ACPI i krenel 2.6.13

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
hitman1986
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2005-12-30, 11:45
Lokalizacja: Lębork / Bydgoszcz
Kontakt:

ACPI i krenel 2.6.13

Post autor: hitman1986 »

Dobra, na początku chciałem uprzedzić, że przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Do rzeczy:

Uzywam Linuksa z jądrem 2.6.13 oraz KDE 3.4.3 na moim notebooku CompaQ Armada M700. Do tej pory, gdy używałem jajka 2.4.29, ACPI działało bardzo dobrze, można było usypiać komputer, hibernować go, etc. Ale teraz, włączając ACPI, wyskakuje mi komunikat:
Wygląda na to, że rozmiar lub suma kontrolna programu /opt/kde/bin/klaptop_acpi_helper nie zgadza się z tymi zapamiętanymi w kompilacji. Zalecane jest dokładne sprawdzenie tego programu przed ustawieniem prawa wykonywania jej z uprawnieniami administratora
Co zrobić, aby ACPI zaczęło działać ?! W jądrze 2.6.x doszły dwie fajne funkcje, na których mi zależy: włącz profile wydajności i włącz spowalnianie procesora.

Macie jakieś pomysły ?!
[size=100][b][color=red]Do dnia 1 listopada nie będzie mnie tutaj, mam praktyki na Cyprze ! Do zobaczenia w listopadzie !![/color][/b][/size]
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: ACPI i krenel 2.6.13

Post autor: darjerz »

Compaq Armada m700 (mam takiego) nie za bardzo bangla z acpi, za to świetnie współpracuje z APM.
Ostatnio zmieniony 2006-04-20, 15:37 przez darjerz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Awatar użytkownika
hitman1986
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2005-12-30, 11:45
Lokalizacja: Lębork / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ACPI i krenel 2.6.13

Post autor: hitman1986 »

No szkoda, że ACPI nie pójdzie :( Dziwi mnie jednak to, że na jajku 2.4.x ACPI działało, a tutaj nie :(
[size=100][b][color=red]Do dnia 1 listopada nie będzie mnie tutaj, mam praktyki na Cyprze ! Do zobaczenia w listopadzie !![/color][/b][/size]
ODPOWIEDZ