[Rozw.] Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

[Rozw.] Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: rosencrantz »

Witam,
problem jest już rozwiązany, ale jest ciekawy i może komuś przydarzyło się coś podobnego. Na laptopie mam Slackware 13.1 i 13.37. Zainstalowałem najnowsze jajko z /testing na obu i wicd przestał łączyć. Nie widział żadnej sieci wifi. Po powrocie do starego jajka wszystko wróciło do normy. Problem jest ciekawy, ponieważ zazwyczaj sprzęt niedziałający na starym jajku ruszał na nowym. Jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 22:03 przez rosencrantz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: Pajaczek »

Jajko kompilowane własnoręcznie czy paczka z prekompilowanym?
Za pewne zbrakło wkompilowania jakiejś opcji dla akurat tej karty, nic nadzwyczajnie niezwykłego.
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: rosencrantz »

Jakbym sam kompilował, to bym d..y nie zawracał. Paczka z /testing z currenta. Pat kompilował.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: Pajaczek »

Więc pewnie czegoś nie umieścił, świadomie lub nie. Porównaj sobie configi obu kerneli.
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: roverek »

kernel-firmware do 2.6.38.4 zainstalowane ? :P
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: rosencrantz »

Wszystko. Nie bawię się ostatnio w kompilacje. Jak pokazuje się nowy kernel, robię upgrade. Wszystkie paczki kernel-*.txz z /a, /d i /k. A kartę mam starą, obsługiwaną przez moduł ath5k. Wykluczyłem też inne możliwości. To na pewno kernel. Problem jest raczej z gatunku ciekawostka, nie mam zamiaru się w tym grzebać. Czasu brakuje. Jajko z 13.37 załatwiło sprawę. Ciekawiło mnie tylko czy to jest odosobniony przypadek. W configach grzebał nie będę, bo ...nie mam czasu i pewnie nic nie znajdę. Parę lat temu na forum był wątek ze stroną, co się jednym ładowała a innym nie. U mnie na S11 z jajkiem 2.4.* ładowała się, a po uruchomieniu tego samego S11 z jajkiem 2.6.* już nie. Po 3. dniach ładowała się już wszystkim, co zakończyło spekulacje nad przyczynami. Do dziś nieznanymi. Ale wątek do dziś czyta się świetnie. Pozdrowienia dla wszystkich.
P.S. Dochodzą mnie słuchy, że w tym roku nie zakwitną kasztany, tylko drugie ferie zimowe planują. Prawda to?
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: Pajaczek »

Ale mi filozofia i strata czasu, na przejrzenie configów... (u mnie 2 sek łącznie z napisaniem, a ile u Ciebie?).

Kod: Zaznacz cały

time grep ATH /boot/config
Oczywiście zmień miejsce konfiga na odnoszące się do danego jądra.

Ps. Kasztany kwitnące już widziałem w tym roku.
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: rosencrantz »

Filozofii to w tym nie ma żadnej. Po prostu poszukiwanie przyczyn usterki, którą można wyeliminować w parę minut, wydaje się być dla mnie marnotrawstwem czasu, którego niewiele mam dla siebie. Slackware uwiódł mnie parę lat temu swoją innością i byciem wymagającym od użytkownika. W zamian oferował pełną kontrolę i działał. Na domowym desktopie już 3. rok. Może to wina sprzętu, jego konfiguracji, coś wyjątkowego będącego kombinacją tych dwóch czynników a może software. Może błąd w configach. Ale jakie ma to znaczenie, jeżeli wszystko co mnie interesuje jako użytkownika, to sprawdzenie poczty, przeglądarka WWW i pakiet biurowy.Generalnie. Korzystam z pre-kompilowanych pakietów, ponieważ kompilacja na moim laptopie to wieczność (Celeron 1.6). Jeden z nich spowodował problem. Zapytałem tylko, czy komuś innemu przytrafiła się podobna historia. Komputer działa, dzieci rosną i nawet "time grep ATH /boot/config" tego nie zmieni.
Co do kasztanów, to spytałem, ponieważ nie ma mnie w kraju, a z tego co wyczytałem w internecie, to prawdziwa zima się rozszalała z początkiem maja. Pozdrowienia dla Pajączka. Wiem, że się da. Tylko nie wiem po co.
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: ydoom »

rosencrantz pisze:Parę lat temu na forum był wątek ze stroną, co się jednym ładowała a innym nie. U mnie na S11 z jajkiem 2.4.* ładowała się, a po uruchomieniu tego samego S11 z jajkiem 2.6.* już nie. Po 3. dniach ładowała się już wszystkim, co zakończyło spekulacje nad przyczynami. Do dziś nieznanymi. Ale wątek do dziś czyta się świetnie.
Link? :)
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: ydoom »

Tak mi się przypomniały "e-maile, które nie dochodziły dalej niż na 500 mil" :) http://www.ibiblio.org/harris/500milemail.html
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

[Rozw.] Kernel 2.6.38.4-smp i wicd

Post autor: rosencrantz »

Problem okazał się być banalny. W celu skrócenia startu systemu pliki /etc/rc.d/rc.inet1 i /etc/rc.d/rc.wireless nie był plikami wykonywalnymi. Przywrócenie uprawnień do wykonywania i restart systemu - ./rc.inet1 wlan0_start nie zadziałało - pomogło. Wicd ponownie widzi sieci i łączy. Niemniej na starszym jajku działał i bez tego.
ODPOWIEDZ