ATI 9100 i openGL

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

ATI 9100 i openGL

Post autor: nikkou »

czy ktos z was instalowal stery ATI do Radeonow 8500/9100? Kiedy zainstalowalem, to i tak openGl nie chodzil a przelaczanie pomiedzy konsola a KDE psulo palete kolorow. Help... Musze uzywac Auroxa zeby pograc Wolfa :)
tom-ek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2004-06-13, 16:38

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: tom-ek »

nikkou pisze:czy ktos z was instalowal stery ATI do Radeonow 8500/9100? Kiedy zainstalowalem, to i tak openGl nie chodzil a przelaczanie pomiedzy konsola a KDE psulo palete kolorow. Help... Musze uzywac Auroxa zeby pograc Wolfa :)
hmm nie wiem czy Ci pomoge.
instalowalem fglrx 3.7 pod x 4.3.0 , z jadrem 2.6.0 we wrzesniu
i jedyny problem ktory panietam to problemy z DRI ktore wyeliminowalem nie wkompilowujac je w jadro

do dzis pracuje z tak skonfigurowanym systemem i wszystko dziala poprawnie

a mialem herkulesa 9100 (kt400)

( teraz zmienilem na 9600 i bez zmian w systemie dziala idealnie)
monk
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: 2004-06-16, 12:48
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: monk »

jja mam 9200 Radeonka kernel 2.6.2

zobacz sobie ten art

http://artemida.amu.edu.pl/~po/dri.txt

pozdro
..:: SlackWARe ::..
BLOG: http://motologer.blogspot.com
Sylwek
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-17, 05:23

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: Sylwek »

nikkou pisze:czy ktos z was instalowal stery ATI do Radeonow 8500/9100? Kiedy zainstalowalem, to i tak openGl nie chodzil a przelaczanie pomiedzy konsola a KDE psulo palete kolorow. Help... Musze uzywac Auroxa zeby pograc Wolfa :)
Mam radka 9100 a stery pod Slacka 9.1 i XFree86 4.3.0 chodzily dobrze dopoki nie zainstalowalem wersji ATI 3.9.0 Pojawily mi sie rowniez problemy z przelaczaniem z konsoli do srodowiska graficznego :(
Jednak w Current instalowalem na xorg i tych problemow juz nie bylo :)
Pozdrawiam
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

zainstalowales??

Post autor: nikkou »

Zainstalowales te stery 3.9 ze strony ATI na currencie???
Moze opisac jak, jesli robiles cos sczegolnego.
Ja na 9.1 zrobielm tak:
rpm2tgz stery.rpm
zainstalowalem. potem
fglxxf86setupczy jakos tak.
no i mialem to co pisales, przelaczanie konsoli psula palete a OGL nie dzialal.
Za wszelka pomoc z gory dziekuje :)
Sylwek
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-17, 05:23

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: Sylwek »

TAK. Nie pamietam na jakiej wersji xorg. Instalowalem wszystko standardowo, potem odpowiedzialem na pytania "fglrxconfig" (wiekszosc defaultowo :]) ktory tworzy xf86config-4. Tu mialem troche zabawy z przeniesieniem tego do xorg.conf.
Czekam teraz na Slackware-10, ktore juz niedlugo..... mam nadzieje ze tam ATI beda smigaly :roll:
POZDRAWIAM 8)
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: nikkou »

ok, powiem to tak, wlasnie sobie zainstalowalem pod currentem. zrobielm tak jak pod xfree czyli fglxconfig. skopiowalem confa do xorg.conf. Ok dziala lepeiej niz pod xfree. nie ma problemow z konsola.

ale ciagle nie ma (pelnego)OpenGL!!! tzn. dokladnie. instaluje Wolfa: ET. I wyskakuje to co zawsze, czyli ze uzywam softwareowej mesy i jesli chce go uruchomic to to muze pozwolic na jej uzycie.

Inaczej mowiac.. Jak zrobic zeby pod tym slackiem i tymi driverami dzialal mi Wolf tak jak dziala pod Auroxem.

HELP!! :)

[ Dodano: 21 Czerwiec 2004, 21:04 ]
Jedno pytanko, pod X org nie ma tych problemow, w czasie przelaczanie miedzy konsola a X, czyli zielonych pixelkow, ktore wystepuja pod xfree. ale czy puszczales jakis film? pojawiaja sie i film wyglada tak samo jak pod xf??

[ Dodano: 21 Czerwiec 2004, 22:27 ]
ZROBILEM!!!!
http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=4&show=133
DOkladnie tak jak tu jest napsiane, i dziala!!! WOOOO!!!
Tylko ciagle mam problem z tymi zielonymi pixelami, wydaje mi sie ze one sa tylko gdy mam rozdzielczosc 1280x1024...
Sylwek
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-17, 05:23

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: Sylwek »

ehh, sorki ze nie odpowiadalem, ale pewnie slyszales o klopotach z republika :)

Prawde mowiac nie wiem o co chodzi. Masz dobrze skompilowanje jadro, moze zostawiles cos niepotrzebnego jak DRI chcociaz to chyba nie to. Wydaje mi sie ze problem moze tkwic w pozostalosciach po starych sterownikach ati, uninstalowales tamte ???

P.S wyszlo Slackware-10.0, niedlugo bede instalowal (jak sciagne) dam znac jak tam chodzi moj radeonek :)
P.S2 filmy chodza bez zarzutu :D
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: nikkou »

zauwazylem ze te kolorki sie psuja tylko w rozdzielczosci 1280x1024. ty pisales o jakichs problemach z przelaczaniem pomiedzy konsola a Xami, sadzilem ze chodzilo ci o te pixelki. so one troche irytujace, i nie bedzie mi sie chcialo przez to instalowac tych driverow na salcku 10 (jesli dalej tak bedzie)

[ Dodano: 24 Czerwiec 2004, 20:18 ]
Dopisuje, ja mam Bartona 2500+, ATI (Original) 9100. To nie sa kwadraty takie jak w filmach, filmy dzialaja dobrze, tylko czasem widac te pixele, moz zrobie screenshota. pozniej jak sciange slacka 10 :-)
Sylwek
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-17, 05:23

Re: ATI 9100 i openGL

Post autor: Sylwek »

Ok - wiem o jakie pikselki ci chodzi... i ze w filmach to inaczej zupelnie wyglada. Moze nie masz czegosc doinstalowane lub masz czegos za duzo, a jak masz zamiar sciagac 10.0 to daj sobie z tym spokuj, na nowej wersji pewnie bedzie dzialalo :D
Jak dobrze pojdzie to jutro juz bede instalowal nowego slackware :)
ODPOWIEDZ