Problem z instalacją sterowników nVidia

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
blady
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-06, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka

Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: blady »

Witam,
Mam problem z zainstalowaniem sterowników( 295.49) na Slackware 13.37( 2.6.37.6). Miałem już z nimi wcześniej problem w postaci niemożliwości uruchomienia X'a, więc je usunąłem, a teraz nawet nie mogę zainstalować.

Kod: Zaznacz cały

ERROR: Unable to load the kernel module 'nvidia.ko'.  This happens most frequently when this kernel module was built against the wrong or improperly configured kernel sources, with a version of gcc that differs from the one used to build the target kernel, or if a driver such as rivafb, nvidiafb, or nouveau is present and prevents the NVIDIA kernel module from obtaining ownership of the NVIDIA graphics device(s), or NVIDIA GPU installed in this system is not supported by this NVIDIA Linux graphics driver release.

Please see the log entries 'Kernel module load error' and 'Kernel messages' at the end of the file '/var/log/nvidia-installer.log' for more information.
Dodałem wpis

Kod: Zaznacz cały

Blacklist nouveau
w

Kod: Zaznacz cały

 /etc/modprobe.d/blacklist.conf
ale nic to nie zmieniło. Usunąłem nawet całą paczkę xf86-video-nouveau, ale to też nic nie zmieniło. Jakieś sugestie?
s2c
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2011-12-31, 13:44

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: s2c »

Chcąc mieć konsolę w normalnej rozdzielczości wrzucałem zawsze nouveau na czarną listę. Nie pomagało to jednak, musiałem dopisać także blacklist drm. O ile chwytam, to nouveau jest ładowany przez drm i Blacklist tutaj nic nie daje. Nie wiem dlaczego tak jest, a do rozwiązania doszedłem w sposób empiryczny. Warto spróbować ;)

Konstatując: echo "Blacklist drm" >> /etc/modprobe.d/blacklist.conf
Awatar użytkownika
blady
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-06, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: blady »

Nie pomogło. Gdyby ktoś miał wątpliwości to poprawiłem Blacklist na blacklist i w takiej właśnie wersji nic nie pomaga.
Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: knives »

Spróbuj pobrać i zainstalować paczkę blokującą nouveau z repozytorium z katalogu extra.

Dla wersji 32-bitowej.
Dla wersji 64-bitowej.

(pewnie nie ma między nimi różnicy, ale tak na wszelki wypadek)
Awatar użytkownika
blady
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-06, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: blady »

Niestety to też nie pomogło.
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: dienet »

Błąd wymienia trzy problemy, Ty na razie sprawdzasz jeden. Dodatkowo powinieneś zajrzeć w log.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
blady
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2007-10-06, 16:06
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: blady »

Dodałem do blacklisty jeszcze rivafb i nvidiafb, ale nci to nie pomogło. Udało mi się ominąć problem dopiero poprzez wpisanie

Kod: Zaznacz cały

nvidia-installer -k `uname -r`
jednak podczas instalacji wystąpiły błędy

Kod: Zaznacz cały

ERROR: Unable to open '/usr/X11R6/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/X11R6/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so.295.33' for reading (No such file or directory)
ERROR: Unable to open '/usr/lib/modules/extensions/libglx.so' for reading (No such file or directory)
mimo to instalacja dobiegła końca, jednak X się nie uruchamia.

Kod: Zaznacz cały

 (EE) NVIDIA: Failed to load the NVIDIA kernel module. Please check your
 (EE) NVIDIA:     system's kernel log for additional error messages.
 (II) UnloadModule: "nvidia"
 (II) Unloading /usr/lib/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.so
 (EE) Failed to load module "nvidia" (module-specific error, 0)
 (EE) No drivers available.

Fatal server error: no screens found
Jakieś pomysły teraz?
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Problem z instalacją sterowników nVidia

Post autor: ydoom »

blady pisze:Jakieś pomysły teraz?
Tak.

Kod: Zaznacz cały

(EE) NVIDIA: Failed to load the NVIDIA kernel module. Please check your
 (EE) NVIDIA:     system's kernel log for additional error messages.
Czy naprawdę trzeba Ci pokazywać, którą linijkę komunikatu czytać? Otóż trzeba czytać wszystkie.
ODPOWIEDZ