Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
untrustworthy
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-10-16, 22:29
Lokalizacja: DG

Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Post autor: untrustworthy »

Czesc Wam wszystkim. Jestem totalnym newbie i zaistalowalem sobie Slackware Linux 10.0. Wszystko bylo by piekne gdyby moja myszka dzialala poprwanie. A mianowicie chodzi i model Genius PowerScroll USB. Chodzi o to ze po zainstalowaniu i uruchomieniu X-window, myszka dziwnie dziala: jezeli przesuwam myszke w lewo/prawo myszka przesowa sie gora/dol. Jezeli nacisne jakis przycisk, rusze rolka to wskaznik przesuwa sie w prawo. Probowalem juz wielu rzeczy. Zmienialem wszystko w etc/X11/xorg.conf. Zmienialem "Protocol" na rozne sposoby, wlaczalem i wyl. emulacje 3 przyciskow, tez bawilem sie z ZAxisMapping i ni cholery nadal dzialala tak samo :x :x :x . Probowalem tez podlaczac inne mysze do portow ps/2 lub szeregowego, ale myszy albo nie wykrywalo, albo wykrywalo ale wskaznik nie chcial ani drgnac. To tyle o myszy.

Drugi moj problem to instalacja neostrady. Mam plytke ze sterownikiem. Slyszlem o instalacji pakietow przez installpkg ale nie za bardzo czaje o co chodzi. Czy moge liczyc na wytlumaczenie krok po kroku jak ja zainstalowac?

Szukalem na forum podobnych do moich problemow, ale niestety nie pomogly mi.

Wiem, ze to dlugi text i nie chce wam sie pisac pewnie jeszcze raz tego samego, ale bardzo prosze o wyrozumialosc :cry:

Z gory dzieki !!
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Post autor: Ciuciu »

To teraz jeszcze powiedz jakie masz ustawienia w xorg/xfree. Co do myszki usb to ma ina piku urządzenia w innym miejscu (przynajmniej moja miała) i może są jakieś inteferencje (ja wiem że to głupo brzmi) z psaux ?

jakby co to u mnie (logitech mx700):

Kod: Zaznacz cały

Section "InputDevice"

    Identifier  "Mouse1"
    Driver      "mouse"
    Option "Protocol"    "IMPS/2"
    Option "Device"      "/dev/input/mice"
    Option "ZAxisMapping" "4 5"
    Option "Emulate3Buttons"

EndSection
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
savage
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2004-10-15, 04:43

Re: Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Post autor: savage »

Jesli masz neo na usb wystarczy ze sciagniesz sterowniki http://neostrada.info/download/pafiledb ... =file&id=7 oraz zapoznasz sie ze strona http://www.slackware.com.pl/porady.php?id_porady=58 :) Wszystko jest w miare przejrzyscie opisane :)
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 2004-06-24, 14:37
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Re: Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Post autor: brx »

Moje ustawienia myszy USb :

Kod: Zaznacz cały

Section "InputDevice"
    Identifier  "Mouse1"
    Driver      "mouse"
    Option "Protocol"    "IMPS/2"
    Option "Device"      "/dev/mouse"
    Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection
śmiga wszystko razem z rolką ...
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
_______________________________________
Registered Linux User 363857 :D
Awatar użytkownika
untrustworthy
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-10-16, 22:29
Lokalizacja: DG

Re: Dziwna Myszka + Instalacja Neostrady

Post autor: untrustworthy »

Probowalem wszystkich... Ni cholery,nie dziala. Usunolem. zainstaluje jeszcze raz, jezeli problem sie powtorzy to odinstaluje i zainstaluje z najzwyklejsza 2-przyciskowa myszka ps/2 :). A co do neostrady to dzieki bardzo!!!
ODPOWIEDZ