sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

czy DHMO powinnien zostac zdelealizowany? (czytaj tekst ponizej)

tak
2
22%
nie
7
78%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: ondreyos »

sila sugestii i uprzedzen tudziez krotka opowiesc o umiejetnosci manipulacji.
piekny przyklad na to, jak nieobiektywne potrafia byc oceny nad wyzszoscia/lepszoscia jakiegos systemu, wojny miedzy zwolennikami windows a linux itp. (tylko prosze traktowac podany link jako ciekawostke, nie chce zaczynac zadnego flejma :roll: )
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10767&Linux+

jeszcze taka prosba - ponizej macie opis pewnej substancji chemicznej. tekst pochodzi (podobno) z ankiety przeprowadzonej kilka lat temu w USA. prosze - przeczytajcie i zaglosujcie, co o tym sadzicie. za kilka dni wyjasnie, dlaczego o to pytalem - wbrew pozorom to ma sens i zwiazek z tematem forum ;)
Niewidzialny zabójca

Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) jest bezbarwny, bezwonny, nie ma smaku i zabija corocznie nieprzeliczone tysiące ludzi. Większość tych zgonów jest spowodowana niezamierzonym wprowadzeniem DHMO do płuc, lecz niebezpieczeństwa związane z tą substancją nie ograniczają się do przypadków inhalacji. Przedłużony kontakt z zestaloną postacią DHMO powoduje rozlegle zniszczenia tkanek. Objawy spożycia DHMO mogą obejmować nadmierne pocenie się, zwiększenie ilości oddawanego moczu, a nawet zaburzenia samopoczucia, nudności, wymioty i zaburzenia równowagi elektrolitycznej organizmu. Pozbawienie dostępu do DHMO oznacza dla osób uzależnionych pewną śmierć.

Monotlenek diwodoru:
jest zaliczany do kwasów protonowych i stanowi główny składnik kwaśnych deszczów,
przyczynia się do zwiększenia efektu szklarniowego na Ziemi,
może być przyczyną poważnych poparzeń,
współuczestniczy w procesach erozji gleb,
przyspiesza korozję i rdzewienie wielu metali,
może spowodować awarię urządzeń elektrycznych,
zmniejsza skuteczność działania hamulców samochodowych,
został wykryty w komórkach nieuleczalnych nowotworów złośliwych,
Zanieczyszczenie osiągnęło rozmiary epidemii!
Duże ilości monotlenku diwodoru zostały znalezione we właściwie wszystkich strumieniach, jeziorach i zbiornikach współczesnej Ameryki. Ale skażenie nie ogranicza się do jednego kraju i przybrało zasięg globalny: substancje te znaleziono nawet w lodzie Antarktydy. W dolinach wielkich rzek DHMO powoduje niekiedy zniszczenia idące w miliony dolarów.

Pomimo zagrożeń, DHMO jest wciąż używany
jako rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy w przemyśle,
w reaktorach jądrowych,
w produkcji pianek z tworzyw sztucznych,
jako opóźniacz zapłonu
na wiele sposobów podczas okrutnych doświadczeń na zwierzętach,
podczas rozprowadzania pestycydów; nawet po starannym spłukaniu otoczenie pozostaje zanieczyszczone DHMO,
jako dodatek do "szybkiej żywności" i innych produktów żywnościowych.
Fabryki zrzucają odpadowy DHMO do rzek i oceanów i nie udaje się tego w żaden sposób powstrzymać, ponieważ ta praktyka jest wciąż legalna. Wpływ DHMO na dziką przyrodę jest również przeogromny i nie wolno nam tego dłużej ignorować.

Ten horror trzeba powstrzymać!
Rząd amerykański odmówił wprowadzenia zakazu produkcji, rozprowadzania i stosowania tej niebezpiecznej substancji chemicznej powołując się na jej "ważność dla stanu gospodarki narodowej". Faktycznie, marynarka i inne organizacje wojskowe prowadza eksperymenty z DHMO i projektują kosztujące miliardy dolarów urządzenia do kontrolowania i wykorzystania DHMO podczas wojen. Setki wojskowych instytutów wojskowych otrzymują całe tony DHMO za pomocą skomplikowanych instalacji podziemnych. Wiele z nich przechowuje zapasy DHMO do używania w przyszłości. Jeszcze nie jest za późno!
Zacznij działać TERAZ by uniemożliwić przyszłe skażenia. Dowiedz się więcej o tym niebezpiecznym związku chemicznym. To, czego nie znasz, też może zaszkodzić tobie i innym na całym świecie.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Flash »

