Jaką wersję Slackwera wybrać?

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Dejw21
Użytkownik

Jaką wersję Slackwera wybrać?

Post autor: Dejw21 »

Witam serdecznie mam pytanko, piszę pracę inżynierską na temat :
Konfiguracja usług sieciowych z wykorzystaniem mechanizmów systemu Linux Slackware,
mam już dość dużo wersji tekstowej czyli opis dystrybucji większość usług, no i kolejnym etapem ma być instalacja serwerka opartego właśnie na Slackware. Komputer już czeka gotowy Dell optiplex 2,4GHz Pentium 4 1Gb ramu dysk 80GB, dwie karty sieciowe. W domu mam łącze Neostrada 1 MB. Z routera po RJ45 idzie do jednej sieciowki gdzie dostaje internet a na drugiej będe mieć podłączony switch i kompy pod niego.
Moje pytanie to którą wersję wybrać bo mam dylemat, na serwerze będzie działać między innymi: dhcp, apache, vsftpd, podział łącza dla mniej wiecej 10 osób, firewall oraz statystyki.

Głównie chodzi mi do jakiej wersji Slacka jakie jądro wybrać i pakiety żeby zrobić podział pasma.

Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedz.
miszmaniac
Moderator
Kontakt:

Re: Jaką wersję Slackwera wybrać?

Post autor: miszmaniac »

Wybierz najnowsza wersję stabilną (12.2) i będzie ok.

Chyba, że będziesz chciał korzystać z jakiś starych opisów konfiguracji usług (nie polecam), to wtedy starszą wersję z odpowiednimi wersjami aplikacji.
Ostatnio zmieniony 2009-06-10, 11:28 przez miszmaniac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
ODPOWIEDZ