/usr/bin/passwd zamiast /bin/bash w /etc/passwd

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Jan van Czura
Użytkownik

/usr/bin/passwd zamiast /bin/bash w /etc/passwd

Post autor: Jan van Czura »

Co myślicie o takim pomyśle. Nie chce aby użytkownicy mieli dostep do powłoki, ale niech by mieli mozliwośc zmiany hasła które obowiązuje ich przy poczcie i ftp.
Czy jest jakieś zagrożenie dla serwera jeżeli im wpisze ze ich domyślna powłoka to program passwd?
W sumie już to zrobiłem, ale w razie waszej przestrogi zlikwiduję to.
Ostatnio zmieniony 2006-10-18, 22:52 przez Jan van Czura, łącznie zmieniany 2 razy.

maho
Użytkownik

Re: /usr/bin/passwd zamiast /bin/bash w /etc/passwd

Post autor: maho »

Z tego co wiem to na 95% nie moga nic zrobic :)

Jan van Czura
Użytkownik

No to moze tez byc zmylka dla automatow, ale w sumie tez uwazam ze nie moze sie zabardzo nic stac. Czekam tez na inne stwierdzenia. Moze ktos to przerobil na wlasnej skórze.

A tak przy okazji, to jak zrobić, alby system wymagał chaseł silnych. Bo tak to da ostzrezenie, ale jak sie mu powtórzy drugi raz to on je przyjmuje.

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Kontakt:

Post autor: Sad Mephisto »

Ustawianie /usr/bin/passwd jest jak najbardziej poprawne i wielu, naprawde wielu administratorow stosuje ta metode.

BTW, Jan van Czura, popracuj nad ortografia, bo sie osmieszasz.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]

Jan van Czura
Użytkownik

To juz nie mam wątpliwość co do tego patentu. Dzięki za rozwianie ich. Pozdrawiam
Sad Mephisto pisze:BTW, Jan van Czura, popracuj nad ortografia, bo sie osmieszasz.
Juz sie tyle razy osmieszylem, ze przestało mnie to ruszać. Mam dyplom od psychologa o dysortografi. Kiedyś go umieszcze na stronie.

wydzieliłem i przeniosłem off-topic do działu /dev/null //sayetan
Ostatnio zmieniony 2006-10-18, 19:05 przez Jan van Czura, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