Sterowniki WIFI qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

wolf1234658
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2016-03-10, 20:47

Sterowniki WIFI qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless

Post autor: wolf1234658 »

Dopiero co przesiadłem się z Windows 8 na Linuxa Mint KDE.Lecz przeglądając distrowatch zainstalowałem sobie Slackware current 64bit. Brak sterownika do owej karty zmusza mnie do aktualizacji Kernela bądz instalacji backports.Chciałbym to zrobić ze źródeł lecz trochę mnie to przerasta.Ciągle wyskakujące zależności ;-( Aby zainstalować zależność zainstaluj kolejne 3. Potrafię instalować proste programy ze źródeł lecz np. Środowisko Mate ze źródeł wymaga takiej ilości zależności wymaganych do ręcznej instalacji że wymiękam.Mój laptop to ASUS X550V. Chciałbym dokonać upgradu kernela bądz instalacij backports ręcznie bez dodawania rapozytoriów.

Proszę o udzielenie odpowiedzi bez odsyłania do Google.Poradniki w sieci są dla wymiataczy :( .W gimnazjum NIC nie mam o linuxie.
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sterowniki WIFI qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless

Post autor: webster »

Masz slackware current i kernel w wersji 4.4.4 ? Chcesz aktualizować kernel do jakiej wersji ?
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
PITbull
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2004-10-19, 18:50

Re: Sterowniki WIFI qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless

Post autor: PITbull »

wolf1234658 pisze:Dopiero co przesiadłem się z Windows 8 na Linuxa Mint KDE.Lecz przeglądając distrowatch zainstalowałem sobie Slackware current 64bit. Brak sterownika do owej karty zmusza mnie do aktualizacji Kernela bądz instalacji backports.Chciałbym to zrobić ze źródeł lecz trochę mnie to przerasta.Ciągle wyskakujące zależności ;-( Aby zainstalować zależność zainstaluj kolejne 3. Potrafię instalować proste programy ze źródeł lecz np. Środowisko Mate ze źródeł wymaga takiej ilości zależności wymaganych do ręcznej instalacji że wymiękam.Mój laptop to ASUS X550V. Chciałbym dokonać upgradu kernela bądz instalacij backports ręcznie bez dodawania rapozytoriów.

Proszę o udzielenie odpowiedzi bez odsyłania do Google.Poradniki w sieci są dla wymiataczy :( .W gimnazjum NIC nie mam o linuxie.
W slackware nie ma bacportów.

Spróbuj utworzyć plik /etc/modprobe.d/asus.conf
i dodać 1 linie

options asus_nb_wmi wapf=1

MOże pomoże z wifi.

Skoro poradniki są dla wymiataczy to raczej daj spokój z natychmiastową rekompilacją kernela, a wymiataj poradniki :-)

Paczki Mate bez kompilacji

http://slackware.uk/msb/testing/1.12/x86_64/


i to wszystko z Googla bo jeśli twierdzisz ,że nie chcesz odsyłania to tym samym oczekujesz, że ktoś za ciebie to zrobi, a nie życz nikomu tego co dla Ciebie niemiłe.

Jeden wyjątek z mojej strony.
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Sterowniki WIFI qualcomm atheros ar9485wb-eg wireless

Post autor: jacol »

Witam.
Proszę powiedzieć czy plik:

Kod: Zaznacz cały

/etc/rc.d/rc.networkmanager
jest wykonywalny? Jeżeli nie jest to należy zalogować się jako root i uczynić go wykonywalnym następnie wykonać:

Kod: Zaznacz cały

etc/rc.d/rc.networkmanager start

Co mówi

Kod: Zaznacz cały

/sbin/lsmod
?
Pozdrawiam jacol
ODPOWIEDZ