klawiatura i mysz bezprzewodowa

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ula
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2005-12-29, 15:28
Lokalizacja: Warszawa

klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: ula »

Witam,
Chciałabym kupić klawiaturę i mysz bezprzewodową i zastanawiam się czy to będzie mi bez większych problemów chodzić i jesli już to może konkretny model polecacie.
Proszę o jakies wskazówki, rady :)
dzięki
Ula
Awatar użytkownika
kajoj
Użytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 2005-04-20, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: kajoj »

Wszystkie klawiatury i myszki bezprzewodowe maja jedna zasadnicza wade:
jak sie wyczerpia bateryjki, to przestaja działać.
Ja mialem kiedys myche A4tech'a i mi ok 100 godzin wytrzymywala, co mnie nie zadowolało, więc korzystam z klasycznej przewodowej (na PS/2), optycznej i IMHO jest to lepsze rozwiazanie, ale rób jak chcesz.
W konfiguracji urzadzenie bezprzewodowe teo typu, to to samo jak zwykle myszki, czy klawiatory.
[url=http://xt24.eu/sklep/linux/]Koszulki Slackware[/url]
Nie wierz w cuda
- zdaj się na nie.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: Lizard »

Miałem dwie myszki bezprzewodowe, moja matka też jedną miała. Wszystkie po kilku tygodniach odmówiły współpracy pomimo wymiany baterii. Tak było kilka lat temu. Teraz te urządzenia są o wiele doskonalsze.

Bardziej od braku kabla cenię sobie brak kulki w myszce. Chociaż w tej chwili można kupić bezprzewodowe myszy kulkowe nie wymagające baterii. Nie wiem jak się sprawdzają, bo nigdy z takimi nie miałem do czynienia. Jeśli zaś chodzi o klawiatury, to zwróć uwagę, czy dodatkowe klawisze (zwłaszcza PowerOff lub StandBy) nie są gdzieś wepchnięte pomiędzy inne. Nie raz zdażyło mi się wyłączyć komputer, bo palec się omsknął. :?

Taki sprzęt w zasadzie każdej firmy jest dobry (nawet te najtańsze). Osobiście jednak jestem przyzwyczajony do A4Tech.
Error 404 - footer not found
kamillo
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 2004-11-23, 18:27
Lokalizacja: Gdynia

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: kamillo »

Ja mam klawiature i mysz optyczna (oba urzadzenia bezprzewodowe) logitecha i nie mam z nimi zadnych problemow, jestem bardzo zadowolony
Awatar użytkownika
kajoj
Użytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 2005-04-20, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: kajoj »

Lizard pisze:czy dodatkowe klawisze (zwłaszcza PowerOff lub StandBy) nie są gdzieś wepchnięte pomiędzy inne. Nie raz zdażyło mi się wyłączyć komputer
A co to za problem to przekonfigurować? Co wiecej, ja mam zwyczaj nie dawać uprawnieniń dla usera do wykonanai shutdown -h now czy reboot nawet lokalnie.
[url=http://xt24.eu/sklep/linux/]Koszulki Slackware[/url]
Nie wierz w cuda
- zdaj się na nie.
Awatar użytkownika
mynio
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 2005-01-28, 16:12
Lokalizacja: Cz-wa / Wa-wa
Kontakt:

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: mynio »

korzystam z zestawu bezprzewodowego creative i również działa bez zarzutu, odpowiednia konfiguracja xorg i wszystko myka

pzdr
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: Sad Mephisto »

Mam bezprzewodową klawiaturę ze zintegrowanym trackballem. Problemów z podłączeniem nie ma żadnych, bo to ma zwykłe wtyczki PS/2. Z urządzeniami USB też nie ma problemu.

Zasadnicze pytanie to czy chcesz wybrać urządzenie radiowe czy na podczerwień. Ja osobiście wybrałem tą drugą metodę ze względu na zasięg - jest większy.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: m4jkel »

Sad Mephisto pisze:Zasadnicze pytanie to czy chcesz wybrać urządzenie radiowe czy na podczerwień. Ja osobiście wybrałem tą drugą metodę ze względu na zasięg - jest większy.
Większy? Zawsze mi się wydawało, że radiowe mają większy. Urządzenia na podczerwień muszą się widzieć. To nie utrudnia pracy?

Kiedy kupowałem mysz i klawiaturę jakieś 2 lata temu rozważałem bezprzewodowe. Ale wtedy mi różni ludzi odradzali bo podobno miały za duży czas reakcji. Ale nie wiem jak to jest teraz.
[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: Lizard »

kajoj pisze:
Lizard pisze:czy dodatkowe klawisze (zwłaszcza PowerOff lub StandBy) nie są gdzieś wepchnięte pomiędzy inne. Nie raz zdażyło mi się wyłączyć komputer
A co to za problem to przekonfigurować?
Dla mnie żaden, ale to był sprzęt w pracy, w której był ten jedynie słuszny system i nie było mowy o instalowaniu własnego oprogramowania. :? Gdy kupował własny sprzęt dokładnie wiedziałem jaką chcę klawiaturę i taka sobie sprawiłem.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: Sad Mephisto »

Większy? Zawsze mi się wydawało, że radiowe mają większy. Urządzenia na podczerwień muszą się widzieć. To nie utrudnia pracy?
Radiówki mają zasięg około 2 metrów*, w instrukcji mojej IR-klawiatury przeczytałem, że zasięg jest do 7 metrów. Próbowałem to sprawdzić, ale po 4.5 metrach skończył mi się pokój :P
Nadajnik i odbiornik muszą się widzieć, ale jeśli umieścisz odbiornik w jakimś rozsądnym miejscu (np na ścianie), to jesteś w stanie obiąć zasięgiem spore przestrzenie

*) Bluetooth ma trochę więcej - na otwartej przestrzeni ponoć do 40m, w praktyce ogranicza się tylko do sąsiedniego pomieszczenia.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: klawiatura i mysz bezprzewodowa

Post autor: Lizard »

Sad Mephisto pisze:Nadajnik i odbiornik muszą się widzieć, ale jeśli umieścisz odbiornik w jakimś rozsądnym miejscu (np na ścianie), to jesteś w stanie obiąć zasięgiem spore przestrzenie
Podczerwień odbija sie od ścian. Kiedyś bawiłem się pilotem od telewizora :) i zmieniałem kanały kierując go w przeciwną stronę niż odbiornik, na białą ścianę. Im ściana jaśniejsza, tym efekt powinien być lepszy, ale nie może być czarna ani czerwona. :)
Error 404 - footer not found
ODPOWIEDZ