[Rozw.] Problem z madwifi 0.9.3.2 na kernelu bez smp

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

b_ar_te_k
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-27, 09:01

[Rozw.] Problem z madwifi 0.9.3.2 na kernelu bez smp

Post autor: b_ar_te_k »

Witam,
Na początek chciałbym się przywitać bo właśnie zarejestrowałem się na tym forum, mam nadzieje, że znajdę tu pomoc z moim problemem.

Właśnie zainstalowałem na serwerze Slackware 12.0 z kernelem 2.6.21.5 ( bez smp, bo z smp nie działało, serwer to Celeron 433Mhz na płycie opartej o chipset Intela 440BX ) . Wszystkie pakiety zainstalowałem na full. Potrzebuje teraz jeszcze sterownik madwifi , kompiluje się bez problemu ale po wydaniu polecenia make install moduły lądują w /lib/modules/2.6.21.5-smp w rezultacie po wydaniu polecenia modprobe ath_pci otrzymuje komunikat ze takiego modułu nie ma. Włączyłem więc pkgtool i usunałem paczki typu kernel-*-smp . Skasowałem katalog /lib/modules/2.6.21.5-smp i zainstalowałem od nowa madwifi ( zrobilem make clean wczesniej ) . W rezultacie po make install mam od nowa utworzony katalog /lib/modules/2.6.21.5-smp a w nim moduły od madwifi. Skopiowałem wiec te moduły do katalogu /lib/modules/2.6.21.5 ale niestety tak fajnie to nie jest i nie działa.

W związku z tym proszę o jakąś pomoc w instalacji modułów madwifi.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2007-09-27, 23:04 przez b_ar_te_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: [Rozw.] Problem z madwifi 0.9.3.2 na kernelu bez smp

Post autor: Lizard »

W katalogu /extra/linux-2.6.21.5-nosmp-sdk na płycie instalacyjnej znajdziesz nagłówki kernela dla wersji nosmp oraz potrzebny patch, który przerobi źródła jądra na wersję nosmp.
Error 404 - footer not found
darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Re: [Rozw.] Problem z madwifi 0.9.3.2 na kernelu bez smp

Post autor: darkstar2111 »

Ja może podłącze się pod ten temat z innym pytaniem. Też korzystam z madwifi, ale jego kompilacja i poprawna instalacja każdorazowo nastręcza mi wielu problemów. Teraz kiedy udało mi się przez to przebrnąć chciałbym iść na łatwiznę i skopiować tylko odpowiednie pliki. Co dokładnie muszę skopiować ?
b_ar_te_k
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-27, 09:01

Re: [Rozw.] Problem z madwifi 0.9.3.2 na kernelu bez smp

Post autor: b_ar_te_k »

Wielkie dzięki, zastosowałem się do tego co napisał Lizard i sterowniki zainstalowały się bez problemu.

Pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuję za pomoc .
ODPOWIEDZ