dwie karty dźwiękowe

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
kB_a
Użytkownik
Kontakt:

dwie karty dźwiękowe

Post autor: kB_a »

witam. mam pomysł ,ale jeszcze nie wiem jak go zrealizować. otóż mam na płycie głównej dźwięk na AC97 a oprócz tego SbLive5.1. mam taki plan, by tę kartę z płyty zaprząc pod słuchawki, i w razie kłopotów z ciszą w domu móc przełączać z głosników zewnętrznych na słuchawki, bo w "lajwie" nie mam wolnych dżeków. uważam ze to świetny pomysł jest. pogrzebię jeszcze w biosie czy się da, i będzie fajnie.
-
http://deneb-algedi.net
-
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Kontakt:

Re: dwie karty dźwiękowe

Post autor: Sad Mephisto »

To podziel się proszę rezultatami jak już to zrobisz. Mam podobną sytuację i straszliwego lenia żeby się za to zabrać ;)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
sayetan
Moderator w st. spocz.

Post autor: sayetan »

przeciesz zaprzegnac dwie karty to nie problem, kiedys robilem juz to ze strony alsa`y
powodem bylo granie i ts, bo nie moglem tego pogodzic na jednej karcie, wiec musialem leciec na dwie karty
troche sie trzeba pomeczyc ale nierealne to to nie jest
kartyL: ViA i SB 4.1
jacol
Przyjaciel Forum

Post autor: jacol »

Witam
Pomysł nie jest nowy. Ja mam kartę sb live 1024 i na płycie kartę dźwiękową opartą o chip via
W biosie włączony chip dźwiękowy, modprobe emu10k1 oraz modprobe via82cxxx_audio, to wszystko
musi być uzupełnione doborem /dev/mixerX dla programu który ma używać danej karty.
Pozdrawiam jacol
PS To nie jest również mój pomysł. Zaczerpnąłem go od tych, którzy konfigurowali linuksa na wiele
monitorów i użytkowników. Acha jeszcze jedno te karty na płytach to są warte jednego: Śmietnika. Lepiej użyć sb 16 niż karty na płycie nawet 6 kanałowej. Dla sterowników alsy to pewnie męka bo przekomplikowane ale dla oss to żaden problem.
#------------
Aby już całkowice dokończyć to dla xmms aby grał na karcie via 82xx muszę wpisać w konfiguracji oss /dev/dsp2
i /dev/mikser1
ODPOWIEDZ