[Rozw.] Dobrze znany kernel panic - przyczyna?

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
krzychoo89
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2006-08-30, 11:03

[Rozw.] Dobrze znany kernel panic - przyczyna?

Post autor: krzychoo89 »

VFS: Cannot open root device "801" or unknown-block (8,2)
Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(8,2)

Sytuacja przedstawia sie tak: zainstalowalen nowe jadro (2.6.27.10), slacka mam zainstalowanego na dysku sata na drugiej partycji (sda2). Lilo jest poprawnie skonfigurowany. Czytalem tez ze moze to byc przyczyna braku sterownikow do systemu plikow/sata. Ale wrzucilem na stale sterownik scsi, nawet ata, choc nie mam tego typu urzadzen. Jesli chodzi o system plików to na stale ext2 i reisefs. Ext3 nie potrzebuje.

Co moze jeszcze byc przyczyna tego bledu? Stawiam 5zł, ze zapomnialem czegos dodac do kernela, bo ostatnio go kompilowalem rok temu (niestety starego config'a nie mam)

pozdrawiam

EDIT: jest jest taka potrzeba to moge wrzucic listing .config'a
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 13:38 przez krzychoo89, łącznie zmieniany 2 razy.
It’s not a bug, it’s a feature ;)
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: [Rozw.] Dobrze znany kernel panic - przyczyna?

Post autor: Flash »

Czy na 100% masz wkompilowaną obsługę sterowników kontrolera dysku? Wrzuciłeś sterowniki do SCSI a do SATA też?
Na pewno nie potrzebujesz obsługi ext3?
Czy nie możesz użyć pliku .config z jądra dystrybucyjnego i usuwać zbędne sterowniki.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: [Rozw.] Dobrze znany kernel panic - przyczyna?

Post autor: Outlaw »

panic z powodu braku w kernelu obsługi Twojego systemu plików, na pewno masz ext2 na partycjach? lilo przy przeładowaniu nie pluje błędami? W razie czego wrzuć config.
Awatar użytkownika
krzychoo89
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2006-08-30, 11:03

Re: [Rozw.] Dobrze znany kernel panic - przyczyna?

Post autor: krzychoo89 »

Na 99% sterowniki do sata sa wzucone. Ext3 nie potrzebuje - mam tylko partycje swap i reiserfs.

Nad propozycja sie zastanowie, jak mi teraz sie nie uda to chyba nie bede mial wyjscia.

@up: ext2 nie mam, lecz czytalem ze ten blad moze sie pojawiac jesli nie wkompiluje sie ext2. Lilo siedzi cicho, wywala tylko lba32, ale z tego co wiem to tylko niegrozny warning.

.config wrzuce za godzinke, jak bede w domu.

Bardzo dziekuje za chec pomocy. Pozdrawiam

EDIT: Problem prawdopodobnie lezal w sterownikach sata, bylem praktycznie pewny ze wrzucilem dobre. No coz...system sie uruchomil, ale posypalo bledami. Wiec przechodze do metody nr 2: sprobuje okroic domyslne jadro, bo jak widac jeszcze wszystkiego zwiazanego z kompilacja nie zrozumialem.
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 13:37 przez krzychoo89, łącznie zmieniany 1 raz.
It’s not a bug, it’s a feature ;)
ODPOWIEDZ