Nowe skype, a jednak problem

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Googie
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2004-05-23, 08:35
Kontakt:

Nowe skype, a jednak problem

Post autor: Googie »

Zainstalowałem sobie w pracy nowe (BETA) skype - 1.3.0.38, czy jakoś tak. Obsługa Alsy, wszystko fajnie.

W domu chula bez problemów, tam mam nforce4 i jego zintegrowaną k. dźwiękową.
Tu, w pracy, mam nforce3 i też jego zintegrowaną dźwiękówkę. To właściwie jedyna różnica.

I tu i tu mam slackware current. W domu skype działa doskonale, a tu nie bardzo :/ Wszystkich słyszę dobrze, ale inni słyszą mnie tak jakbym mówił do nich przez modem 56kbit/s.

I tu i tu Alsa chodzi na konfiguracji domyślnej.

Co ciekawe, tutaj, w pracy, gdy spróbowałem starego Skype (1.2) na OSS (emulowane przez alsę), to wszystko działa ok, inni słyszą mnie tak, jak należy. Ale niestety w tym skype nie da się robić konferencji, a po jednym wykonanym telefonie urządzenie dsp nie jest poprawnie zwalniane i robi się kicha.

Na początku myślałem że to bufor alsy, ale nagrywanie przez 'rec' działa poprawnie. Jedynie skype beta coś nawala.

Ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Jak nie uruchomię skype'a to mi każą wrócić do Windowsa :/
Googie [ http://scripts.one.pl ]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowe skype, a jednak problem

Post autor: Sad Mephisto »

Googie, Ty żyjesz?
Googie pisze:a po jednym wykonanym telefonie urządzenie dsp nie jest poprawnie zwalniane i robi się kicha.
Nie wiem jak jest z najnowszym Skype, ale ze starszym dobrze chodziło przy użyciu Skype DSP Hijackera
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe skype, a jednak problem

Post autor: darjerz »

Hmmm mam to samo a jeszcze nie dawno jak gadałem było ok, karta ForteMedia FM801-AU , chyba któryś update do currenta znów coś namotał.
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Awatar użytkownika
Googie
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2004-05-23, 08:35
Kontakt:

Re: Nowe skype, a jednak problem

Post autor: Googie »

Dzięki Sad, to właściwie pomogło :)

Co do wersji BETA to próbowałem z: 1.3.0.30, 1.3.0.37 i 1.3.0.38 - wszystkie mają ten sam błąd z szarpanym głosem.
Googie [ http://scripts.one.pl ]
ODPOWIEDZ