nvidia i kernel 2.6.x

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Googie
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2004-05-23, 08:35
Kontakt:

nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: Googie »

Dzialaja wam sterowinki tej firmy z tym kernelem? Mi sie nawet skompilowac nie chca :(
Googie [ http://scripts.one.pl ]
fenix
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2004-05-23, 08:01

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: fenix »

te sterowniki to chyba sa w wersji binarnej? nie do kompilacji... u mnie dzialaja od 2.6.0 normalnie
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: Sad Mephisto »

Jak miałem 2.6.x (nie pytajcie co teraz mam :P) to sterowniki mi działały bez problemu. Trzeba tylko jeszcze raz uruchomić tego wspaniałego "instalatora"
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: Skyscraper »

Googie pisze:Dzialaja wam sterowinki tej firmy z tym kernelem? Mi sie nawet skompilowac nie chca :(
a jakis komunikat wywala podczas kompilacji? rozumiem ze masz zrodla jajka wrzucone do odpowiedniego katalogu? z tego co sie orientuje same czyste zrodla nie wystarcza, trzeba przekompilowac jajko aby uzyskac odpowiednie plik naglowkowe w zrodlach jajka. Cos kojarze ze nowsze wersje kernela juz takiego zabiegu nie wymagaja i wystarcza same zrodla.

potem odpalasz nvidia-installer czy jakos tak i nie powinno byc problemow.

Niech mnie ktos poprawi jesli jakas gafe strzelilem.
Awatar użytkownika
MOOtant
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 2004-06-12, 22:31

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: MOOtant »

Pewnie ma tak samo jak ja 2.6.6 z currenta/testing. Po pierwszym uruchomieniu instalator wypisywał jakiś dziwny błąd. Po drugim już tylko jeden: nie może znaleĽć nazwy modułu kernela. Jak rozpakowałem instalator i uruchomiłem skrypty po kolei to doszedłem do wniosku, że nie jest w stanie rozpoznać wersji kernela. Jak na razie chyba pozostaje samodzielne skompilowanie kernela/pozostanie przy 2.4.x/czekanie na stabilne 2.6.x.
krycha
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 2004-06-11, 18:32

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: krycha »

Ja tam normalnie używam 2.6.6 skompilowanie własnoręcznie i działa idealnie stery nvidia tez tyraja z kde 3.2.2 arta o kompilacji mozna znalezc na newbie.linux.pl :twisted:
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: rapid »

Instalacja driverow dziala bezproblemowo. Driverow nie trzeba juz patchowac aby dzialaly, poniewaz najnowsze 53xx maja juz support kernela z serii 2.6.x. Jezeli podczas uruchamiania instalatora nvidia do pewnego momentu idzie i zatrzymuje sie i wywala komunikat, ze czegos tam nie mozna zlokalizowac (lub cos o nvidia.ko), to polecam rekompilacje jajka (nawet ten sam konfig) i restart kompa. Po ponownym uruchomieniu stery powinny pojsc prawidlowo. Oczywiscie wszystko spod roota.
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: DanielLinux »

Obecnie przy zmianie wersji kernela instalacja sterowników przebiega pomyślnie.
Jednak na początku też miałem pewne problemy.
Polecam rozpakowanie :
sh N*.run --extract-only
wewnątrz jest dokumentacja i FAQ
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: rapid »

DanielLinux pisze: Polecam rozpakowanie :
sh N*.run --extract-only
po co rozpakowywac?

Kod: Zaznacz cały

sh plik.run
Awatar użytkownika
MOOtant
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 2004-06-12, 22:31

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: MOOtant »

krycha pisze:Ja tam normalnie używam 2.6.6 skompilowanie własnoręcznie i działa idealnie stery nvidia tez tyraja z kde 3.2.2 arta o kompilacji mozna znalezc na newbie.linux.pl :twisted:
Używasz skompilowanego jądra, a Ľródła brałeś z kernel.org czy z slackware-current/testing/2.6.6/kernel-source?
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: bzyk »

A mnie się gdzieś o uszy obiło, że są problemy z rivafb i sterami od xsy. Więc może tutaj trzeba poszukać rozwiązania problemu? Skompiluj kernela bez framebuffera. Ewentualnie framebuffer tylko z vesy.
In /dev/null no one can hear you scream.
Awatar użytkownika
MOOtant
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 2004-06-12, 22:31

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: MOOtant »

I tak będę kiedyś musiał skompilować 2.6.6, (vesafb przy 60 Hz) ale jak na razie nie chce mi się. Jak na razie wszystko działa. Trzeba było przeinstalować kernel-sources-2.6.6.tgz i kernel-headers-2.6.6.tgz. Potem zmienić errno.h w /usr/include/asm-i386. Następnie wykonać make menuconfig i make modules (zatrzymać po tym jak skompilują się skrypty). Te skrypty są wykorzystywane przez instalator Nvidii. Potem można spokojnie zainstalować sterowniki.
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: Zulik »

nie wiem jak mozna uzywac 2.6.6 ...
mam nadzieje ze macie jakieś łatki na to jajko...bo bez tego to dysk moze sie wam rozwalić
(ale tylko jak czesto resetujecie ;)
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: rapid »

Troll pisze:nie wiem jak mozna uzywac 2.6.6 ...
mam nadzieje ze macie jakieś łatki na to jajko...bo bez tego to dysk moze sie wam rozwalić
(ale tylko jak czesto resetujecie ;)
Ten problem jest juz bardzo stary i dawno jest latka na to ;)
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: nvidia i kernel 2.6.x

Post autor: bzyk »

Troll i rapid; możecie rozwinąć? Stary problem i jajko 2.6.6. Jakoś mi to nie pasuje. O co chozzi??
In /dev/null no one can hear you scream.
ODPOWIEDZ