Rozłącza połączenie wifi

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

dejw
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-25, 21:11

Rozłącza połączenie wifi

Post autor: dejw »

Witam, przesiadłem się z Ubuntu na Slacka, troche pokonfigurowałem, wgrałem firmware do b43, zainstalowałem wicd i generalnie jestem zadowolony z wyjątkiem, iż wywala mi połączenie co jakiś czas, pochodzi 10 min. - rozłącza się i łączy ponownie, pochodzi 2 min. rozłącza się i nie łączy i tak mniej więcej w kółko. Da się to jakoś skonfigurować aby działało to jak powinno, bo to rozłączanie na prawdę jest bardzo denerwujące?

edit: szkoda, że nikt nie jest chętny pomóc...
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Rozłącza połączenie wifi

Post autor: dienet »

Szkoda że nikt nie podał więcej informacji. Sprawdź jakoś sygnału, sprawdź czy ten driver nie ma przypadkiem włączonego jakiegoś oszczędzanie energii = mniejsza moc nadajnika, itp.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
SaraniS
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-10, 08:22
Lokalizacja: Olesno Slaskie
Kontakt:

Re: Rozłącza połączenie wifi

Post autor: SaraniS »

Witam
Może też być związek z szyfrowaniem.
U mnie czasem (losowo) karta się tak zachowuje, że loguje się do routera - wylogowuje - loguje - wylogowuje - i tak w kółko. Pomaga opuszczenie interfejsu i przeładowanie jej modułu (dlatego zresztą mam jej sterownik jako moduł, a nie wbudowany w jądro), albo - wyłączenie szyfrowania (ha, ha, ha). Karta to RTL8187B, router - jakiś TP Link.
Sprawdź, czy u Ciebie też nie ma to związku z szyfrowaniem i podaj więcej informacji o sprzęcie.
A na Ubuntu działała ta karta poprawnie? Czy też się tak zachowywała?
Toshiba Satellite L40-14B: Cel530 1.73GHz/ 2GiB RAM/ 320GiB HDD Slackware 14.0 Linux 3.2.29, KDE 4.8.5, Opera 12, Skype 4.2, XMMS/ amarok/ MPlayer
RLU #398894
ODPOWIEDZ