kieszen USB - IDE

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

bigi
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 2004-06-02, 22:27

kieszen USB - IDE

Post autor: bigi »

jak w tytule, kiedys wrzucilem to na liste ale cisza.............. wiec tak kieszonka na USB1,1 chipset uss-725, z drugiej strony cdrom, udalo mi sie odnalezc goscia ktory tworzyl sterownik do tego chipsetu ale nie odpowiada na jakiekolwiek emile, zreszta sam napisal ze sterownik nie dziala jak powinien :( u mnie prawie w ogole on nie dziala,poza wykryciem przejsciowki, moze ktos jednak walczyl z czyms takim i ma metode jak to ugryzc co ?
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: kieszen USB - IDE

Post autor: Ciuciu »

Hmm.. prawdopodobnie się nie uda ale:

zrekompiluj jądro i zróć uwage na usb:
sczególnie: usbcore, usb-storage i wszystkie urządzenia które tam poniżej znajdziesz wkompiluj (jądro dużo nie ucierpi a dużo czasu oszczędzisz)

Teraz udządzenia szukaj albo pod /dev/usb albo gdzieś w oklicach scsi (które też powinieneś mieć skmpilowane - jako moduł na przykład)

Tyle mogę doradzić
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
bigi
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 2004-06-02, 22:27

Re: kieszen USB - IDE

Post autor: bigi »

hah od tego zaczalem :)
problem jest taki, ze mam sterownik ale jest on niedokonczony :) tzn klient ktory go pisal napisal ze wykrywa tylko dyski twarde, nmiestety u mnie nawet tego nie wykrywa :) ale mi zalezy na cd, wina jest chipset tejze kieszeni USS-725, nie ma nic na jego temat jezeli chodzi o wspolprace w systemach linuxowych :( chyba jednak bede musial kupic inna kieszen :)
born to be reboot...
ODPOWIEDZ