dziwna sytuacja z netem od PLEY'a

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

rez_77
Użytkownik

dziwna sytuacja z netem od PLEY'a

Post autor: rez_77 »

Mam internet z pley;a i korzystam z modemu Huawei E220. w sytuacji sciagania plików transfer wynosi nieznacznie ponad 100kb/s czyli ok bo w granicach 1mbit'a problem jest natomiast z stronami www. Działają bardzo wolno...sytuacja taka ma miejsce zarówno pod windowsem jaki i pod linuxem......może ktoś ma jakis pomysł jak to poprawić ???

thopass
Użytkownik
Kontakt:

Re: dziwna sytuacja z netem od PLEY'a

Post autor: thopass »

rez_77 pisze:problem jest natomiast z stronami www. Działają bardzo wolno..
W jakim sensie? Wolno się ładują czy długo czekasz od kliknięcia do reakcji w oknie przeglądarki? Jeśli to drugie to moim zdaniem jest "w porządku" - może i przepustowość łącza jest dobra ale czasy opóźnień dość duże (to trochę inne łącze niż neostrada czy kablówka). Nie gwarantuję jednak, że mam rację - w tym temacie za wiele nie czytałem.
Slackware Current + kernel 2.6.32.6 + KDE 3.5.10
registered linux user #412954

[url=http://userbars.org][img]http://img162.imageshack.us/img162/9958/linux1hf8.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Kontakt:

Post autor: Outlaw »

Spróbuj ustawić sobie 'zaufany' DNS na sztywno a nie te które dostajesz z DHCP od Play.

Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: ethnoe »

Żeby się przekonać czy to wina sieci, czy DNSa możesz spingować po IP np. googla i zobaczyć jakie jest opóźnienie w dwie strony, potem to samo tylko po nazwie.
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"

ODPOWIEDZ