: Corvin »

Jak podaje serwis ComputerWorld jeden z największych producentów sprzętu sieciowego - firma Cisco - ma zamiar dokonać migracji z systemów znanego producenta software'owego na rozwiązania oparte na Linuksie.
Plany takiej migracji, podjęte przez kolejną dużą firmę, to dowód umocniania się pozycji Linuksa desktopów dla firm i korporacji.

Ľródło: http://www.7thguard.net/

mój komentarz: pewną firmę szlag trafia powoli :twisted:
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [linux] Cisco switches to Linux

Post autor: apn »

Corvin pisze:mój komentarz: pewn± firmê szlag trafia powoli :twisted:
Miejmy nadzieję że nie, bo te certyfikaty od nich szlag trafi :wink:
W NASDAQ Cisco spisuje się świetnie od czerwca. Ostatnio inwestorzy jeszcze dożucili do pieca. Jak widać, inwestorzy nie boją się klątwy :-)
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [linux] Cisco switches to Linux

Post autor: Corvin »

apn pisze:
Corvin pisze:mój komentarz: pewną firmę szlag trafia powoli :twisted:
Miejmy nadzieję że nie, bo te certyfikaty od nich szlag trafi :wink:
W NASDAQ Cisco spisuje się świetnie od czerwca. Ostatnio inwestorzy jeszcze dożucili do pieca. Jak widać, inwestorzy nie boją się klątwy :-)
ale ja mówię o innej firmie ....
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [linux] Cisco switches to Linux

Post autor: apn »

Corvin pisze: ale ja mówiê o innej firmie ....
Myślałem że o sławnej klątwie, że co przechodzi na Linuksa jest w stanie agonii ;-)

PS. Sądzisz że ta firma nie jest na to przygotowana od jakiegoś czasu?
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [linux] Cisco switches to Linux

Post autor: Corvin »

apn pisze:
Corvin pisze: ale ja mówię o innej firmie ....
Myślałem że o sławnej klątwie, że co przechodzi na Linuksa jest w stanie agonii ;-)
PS. Sądzisz że ta firma nie jest na to przygotowana od jakiegoś czasu?
ta firma ktorej nazwa sie na M.... powinna zacząć robić w gacie, rynek z związany z profesjonalnym IT się od nich odwraca, Urzędy też, małe firmy też ...., zwykli userzy. Zresztą zobacz kto rozwija teraz jądro 2.6 w 80% profesjonalne firmy z sektora IT, zegar zaczął tykać albo M$ zejdzie z cen i może otworzy Ľródła już drobne projekty testowo pootwierali.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [linux] Cisco switches to Linux

Post autor: apn »

Corvin pisze: ta firma ktorej nazwa sie na M.... powinna zacz±æ robiæ w gacie, rynek z zwi±zany z profesjonalnym IT siê od nich odwraca, Urzêdy te¿, ma³e firmy te¿ ...., zwykli userzy. Zreszt± zobacz kto rozwija teraz j±dro 2.6 w 80% profesjonalne firmy z sektora IT, zegar zacz±³ tykaæ albo M$ zejdzie z cen i mo¿e otworzy ¥ród³a ju¿ drobne projekty testowo pootwierali.
Nic z tych rzeczy. Microsoft jest przygotowany na to od dawna. Weź pod uwagę, że jest jeszcze wiele rzeczy które mogą zrobić. Taki SCO to był początek. Mogą wywołać teraz wojnę patentową, i Stellman tym razem dużo nie będzie mógł pomóc. Przykład UE pokazał, że Microsoft jest zdolny do lobbingu nawet na takie "niezawisłe" instytucje, więc pojawia się nowa możliwość. Prawnicy ostrzegają, że interpretacja GPL może być uzależniona od widzimisię sądu, i tutaj tez mogą mieć szczęście.

Do tego Microsoft już przygotowuje się na zmiany. Przecież to całe zamieszanie z Longhornem i jego datą wydania musi przynieść jakieś zmiany. A to dopiero początek. Microsoft dąży do zintegrowania wszystkich możliwych dziedzin komputeryzacji pod jednym okienkowym szyldem, i jeżeli mają rację, w domowych pieleszach Windows zabawi naprawdę długo. Na szczęście, jeżeli ludzie pomyślą, wygrają standardy... ale nie wierzę że ludzie pomyślą...

Jeszcze prowokacja. Przecież wiemy że decydenci w IT to banda wystraszonych golfiarzy nie mających pojęcia o IT. Jedno słowo MS i trzęsą portkami (vide SCO).

Dochodzi kompromitacja. Linux jeszcze nie stawił czoła tak wielkiej kompromitacji jak Windows, np. jeżeli chodzi o wirusy... ale jeżeli to nastąpi, zatrzyma się pęd Linuksa.

Microsoft z całą pewnością straci dużą część rynku. Ale jest na to przygotowany, i od dłuższego czasu szuka albo tworzy nowe rynki aby łatać dziurę.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Linux] Cisco switches to Linux

Post autor: Corvin »

tak jak napisałes w innym mailu wojna patentowa może nastąpić za 3 lata .....
do tego czasu znaczenie Linuxa może bardzo wzrosnąc i na to liczę. Ponadto GPL też może się imvho zmienić
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
ODPOWIEDZ