Slackware 11 aktualizacja prosze o pomoc

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

aurora12-12
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-25, 02:58

Slackware 11 aktualizacja prosze o pomoc

Post autor: aurora12-12 »

Witam. Jestem od dawna uzytkownikiem slackware w wersji 11.

Juz dawno bym go zaktualizowal caloscia ale sie boje...
Otoz moja plyta(gigabyte ga 7n400 Pro2) nieprzyjmuje zadnego linuxa poza slackwarem i puppy.
Puppy wiadomo- mala okrojona choc sympatyczna wersja.
Plyta ma prawdopodobnie albo blad w samej sobie fizycznie albo jakis zwalony bios..
Raz ze nie ma wspolpracy acpi plyty z acpi linuxa kompletnie(przez co musze wylaczac pstryczkiem)
Dodatkowo kazdy linux poza slackiem po zaladowaniu jadra do ramu przy starcie zaczyna wypisywac bledy i proby komunikacji z dyskami, po czym nastepuje black screen i dupa, nic wiecej.
Chcialem zaktualizowac biosa, ale na stronie producenta sa niestety tylko exe updatery dla windowsow. Mily pan z supportu nieumie mi wskazac strony z golymi wsadami do flashy ktore moglbym wladowac z dyskietki bez windowsa..

Dlatego chcialbym troszke odswiezyc swojego slacka, tj tak zeby miec liska w wersji 3.0 z flash playerem 10, i nowsze gcc gdyz bez tego nawet wine mi nie ruszy:(
Podejzewam ze wiaze sie to z podmiana wielu pakietow a takze pewnie instalacja nowego jadra..
A w tym niestety jestem jeszcze dziewiczy:P

Dlatego prosze o pomoc doswiadczonych kolegow tj wykazanie mi co musze zmienic by w/w rzeczy mi chodzily i w jakiej kolejnosci sie do tego zabrac..
Opis kompilacji itd- wiem, znajde na sieci. Ale chce wiedziec co i w jakiej kolejnosci zeby sobie czegos nie skopac...

Z gory dziekuje za wszelkie rady. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Slackware 11 aktualizacja prosze o pomoc

Post autor: Hannibal »

1. Exek z biosem to archiwum SFX - rozpakowujesz i masz plik biosu i DOS-owy aktualizator w środku.

2. Kolejność
- najpierw jajko.
- później przeczytaj plik UPDATE/UPRGRADE z katalogu głównego Slacka (właściwie wszystkich wersji pośrednich).

3. Nie radzę robić aktualizacji od 11 do 13 bezpośrednio - jeżeli nie masz jakiegoś doświadczenia. Na bank się coś posypie i możesz mieć później problem. Lepiej zrób kopie swoich pliczków, konfiguracji i zainstaluj 13 od zera. Upewnij się jednak czy 13 ruszy na twoim sprzęcie ;)
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Awatar użytkownika
orcad
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2007-04-01, 15:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Slackware 11 aktualizacja prosze o pomoc

Post autor: orcad »

Nie lepiej zrobic Image calego dysku i na spokojnie eksperymentowac z nowa wersja slackware ?
pewnie trzeba kompilowac jajko bo byc moze w nowym jajdu brakuje obslugi starszej plyty glownej o ile nie uruchomi sie nowy Slackware 13
Ostatnio zmieniony 2009-09-25, 10:56 przez orcad, łącznie zmieniany 1 raz.
aurora12-12
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-25, 02:58

Re: Slackware 11 aktualizacja prosze o pomoc

Post autor: aurora12-12 »

No tak chyba zrobie...

Zrobie kopie bo mam 3 dyski wiec no problem i pojade z nowym.
W starym bttv tez jest np niechetne do wspolpracy wiec co nowe to nowe:)

Ps, co ciekawsze:

Probowalem jeszcze ubuntu 9.04 bo mi wpadl w rece i o dziwo po zastosowaniu acpi=off i wylaczeniu acpi plyty w biosie poszedl:)

Noo...tyle ze ubuntu to kicha...
ODPOWIEDZ