Wirtualizacja Windowsa + gry

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Wirtualizacja Windowsa + gry

Post autor: mina86 »

Postanowiłem ostatnio sprawić sobie nowy komputer i w związku z tym zacząłem się zastanawiać możliwością wirtualizacji Windowsa w celu uruchamiania na nim gier. Czy ma ktoś doświadczenie z tego typu machinacjami?

Celuję w Ryzen 7 3800X i płytę główną z X570 i jak rozumiem taki setup da mi ADM-V oraz AMD-Vi co pozwoli na efektywną wirtualizację z pass through karty graficznej. Czy są jeszcze jakieś parametry, no które powinienem zwrócić uwagę?

No i też pytanie, czy takie rozwiązanie jest praktyczne bez drugiej karty graficznej, do której Linux miałby dostęp gdy „główna” karta jest pod kontrolą Windowsa.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Wirtualizacja Windowsa + gry

Post autor: Lizard »

Na mój rozum, jak oddasz kartę graficzną maszynie wirtualnej, to gospodarz straci do niej dostęp. To raczej nie skończy się dobrze, chyba że współczesne karty graficzne potrafią część zasobów przeznaczyć na wirtualizację, ale jakoś trudno mi to sobie wyobrazić. Obawiam się, że bez drugiej karty się nie obejdzie.

Nie wypowiem się co do sprzętu. Nigdy nie byłem dobry w te klocki.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Wirtualizacja Windowsa + gry

Post autor: mina86 »

Wyobrażam sobie, że z jedną kartą graficzną byłaby możliwość wyłączenia X i wówczas odpalenia maszyny wirtualnej. Linux wówczas nie miałby dostępu do karty graficznej, ale rzeczy takie jak MPD mogłyby spokojnie działać w tle.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