[Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Lone_wolf

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Lone_wolf »

addos pisze:updatedb
Updatedb uaktualnia bazę danych pakietów dzięki czemu możesz je zobaczyć w /var/log/packages
Przed instalacją sterownika byłeś w tym katalogu?

Kod: Zaznacz cały

atl1-x.x.x/src/
Readme o tym pisze

Kod: Zaznacz cały

cd atl1-x.x.x/src/
addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: addos »

Byłem w tym katalogu ale pojawiają mi sie błędy.
Dlaczego pomimo obsługi mojej karty sieciowej przez kernel, nie chce mi to działać?
Awatar użytkownika
Kalavan
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2007-01-08, 22:09

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Kalavan »

Lone_wolf, gwoli ścisłości updatedb uaktualnia bazę dla slocate :)

addos, właśnie sprawdzałem paczki i rzeczywiście nie widzę tam Twojego modułu. Spróbuj pociągnąć źróda jajka i przekompilować pamiętając aby zaznaczyć moduł do swojej karty.
Ewentualnie wklej całość komunikatów z próby kompilacji i instalacji śródeł, które Ci przysłał Lone_woolf.
addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: addos »

OK.. nigdy nie kompilowalem jeszcze kernela, ale trzeba kiedyś zacząć :)
Zanim to jednak zrobię, to popatrz na te komunikaty o które poprosiłeś.
Podałem je w poście: 2007-10-12, 17:03 - żeby nie zaśmiecać forum :)
Awatar użytkownika
Kalavan
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2007-01-08, 22:09

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Kalavan »

Co do sterowników, które próbujesz zainstalować, to mam pewne obawy:
atl1-2.0.7-linux-2.6.20
Czy one nie są przeznaczone do jądra 2.6.20?

Kernela spróbuj sobie przekompilować. Na forum jest piękne FAQ.
Ważne jest tylko abyś nie używał make install, tylko ręcznie zrobił sobie kopie starego jajka i ręcznie przeniósł nowe w odpowiednie miejsca. Człowiek docenia tych kilka dodatkowych komend jak spitoli jajeczko i mu system nie wstanie. Wiem z własnego doświadczenia :)
Lone_wolf

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Lone_wolf »

Kalavan pisze:tylko ręcznie zrobił sobie kopie starego jajka
W katalogu /boot utwórz sobie nowy katalog, nadaj mu jakąś nazwę np stare. Do niego poprzenoś wszystko oprócz boot.message.txt.
addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: addos »

Spróbowałem pierwszy raz w życiu kompilować kernel. Zrobiłem to dwukrotnie ale nie przyniosło żadnych efektów a wręcz odwrotnie.

Kalavan pisał, że "Na forum jest piękne FAQ". Nie znalazłem na tym forum FAQ odnośnie kompilacji kernela. Może słabo szukałem. Musiałem poszukać w innych miejsca netu i wzorowałem się na tym, co tam było napisane.

Po kompilacji przekopiowałem plik bzImage do katalogu /boot i dodałem wpis do LILO. Po restarcie wybieram "nowego Slacka" z LILO i widzę tylko ten piewszy napis odnośnie BIOS'u, że wszystko OK, a później czarny ekran... chociaż system się cały czas ładuje... po odczekaniu odpowiedniej ilości czasu mogę go normalnie zamknąć przez C-A-D. Nie wiem... pewnie jestem jeszcze za słaby w te klocki, więc kompilacja odpada. No trudno... odłożę chyba zabawę z Linuksem na inny raz... szkoda :(

Dzięki za to, że próbowaliście mi pomoć :ok:
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: miszmaniac »

Nie przeładowałeś pewnie lilo, po dopisaniu do niego, trzeba wpisać polecenie lilo.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
Kalavan
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2007-01-08, 22:09

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Kalavan »

