SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

johnyb
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-13, 11:38

SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: johnyb »

PROBLEM ROZWIĄZANY....
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 15:29 przez johnyb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Outlaw »

Problem stary. Jeśli masz tryb APC to AP maskuje Ci mac Twójej karty sieciowej. Chyba że masz takiego APC w którym jest opcja ustawienia tego żeby nie maskował, większość jednak tego nie ma. Zapytania DHCP faktycznie przechodzą bo maci są w zapytaniu które dochodzi do serwera (tak mi się wydaje) a nie w polu source mac.

Po prostu przy dadawaniu klienta który jest za APC musisz podać IP komputera a mac APC, innego sposobu na razie nie wymyśliłem, bo też się kiedyś z tym męczyłem.

Nie dawno była o tym dyskusja na forum http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=14389
johnyb
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-13, 11:38

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: johnyb »

PROBLEM ROZWIĄZANY.... NARA...
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 15:30 przez johnyb, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Outlaw »

1. Nie krzycz, bo nie wypada!
2. No wina faktycznie jest LMSa bo nie uwzględnia sytuacji użycia APC.
3. Serwer dostaje pakiet UDP z zapytaniem DHCPDISCOVER od komputera który chce adres uzyskać i w pakiecie zawarty jest adres mac komputera który to wysłał i tego nie zmienisz. A jaką drogę przebył ten pakiet i z jakim maciem dostarł do serwera to jest nie istotne.
4. Nie rozumiem?
5. Skąd masz tego cudownego Slackware z lms? Domyślam się że to jest jakieś cudo z allegro, może czas pomyśleć o administratorze...? Co do blokowania klientów to jest pewnie tak że masz w lms ustawione generowanie reguł dla firewalla z parami mac i ip, jeśli przy danym ip jest inny mac niż jest w bazie to ruch z tego ip zostaje blokowany.

Napisz jakie to są APeki? Jeśli nie ma w nich translacji adresów mac żeby nie maskowały to tego nie obejdziesz i musisz się z tym pogodzić albo zmienić sprzęt/oprogramowanie na takie które posiada ową funkcję. Ewentualnie rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby wył opcji sprawdzania par ip-mac w firewallu.
johnyb
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-13, 11:38

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: johnyb »

PROBLEM ROZWIĄZANY....
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 15:31 przez johnyb, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Outlaw »

johnyb pisze:O i ostatnia rzecz, jest jakaś dystrybucja slacka z poinstalowanymi komponentami takimi jak dhcp, ssh, apach, mysql itp?
To zdanie wyklucza moją dalszą pomoc dla Ciebie...
Jeśli masz problem to zgłoś się do tego od kogo kupiłeś ten router, na pewno udziela supportu...
johnyb
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-13, 11:38

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: johnyb »

PROBLEM ROZWIĄZANY....
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 15:31 przez johnyb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Spaulding »

johnyb pisze:To zdanie? No chyba żartujesz, hehehehhehhe. Pytałem się o dystrybucje slackware pod serwer, i czy gdy zrobie sobie samodzielnie serwer z slackwearem to czy lms dalej będzie mi robił problem, czy on już tak ma zanczy lms.
hmm... po co Ci lms? tam nie ma nic ciekawego, jedynie mozna go uzyc jako wBOK ew. baza z klientami. Co do slackware to da sie na tym zrobic wszystko, gotowce moze i sa ale nie to jak zrobic czegos samemu i pozniej miec ograzm i podniecenie ze to cos dziala i sie nie crashuje ;)
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Outlaw »

johnyb pisze:To zdanie? No chyba żartujesz, hehehehhehhe. Pytałem się o dystrybucje slackware pod serwer, i czy gdy zrobie sobie samodzielnie serwer z slackwearem to czy lms dalej będzie mi robił problem, czy on już tak ma zanczy lms.
Slackware jest dystrybucją i nie pod-dystrybucji. A pytanie o poinstalowane 'komponenty' - co to jest w ogóle? Chyba raczej PACZKI!!!! Nie ma slackware bez tych paczek i z tymi paczkami. Możesz sobie je po prostu zainstalować albo nie!

Poczytaj najpierw forum a później pytaj.
johnyb
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2009-02-13, 11:38

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: johnyb »

PROBLEM ROZWIĄZANY....
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 15:33 przez johnyb, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
marco70
Moderator
Posty: 1110
Rejestracja: 2006-10-26, 19:03
Lokalizacja: K...l
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: marco70 »

Ale się rozpisałeś odpowiedź znajdziesz tutaj lms
slackware64-15.0
memus
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 2005-09-27, 17:17

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: memus »

johnyb pisze:Nie dzięki. Bo jeśli ktoś taki jak ty pisze w pozostałych tematach forum, to napewno niczego się nie dowiem. Ty sam nie wiesz o co tutaj chodzi. Nie odpisuj i się nie udzielaj na ten temat jeśli nie wiesz o co tu chodzi, bo jak masz szczelać to idź sobie na szczelnice. Forum wydaje mi się że po to ma być by były odpowiedzi konkretne, a nie domysły. Usłyszałeś że mam slacka kupionego z allegro, no mam kupionego z allegro i co z tego. Czekam na opinie kogoś bardziej kompetętnego.
A mianowicie chodzi mi tutaj o konfiguracje lms-a pod access pointy. Bo kolega moderator napisał mi tylko tyle co sam już wiedziałem, a mianowicie jak to działa. Tutaj chodzi mi o to, czy ktoś miał podobny problem i zmieniał coś w lms-ie by to działało.
Pozdrawiam.
LMS to tylko taka nakładka. Dostosować ją można na różne sposoby i każdy może mieć inną konfigurację.
Poszukaj sobie na forum i zauważ, że tylko podając konkretne pliki konfiguracyjne można było otrzymać najwięcej odpowiedzi. W twoim przypadku nie pozostaje nam nic innego jak tylko domyślać się.
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 14:38 przez memus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Spaulding »

lms Ci sie do niczego nie przyda jak nie umiesz go uzyc, lepiej pobaw sie w bashu i napisz wlasne skrypty, a co do access pointow to madwifi-ng i jazda ;) (o ile chipset to atheros) ew. hostap. Kolejny pseudo admin... idz na trzepak.pl tam Cie bardziej zbesztaja, a jak sie postarasz to wylapiesz banana ;)
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
memus
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 2005-09-27, 17:17

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: memus »

p1r4te pisze:lms Ci sie do niczego nie przyda jak nie umiesz go uzyc
Ja dodam jeszcze informację ze strony lms.org.pl:
LMS nie zastąpi Ci umiejętności jakie powinien mieć administrator. Jeśli nie potrafisz wykonać tak prostych czynności jak instalacja czy konfiguracja, prawdopodobnie nie będziesz umiał dostroić LMS do swojego systemu. Tak więc bez znajomości systemów U*IX się nie obejdzie.
Dlatego nie rozumiem po co kupować takie dziadostwo z allegro nie mając gwarancji, że to będzie działać.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: SERWER - SLACKWARE - LMS - AP - APC,REPEATOR

Post autor: Spaulding »

memus, czasem jest taka fajna dopiska na alledrogo "Pomoge w skonfigurowaniu" ciekawe ile taki ktos na gg pomoze? pewnie sam odkupil od kogos i sprzedaje a co do czego to mowi "dziwne SOA#1" ;] muhahaha, sam mam taki obraz slacka z lms(torrent rox) i nawet nie probuje go instalowac.. nie ma to jak wlasne regulki QoS + HFSC ;]
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
ODPOWIEDZ