Matrox Millennium G450.

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

dzolnierz

Matrox Millennium G450.

Post autor: dzolnierz »

Karty Matroxa zna chyba każdy. W domu mam już jednego Matroxa (128 MB na DDR-ach) i sobie go chwalę. Mam też GeForce FX 5200, który dość kiepski jest, ale taki akurat był za małą dopłatą. Mam pytanie, jak bardzo opłaca się kupić obecnie Matroxa Millenium G450 DualHead 16 MB DDR? Potrzebna mi 3 karta, i musi to być Matrox. Widziałem benchmark i w porównaniu z jakimś GeForcem wypadła dośc blado. Sam nie wiem jak stosunkować się do tego benchmarku, ten mój Matrox co mam obecnie jest o niebo lepszy od tego z tematu.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matrox Millennium G450.

Post autor: Corvin »

dzolnierz pisze:Karty Matroxa zna chyba każdy. W domu mam już jednego Matroxa (128 MB na DDR-ach) i sobie go chwalę. Mam też GeForce FX 5200, który dość kiepski jest, ale taki akurat był za małą dopłatą. Mam pytanie, jak bardzo opłaca się kupić obecnie Matroxa Millenium G450 DualHead 16 MB DDR? Potrzebna mi 3 karta, i musi to być Matrox. Widziałem benchmark i w porównaniu z jakimś GeForcem wypadła dośc blado. Sam nie wiem jak stosunkować się do tego benchmarku, ten mój Matrox co mam obecnie jest o niebo lepszy od tego z tematu.
Opisz zastosowania tej karty, czy chcesz używać tego dual head (czyli chyba xinerama)? czy coś innego. Generalnie Matrox to najlepsze karty pod względem jakości z szybkością to już inna rzecz, do gier raczej Radeon/GeForce. Na linuxie to chyba pograsz sobie z nowych gier w UT 2004 ale ta karta na pewno zdechnie przy tym :twisted:
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
dzolnierz

Re: Matrox Millennium G450.

Post autor: dzolnierz »

Corvin pisze:Opisz zastosowania tej karty, czy chcesz używać tego dual head (czyli chyba xinerama)? czy coś innego. Generalnie Matrox to najlepsze karty pod względem jakości z szybkością to już inna rzecz, do gier raczej Radeon/GeForce. Na linuxie to chyba pograsz sobie z nowych gier w UT 2004 ale ta karta na pewno zdechnie przy tym
Nie gram. Zależy mi na w miarę wygodnej pracy (głównie programuję + czasem odpalę GIMP-a czy OOorg) i żeby mi nie ślimaczyło. ;) Ale 16 MB powinno spokojnie styknąć, znając wyroby Matroxa, czyż nie?
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Matrox Millennium G450.

Post autor: Corvin »

dzolnierz pisze: Nie gram. Zależy mi na w miarę wygodnej pracy (głównie programuję + czasem odpalę GIMP-a czy OOorg) i żeby mi nie ślimaczyło. ;) Ale 16 MB powinno spokojnie styknąć, znając wyroby Matroxa, czyż nie?
Powiem tak własnie rozmawiałem z kumplem programistą z dużym doświadczeniem, który ma tą kartę nie wiem do końca czemu, ale upierał się, że jednak lepiej kupić jakieś dobre ATI. Choć ja bym na Twoim miejscu został przy Matrox :)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: Matrox Millennium G450.

Post autor: gaia »

Witam. A ja używam matroksów ( głównie g450 ) od sporego czasu i naprawdę je sobie chwalę... Jeśli nie zależy Ci na graniu, wygaszaczach - wodotryskach3D - to zdecydowanie tak!!! Pozdrawiam.
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Matrox Millennium G450.

Post autor: rapid »

candy pisze:Witam. A ja używam matroksów ( głównie g450 ) od sporego czasu i naprawdę je sobie chwalę... Jeśli nie zależy Ci na graniu, wygaszaczach - wodotryskach3D - to zdecydowanie tak!!! Pozdrawiam.
Matroxy maja znakomita jakosc obrazu oraz odwzorowanie kolorow, czyli nadaja sie np. dla grafikow ot tyle...
ODPOWIEDZ