Lilo przeładował ale framebuffera nie wkompilował :)
Albo raz jeszcze przejdź przez kompilacje jądra zwracając uwagę na zaznaczenie framebuffera albo sprawdź czy działa na tym jajku sieć podając w lilo po nazwie jajka parametr vga=normal :)

--

Kompilacja jądra poszła Ci naprawdę nieźle z racji tego, że slack się uruchomił ;) Co prawda zapomniałeś o framebufferze ale jak przeszukasz forum, to takich było już setki :P

Najłatwiej jest jeśli skorzystasz z pliku konfiguracyjnego jądra, które przyszło ze slackiem, po czym je zmodyfikujesz. Uzyskać to możesz poprzez skopiowanie pliku /boot/.config (mam nadizeje, że tak się nazywa) do katalogu ze źródłami kernela oraz wydaniu polecenia make oldconfig. Jest też opcja załadowania istniejącego konfiga po wydaniu polecenia make menuconfig (na samym dole, w okolicy zapisz plik).

Co do tutoriala, to bardzo Cię przepraszam. Jest artykuł na ten temat w "propozycjach do FAQ" ale ja też znalazłem coś innego w sieci.
Ostatnio zmieniony 2007-10-19, 13:05 przez Kalavan, łącznie zmieniany 1 raz.
addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: addos »

Kalavan pisze:Lilo przeładował ale framebuffera nie wkompilował :)
Albo raz jeszcze przejdź przez kompilacje jądra zwracając uwagę na zaznaczenie framebuffera albo sprawdź czy działa na tym jajku sieć podając w lilo po nazwie jajka parametr vga=normal :)
Zgadza sie. Po dopisaniu tego parametru Slackware sie uruchomil i karta sieciowa nareszcie dziala.
Tekst pisze juz ze Slackware. Nie spolonizowalem jeszcze Slacka wiec nie mam polskich ogonkow :)

Myslalem, ze jak przy kompilacji kernela zaznacze G945 w opcjach odnosnie grafiki to i rozdzielczosci bede mogl ustawic na 1440x900 a tu cos cienko ... standardowe 1024x768 ... hmm ... dziwne. W sumie to ze strony Intela moge co najwyzej sciagna sterowniki do G945 jako plik EXE - troche bez sensu ? A po rozpakowaniu pod XP to i tak tam nie ma sterownikow. Albo cos sie ze mna nie tak dzieje albo juz sam nie wiem :neutral:
Kalavan pisze:Kompilacja jądra poszła Ci naprawdę nieźle z racji tego, że slack się uruchomił ;) Co prawda zapomniałeś o framebufferze ale jak przeszukasz forum, to takich było już setki :P
Glowy nie dam sobie uciac, ale wydaje mi sie, ze zaznaczalem framebuffer :)
Kalavan pisze:Co do tutoriala, to bardzo Cię przepraszam. Jest artykuł na ten temat w "propozycjach do FAQ" ale ja też znalazłem coś innego w sieci.
OK. Sprawdzilem ten dzial "Propozycje do FAQ" i rzeczywiscie jest tam to, czego nie moglem znalezc. Tylko, ze dla mnie logiczne jest, ze skoro jest "Dzial FAQ" oraz "Propozycje do FAQ" to jedno nie moze uzupelniac drugiego. Dla mnie propozycje, to po prostu propozycje i tyle. Nawet tam nie zagladalem. Uwazam, ze nie tylko ja moglem sie tym zasugerowac i dlatego warto te nazwe zamienic na jakas inna a do propozycji wrzucac TYLKO propozycje.

Mimo wszystko udalo sie ten problem rozwiazac i jest Wam wdzieczny za pomoc :super:
Jeszcze tylko G945 i bede happy... na poczatek :)
Awatar użytkownika
Kalavan
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2007-01-08, 22:09

Re: [Rozw.] Slackware 12 - DHCP nie działa

Post autor: Kalavan »

Co do rozdzielczości, to powinieneś chyba szukać pod hasłem modline.
ODPOWIEDZ