Windows dlatego "wygrywa" z Linuksem bo gdy Linux zaczynał karierę to jego przeznaczeniem nie był desktop zwykłego użytkownika. Teraz podejmowane są próby stworzenia Linuksa jako w pełni wartościowy system na desktop. Na razie to aby mieć na komputerze dobry system to niestety trzeba coś tam umieć i włożyć trochę pracy. Windowsa postawi każdy głupi, i do tego obsługi uczą w szkołach. Wiem bo moja siostra 12 letnia ma komputer od komunii i moja praca to postawienie jej tam Windowsa i raz na jakiś czas posprzątanie po niej. Resztę sama sobie potrafi zrobić. Siedzi na koncie Użytkownika ;-) a nie Adminie.

Edit:
Ok :ok:
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 15:57 przez Flash, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: ethnoe »

Flash, zedytuj pierwszą linijkę posta, dajmy zadziałać sile sugesti ;)
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: ondreyos »

Teraz podejmowane są próby stworzenia Linuksa jako w pełni wartościowy system na desktop
a widziales filmik zlinkowany do artykulu? przeciez jasno widac, ze ludzie boja sie tego gorszego, straznego itp linuksa, chociaz wiekszosc z nich go w zyciu nie widziala. gdy sadza, ze ogladaja windowsa, to sa zadowoleni i caloksztalt im sie podoba. wiec negatywne podejscie do tego systemu w ogromnej wiekszosci wynika z uprzedzen i niewiedzy, a nie wlasnego doswiadczenia. tak samo, jak 99% osob narzekajacych na zydow, ich wplyw na gospodarke, polityke, tajne spiski itp w zyciu zadnego zyda nie widzialo, a nawet jesli to tez zyd niczego zlego im nie zrobil. ale przeciez wszyscy wiedza, ze trzeba na nich uwazac itd.

swoja droga - ciekawe, jakie bylyby wypowiedzi, gdyby pokazac ludziom tego samego lapka i poprosic o ocene "nowej wersji linuksa" - podejrzewam, ze ogolny entuzjazm by szybko ostygl ;) zaraz cos by zaczelo nie pasowac, jakies dziwne ikonki, okienka jakies tez brzydkie, a to przewijanie 3d - malo intuicyjne :D
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Pajaczek »

Flash pisze:Windowsa postawi każdy głupi, (...) Wiem bo moja siostra 12 letnia ma komputer od komunii i moja praca to postawienie jej tam Windowsa
No fajne masz zdanie o siostrze... a może o sobie??

Odnośnie tej substancji, tak... już od dawna wiedziałem o jej istnieniu, i faktycznie jest niebezpieczna. Ale z dobrych wiadomości powiem, że została opracowana metoda (a właściwie cała grupa metod), pozwalająca ograniczyć jej szkodliwy wpływ w przypadku połknięcia. Jednym z końcowych etapów tej grupy metod jest dokładne filtrowanie/destylacja, po której można DHMO spożyć prawie bez skutków ubocznych, nie należy jednak przesadzać z ilością, ponieważ szkodliwe właściwości DHMO nie zostały wyeliminowane w 100%, i nadal można ulec zatruciu.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Flash »

Pajaczek, łapiesz za słówka ;-). Z twojej wypowiedzi wynika, że każdy kto potrafi postawić Windowsa jest głupcem ;-). Chodzi mi o to, że jak bym jej postawił tam Linuksa np. Slackware to by sobie nie poradziła. W szkole pracuje na Windowsie a w domu by miała "inny" system i nic by się nie nauczyła z tych lekcji. Obsługi komputera nie da się nauczyć z książek trzeba się uczuć praktycznie. Jeżeli uczyli by obsługi Linuksa w szkołach to sytuacja by wyglądała kompletnie inaczej.
ondreyos, prawdę mówiąc to jak by nie patrzeć to większość z nas sama sobie tworzy taki pełnowartościowy system, większość z nas walczy z systemem aby otrzymać to co chce a nie to co się da.
Co do filmu to dzieje się tak dlatego, że do laptopów czy to normalnych desktopów dostaje się najczęściej system z Redmond i człowiek się nie zastanawia czy można tam zainstalować coś innego, po prostu używa taki system jaki jest. Jak się zepsuje to albo sam instaluje sobie od nowa system albo kolega/serwisant/hydraulik* (*niepotrzebne skreślić) i dalej używa tego systemu bo już go trochę używał i raczej nie chce się uczyć obsługi od nowa tylko dowiadywać się o tym jednym jak najwięcej.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Pajaczek »

