[Rozw.]VirtualBox-most-Slackware i XenServer=problem z VM

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

[Rozw.]VirtualBox-most-Slackware i XenServer=problem z VM

Post autor: eurynom »

Witam,

Wcześniejszy(post/temat) problem dotyczył wyjścia na świat(internet) zwirtualizowanego systemu(xp) przez VirtualBox, tudzież komunikacji z innymi, a nie tylko z gospodarzem. Problem został rozwiazany,ale napotkałem kolejny, który dotyczy XenCenter na zwirtulizowanym xp.

Na obrazku widać, że jest zablokowana możliwość tworzenia maszyn wirtualnych i przestrzeni dyskowej. Ponadto widać trójkącik.
Kiedy nie robiłem mostka, to nie było trójkąciku i odblokowane były możliwości tworzenia przestrzeni jak również tworzenie maszyn wirtualnych.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bf9 ... 286cc.html


Najprawdopodobniej(bo wczesniej było zielone kułeczko i odblokowane opcje) to wina założenia mostka i maskarady. Myśle, że jeszcze coś blokuje, mimo to, mogę pingować pc z XenServer jak również logować się przez putty(ssh) na XenServer, wykorzystując do tego zwirtualizowanego wczesniej pc znajdjącego się na VirtualBoksie.

Wszystko wydaje się dobrze, ale jednak nie jest dobrze. Coś pominałęm i nie wiem co :(



P.S. Na marginesie - Citrix wydaje kilenta, ktory zarządza XenServer o nazwie XenCenter i oficjalnie TYLKO dla Windowsa. Sam XenServer to platforma na podstawie Linuksa. Identycznie ma to miejsce z Serverem VMware ESXi, który zwiększa możliwości poprzez doinstalowanie klienta o nazwie VMware vSphere będący również jedynie na Windowsa. Paradoks.. servery na linuksie, a klienci tylko na Windowsa i nie podoba mi się taka polityka. Chociaz VMware mówi, że wyda "kiedyś" natywną wersje dla Linuksa... kiedyś..

EDIT---------EDIT

Jednak to był mój błąd i nie na linii Virtualbox(xp)===mostek===Slackware, ale na odrębnym pc, mianowicie na pc na ktorym znajduje sie Xenserver, a do którego nie mogłem się połączyć w sposób mogący mi umożliwić stworzenie nowej maszyny wirtualnej, ani stworzenie zasobów dysku.

Na Xenserver zmieniłem(patrzyłem jakie ma możliwości) przez przypadek jedną z opcji i zapomniałem o niej w poźniejszym czasie.. no niestety :( , a owocem tego było kilku godzinna wojna z przekonfigurowaniem w rozny sposób mostka jak rowniez dodaania do iptables nowych reguł, jak rowniez w samym ruterze(bo gospodarz rowniez byl natowany). Czego to ja nie robilem.. cuda .. wianki.. heh :| Wystarczyło zmienić opcje w Xenserver i nagle pojawiło się w Xencenter(xp) zielone kółeczko zamiast wykrzyknika.

Zmarnowałem kilka godzin . :( ehh.. Teraz wszystko jest tak jak powinno, a jak juz wymienilem w poprzednim temacie dotyczacym Virtualboxa

P.S Ale się napisałem... no nic, musiałem się nagadać po tym ile godzin zmarnowałem (zamiast do przodu to stoje w miejscu przez taką pierdołe, tudzież moją nieuwage) :(
ODPOWIEDZ