pomoc w sprawdzaniu portów

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

dstas
Użytkownik
Kontakt:

pomoc w sprawdzaniu portów

Post autor: dstas »

Witam

Mam taki nie typowy problem. Mam tazw. serwerek a raczej komp do podziału łącza na slackware 10.2 Mam wykupione zewn. ip i jak odpalam mldonkey w trybie tekstowy na tzw. "Serwerku" to mam IP Blocked.
Powiedzcie mi jak moga sprawdzic i jakim poleceniem jakie porty sa odblokowane, bo wiem o tym ze jest to możliwe ze admin tej firmy co sprzedaje internet robił takie przekrety ze blokowałał na zewnetrzniakch porty zeby ludzie nie mogli nic robi.

Wiem ze chamstwo ale to jest firma MIKROTEL !!!! ;-(

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Kontakt:

Re: pomoc w sprawdzaniu portów

Post autor: mina86 »

dstas pisze:nie typowy
nietypowy.
dstas pisze:Powiedzcie mi jak moga sprawdzic i jakim poleceniem jakie porty sa odblokowane
Gdzieś z zewnątrz możesz spróbować uruchomić polecenie nmap. Osobiście najpierw skontaktowałbym się z przedstawicielami tej firmy, bo niby co to za stały adres IP skoro porty są zablokowane? To ja już wole zmienny...
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną. :: Post generated automatically by A.I. system called “mina86” in response to the previous one. :: Tiny Applications

Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Kontakt:

Re: pomoc w sprawdzaniu portów

Post autor: Ciuciu »

dot: nmap
Tylko pamiętaj żeby w firewallu nie używać DROP bo się zaczekasz wtedy :)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]

ODPOWIEDZ