Flash pisze:Z twojej wypowiedzi wynika, że każdy kto potrafi postawić Windowsa jest głupcem
Nie nie nie... z mojej wypowiedzi wynika taka interpretacja Twoich słów:
ver 1. Żartem: Jestem głupcem bo stawiam windowsa.
ver 2. Żartem^2: Windowsa potrafi postawić nawet głupiec + Moja siostra ma komputer, ale windowsa stawia jej ktoś inny (ja) => Moja siostra poniżej głupca.

Oczywiście obie z dużym ;-)
A teraz dość offtopu, bo sprawa tej niebezpiecznej DHMO jest naprawdę poważna.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 17:24 przez Pajaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Flash »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: nie mogę. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Edit:
Zastanowiło mnie twoja wypowiedź o tej substancji :neutral: Co masz na myśli, możesz napisać przez PW aby nie psuć zabawy innym ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 17:39 przez Flash, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheytan
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 2007-03-31, 10:44
Lokalizacja: Ligota Piękna/Wro
Kontakt:

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: Sheytan »

Moja siostra ma 14 lat, postawiłem Mandrive, powiedziałem, że ma używać i koniec :D A co. Bajer w tym, że jedynie doinstalowałem Kadu. Poza tym sama używa i nie krzyczy, że czegoś nie wie. Wracając do samego tematu, toondreyos ma rację. Jakby powiedzieć ludziom, że to Linux, od razu coś by im nie pasowało. Ludzie boją się zmian i są uprzedzeni. Przykład: kiedyś w ogólnej rozmowie ze znajomym, który nie interesuje się szerzej komputerami i powiązanymi tematmi, zeszło na systemy operacyjne. Ja mówię, że używam Linuksa, mam spokój z wirusami i innym dziadostwem. On do mnie: Noo, ale tam trzeba jakieś komendy wpisywać... Zaśmiałem się lekko, ale już nie chciało mi się mu tłumaczyć, że jest w błędzie. Dopóki ktoś nie przekona się na własnej skórze, że można śmiało zastąpić Linuksem Windw, to nie będzie przekonany do Linuksa. Ja sam zaczynałem od Slackware i jakoś żyję. Próbowałem też wielu innych dystrybucji, ale najbardziej odpowiada mi Slackware. :)
[url=http://www.madsheytan.blogspot.com][img]http://img146.imageshack.us/img146/3848/forumstopka.png[/img][/url]
Slackware, because it works. Kubuntu, because it works. Windows, because it syncs my iPod...
Awatar użytkownika
AxelYork
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-26, 19:27

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: AxelYork »

heh mono tlenek di wodoru jest jak Slackware...
a jak by był linux to by było no than you i'm not intrest.
[color=red][size=84]DAMAGE IS KING. SPEED KILLS. STYLE I EVERYTHING.[/size][/color]
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: sila sugestii i uprzedzen :D + ANKIETA

Post autor: topdolar »

ondreyos pisze:jak 99% osob narzekajacych na zydow
nono bo to wina masonow i cyklistow...

co do systemu emm windows jest beee bo jest jak klatka, w ktorej czlowiek sie dusi nie moze nic zrobic poza z gory okreslone ramy mozliwosci systemu, a ot taki slack, zaczyna sie na czarnym ekranie z masa dziwnych komunikatow, a konczy na systemie z milionem blyskotek i wodotryskow, kazdemu wedle potrzeb, sek w tym, ze mozna to samemu zrobic i zawsze jeszcze cos zostaje do zrobienie (moze nie az tak koniecznego ale dla samego zaspokojenia ciekawosci i wlasnej satysfakcji), a automagicznym kreatorom mowimy stanowcze NIE

co do DHMO, dla mnie to taki windows, niby go nie widac, nie slychac, nie czuc ale jest i zatruwa spoleczenstwo, ale jesli ustawidomic to ludziom to nie, nie przeciez zagrozenia nie ma
ODPOWIEDZ