Limit połączeń półotwartych?

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

makron
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2007-05-30, 21:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Limit połączeń półotwartych?

Post autor: makron »

Witam. Mam pytanie. Czy w Slacku istnieje coś takiego jak limit możliwych otwartych połączeń półotwartych? Gdyż miewam ostatnimi czasy problemy z pobieraniem z sieci p2p (torrent). Mam 3 komputery w sieci lokalnej. Na moim jest Slackware, na 2 pozostałych Windows XP i Windows Vista. Do tego łącze w miare przyzwoite 10Mb/1Mb (DL/UL) nie z jakiejś tam sieci osiedlowej tylko od normalnego providera (UPC). Dziele to wszystko routerem Linksysa WRT54GS z softem Tomato. Porty dla P2P są różne dla każdego z komputerów i otwierane są automatycznie przez UPNP. Na komputerach z systemem MS, torrent pobiera aż miło. Lecz te same pliki, używając tych samych trackerów ściągam przy pomocy KTorrent, lub Azureus pod Slackware i prędkości są żenujące... Co może być tego powodem? Nie mam zapory na laptopie ze Slackiem, gdyż na routerze jest firewall i uznałem, iż jest nie potrzebna, a ilość seedów na pewno nie jest problemem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 2008-11-18, 01:52 przez makron, łącznie zmieniany 1 raz.
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
see
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2006-04-06, 21:39

Re: Limit połączeń półotwartych?

Post autor: see »

Może głupie pytanie ale czy sprawdzałeś jak ściąga Ci na slacku bittorrent-curses gdy jesteś sam bezpośrednio podłączony do netu ?
Może skupiłeś się nie na tym problemie.
ODPOWIEDZ