Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: darkstar2111 »

Witam,

straciłem już pomysły na dodanie interfacu mojej wifi w nowym slackwarze, zrobiłem sterowniki intela (najnowsze jajko z slackware current), ale iwconfig nadal nie chce mi wyświetlić interface wlan0/ath0 (czy jak też może się on nazywać).

Czego próbowałem ?
1. /etc/rc.d/inetd.conf - odkomentowanie sekcji z wlan0
2. modprobe iwl3945
3. /etc/udev/75-cośtam (ten plik znalazła mi szukajka przy wyszukiwaniu wszystkich plików z zawartością "eth0". Dodałem w nim linijkę na wzór eth0, tylko z odpowiednim mac.
4. Szukać podobnego tematu na forum

Wszystko to zawiodło, wiecie może co powinienem z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: Flash »

czy po modprobe iwl3945 dodał Ci się nowy interface? ifconfig -a zobacz czy jest coś nowego, ew. dmesg i zobacz czy po załadowaniu modułu coś się dzieje w systemie.
darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: darkstar2111 »

O modprobe napisałem że nie działa ;)

Ale przejrzałem cały dmesg i głęboko za raz po starcie wyświetlał się błąd ładowania pliku firmware. Zmiana nazwy z iwlwifi-3945.udev na iwlwifi-3945-1.udev była rozwiązaniem.

BTW interface pokazał się jako wlan0_rename (pewno przez to moje wcześniejsze dodawanie :P)

Teraz mam inny problem, nie wykrywa mi żadnej sieci :/ Ustawienia mocy nie pomagają.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: Flash »

O modprobe napisałeś że próbowałeś a nie że nie działa.
Czym wykrywasz sieć? Jakim programem i czy aby na 100% karta działa.
darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: darkstar2111 »

Modprobe - patrz pierwszy post, punkt 2 ;)

Jeżeli chodzi o to czy karta jest włączona to myślę, że nie powinna być domyślnie wyłączona, bawiłem się w jej wyłączanie wtedy status w programie kwifimanager zmieniał się z "poza zasięgiem" (on) na "brak połączenia" (off). Zanim wziąłem się za graficzną zabawkę wszystko ustawiałem iwconfigiem (tj. moc, essid, rts, rate, zasilanie). I co zauważyłem po reboocie nazwa interface zmieniła się na wlan1.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: Flash »

Chodziło mi o to czy aby na pewno już wszystko działa i można konfigurować połączenie. Jeżeli konfigurowałeś iwconfigiem to z jakim skutkiem, widzi sieci, wynik polecenia iwlist scan. Byłeś na stronie www.intellinuxwireless.org ? Jakią masz wersję jądra?
Using kernels 2.6.24 and up
These kernels have the iwlwifi driver included and the released drivers (available from this site under download page) do not work with these kernels. If you want to run the latest (or very close to it) development code with your kernel then you should use the compat-wireless project that retrieves the latest driver development code from the upstream repository. We do push our changes to this repository very frequently.
darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Re: Slackware 12 - dodawanie interface karty sieciowej

Post autor: darkstar2111 »

Przeczytaj dobrze cytat który wkleiłeś, nie działa wersja do ściągnięcia z tej strony bo kernel ma już wbudowany ten sterownik. Mam jądro 2.6.24.5, konfigurowanie iwconfigiem działa.
ODPOWIEDZ