mod_ssl error

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
fryc
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 2005-05-23, 15:53

mod_ssl error

Post autor: fryc »

Witam skompilowalem apache +ssl +php z opisu na stronie http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=5170
wszystko przebieglo bez bledow. JEdnak po probie uruchomienia /usr/local/apache/bin/apachectl startssl lub apachectl start wyskakuje:

Kod: Zaznacz cały

/usr/local/apache/bin/apachectl sslstart: httpd could not be started
w logach znalazlem:

Kod: Zaznacz cały

[error] mod_ssl: Init: Failedto generate temporary 512 bit RSA private key

na angielskich stronach problem byl wiele razy poruszany jednak nigdy nie byla jasno podana przyczyna i rozwiazanie. Prosze o pomoc :-)
"Jeśli znasz Slackware - znasz Linuxa, jeśli znasz Red Hata - znasz tylko Red Hata"
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: mod_ssl error

Post autor: tomekk »

tak off,

tak sie zastanawiam po co kompilowales to wszystko, jak w slacku masz apache+ssl+php, mala konfiguracja i smiga,
Awatar użytkownika
fryc
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 2005-05-23, 15:53

Re: mod_ssl error

Post autor: fryc »

nigdy nie instaluje slack ze zbednymi pakietami wszystko kompiluje po instalacji. roznica taka, ze w tym przypadku dorzucilem ssl bo bez tego nie bylo nigdy problemow :-)
"Jeśli znasz Slackware - znasz Linuxa, jeśli znasz Red Hata - znasz tylko Red Hata"
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: mod_ssl error

Post autor: tomekk »

czy ja wiem czy w twoim przypadku paczka apache, mod_ssl oraz php sa zbedne ;) ale mniejsza z tym, tak pytalem ....
Awatar użytkownika
fryc
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 2005-05-23, 15:53

Re: mod_ssl error

Post autor: fryc »

nadzywczaj pomogles mi tymi komentarzami ;]
"Jeśli znasz Slackware - znasz Linuxa, jeśli znasz Red Hata - znasz tylko Red Hata"
ODPOWIEDZ