LIVEBOX TP

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

mas
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-07, 16:44

LIVEBOX TP

Post autor: mas »

Witam. :-)
Otóż mam następujący problem:
Od kilku dni jestem posiadaczem liveboxa tp...
Mam zainstalowanego slackware 10.1 i nie za bardzo wiem jak podłączyć owego liveboxa.
Mam Adapter usb Wi-Fi jednak trzeba najpierw zainstalować z płyty CD którą dali ale oczywiście nie działa po slacka...
Wie ktoś może co robić?
Pozdrawiam

Jeśli ten temat był już gdzieś poruszony to proszę go usunąć ja wprawdzie przeszukałem forum ale nic nie znalazłem
BĘDE DEZERTEREM!
see
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2006-04-06, 21:39

Re: LIVEBOX TP

Post autor: see »

Czy możesz rozwinąć temat ?.
Co to znaczny że nie działa ?. Nie ma paczek i nie mogleś zainstalować, wyskakuje jakiś błąd ?.
Co do paczek to sobie przekonwertuj na tgz jeżeli są w rpm.Może USB masz nie włączone ?
Napisz co robiłeś i jakie są efekty twojej zabawy.Bo to co napisałeś nic nie wnosi.
http://neostrada.pl/doc/livebox_instruk ... alacji.pdf
a nie możesz tego podłączyć pod eth ?
Ostatnio zmieniony 2006-09-07, 10:59 przez see, łącznie zmieniany 1 raz.
thomas1
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2005-01-11, 01:16
Lokalizacja: berlin/london

Re: LIVEBOX TP

Post autor: thomas1 »

Witam!
Jesli masz Livboxa od tepsy to masz takze neostrade.
W pierwszej kolejnosci powinienes zarejstrowac sie na ich stronie,
otrzymac login i haslo. Po tym zabiegu dopiero konfigurujesz Liveboxa
do normalnego korzystania z uslugi. Acha podlaczyc sie najlepiej do liveboxa po skretce.
Przydzieli ci adres z automatu. To jesli chodzi o dostep.
Jesli nie wiesz jak to zrobic to daj znac opisze to tutaj dokladnie.

Co do tej karty radiowej ktora daje tepsa w komplecie to akurat nie pamietam
czy daja jakies stery pod linuksa, moge to sprawdzic pozniej.

pozdrawiam
Thomas
mas
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2006-03-07, 16:44

Re: LIVEBOX TP

Post autor: mas »

no własnie nie wiem jak to zrobic:D
BĘDE DEZERTEREM!
Brodi
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2004-06-11, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: LIVEBOX TP

Post autor: Brodi »

To się robi prawie tak samo jak pod windą.
Najpierw musisz się zarejestrować/aktywować :
podepnij się do liveboxa przez zwykła sieciówke i kabel do żółtego albo czerwonego wejścia, wejdż do liveboxa - pisze w książce, chyba http://192.168.0.1 , dalej chyba w pppoa :] wpisz parametry połączenia czyli login rejestracja@neostarda.pl hasło rejestracja , zapisz ustawienia w LB, wejdz na http://panel.neostrada.pl i zrób co trzeba , dane masz w umowie którą podpisywałeś. Jak otrzymasz nowy login i hasło do połączenia to uaktualnij je w LB i masz już neostrade :]
a tą sieciówke na USB instaluje się jak każdą inną sieciówke , tutaj neostrada nie ma znaczenia to zwykły router z masq, pogoogluj pełno tego wszędzie, w książeczce od tepsy masz nawet opis jak to zrobić w Mandrivie i FC - konfiguruje się zwykłe połączenie wifi z dhcp , w razie czego klucz jest napisany z boku na LB. W slacku będzie ciężko bo to jajko 2.4 i prawdopodobnie z powodu wifi przesiadka na 2.6 będzie przymusem. W każdym razie mi na PLD działa :]
Linux Registered User #372303
ODPOWIEDZ