Alsa, zamiana kanalow/głosników

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

LukaStrz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2005-09-27, 20:09

Alsa, zamiana kanalow/głosników

Post autor: LukaStrz »

Szanowni forumowicze,

1,5 roku sobie radze ze slackiem dzięki google i temu forum ale teraz się poddaję :P.

Mam pewien specyficzny problem:
mam głośniki, które z przyczyn fizycznych (długość kabla) muszę mieć ułożone na opak, tzn w miejscu gdzie powinien być lewy głośnik muszę mieć głośnik prawy i odwrotnie. Zwykle takie odwrócenie mi nie przeszkadza, ale np przy oglądaniu filmów to trochę to "słychać" . I teraz pytanie, Jak zmienić programowo (w ALSA), tak aby to co ma lecieć w lewym głośniku było w prawym i odwrotnie ?

Pozdrawiam.
:)
mpier
Użytkownik
Posty: 1002
Rejestracja: 2005-10-01, 13:24
Lokalizacja: Blachownia||Cz-wa

Re: Alsa, zamiana kanalow/głosników

Post autor: mpier »

Nie powinno być z tym problemu. Zrobisz dodatkowe urządzenie o slave.pcm odpowiednim dla ilości głośnioków (będziesz go później używał) , o type route i odpowiednimi ttable.0.1 1 i ttable 1.0 1.... Chyba tak, reszta odpowiednio dla pozostałych głośników.
Awatar użytkownika
Maktar
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 09:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Alsa, zamiana kanalow/głosników

Post autor: Maktar »

Jak programowo Ci się nie uda zawsze możesz przelutować przewody :)
Machine, reg.no 311540, http://counter.li.org/
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Alsa, zamiana kanalow/głosników

Post autor: kazalot »

jezeli ogladasz mplayerem to mozesz sobie to w mplayerze ustawic jest taka opcja -af channels

dzieki niej mozesz dowolnie zamieniac kanaly, nie pisze o tym dlatego ze to lepsze rozwiazanie niz alsa tylko podaje jako alternatywne a przydatne zwlaszcza wtedy kiedy masz np slabej jakosci film gdzie jeden kanal buczy, wtedy rezygnujesz ze stereo i do obydwu glosnikow puszczasz ten sam kanal (nie zaklocony) wiele razy mi sie to juz przydalo.
ODPOWIEDZ