samba homes + pub

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

rafi49
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2007-03-16, 07:01

samba homes + pub

Post autor: rafi49 »

Witam
Próbuje stworzyć konfigurację samby do obsługi homes (security =user) oraz pub np pod skaner sieciowy fax lub po prostu katalog do którego wszyscy mają pełne prawa. Do tej pory miałem konfiguracje tylko z homes + katalog do którego miała dostęp jedna z grup i było OK.

Próbuje sprawę załatwić przy pomocy map to guest = bad user, ale niestety nie chodzi. Nie mogę sie zalogować do sekcji homes pomimo poprawnego użytkownika i hasła . Katalog pub chodzi. Może ktoś z was ma podobną konfigurację i mógłby pomóc?

Pozdrawiam
-
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: samba homes + pub

Post autor: miszmaniac »

Ja to mam rozwiązane w taki sposób. Użytkownicy mają dostęp do swoich katalogów domowych, a dodatkowo jest katalog wymiana z pełnym dostępem. To ci nie wystarczy?

Kod: Zaznacz cały

security = user
[homes]
   comment = Home Directories
   browseable = no
   hide dot files = yes
   writable = yes
   create mask = 0700
   directory mask = 0700
   valid users = %S

[wymiana]
path = /home/wymiana
writable = yes
browseable = yes
guest ok = yes
hide dot files = yes
directory mode = 0777
create mode = 0777
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
rafi49
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2007-03-16, 07:01

Re: samba homes + pub

Post autor: rafi49 »

Przetestuje, dzięki. Zauważyłem coś dziwnego jeżeli przy ustawieniach o których pisałem łącze się z podsieci z sambą nie ma problemów. Problem występuje przy połączeniu z innej podsieci. Przy starej podstawowej konfiguracji z obu sieci wszystko OK.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: samba homes + pub

Post autor: miszmaniac »

Jeśli masz 2 lub więcej podsieci to powinieneś skorzystać z opcji wins support = yes
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
ODPOWIEDZ