[SAMBA] sterowniki do drukarek na serwerze

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Servant
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-02, 01:33

[SAMBA] sterowniki do drukarek na serwerze

Post autor: Servant »

Mam klika drukarek sieciowych SAMBA 3.5.10 plus CUPS. Chciałbym zainstalować sterowniki tych drukarek na serwerze, aby przy dodawaniu drukarki na stacji roboczej, sterowniki instalowały się automatycznie. Zrobiłem wszystko tak jak każe instrukcja. I teraz na stacji roboczej z WinXP wchodzę do zasobów serwera, następnie w "Drukarki i faksy" - wyświetla się lista wszystkich drukarek. Następnie PPM na drukarce: "Sterownik drukarki nie jest zainstalowany na tym komputerze (...) Czy chcesz zainstalować teraz sterownik?" - klikam "Nie". We właściwościach drukarki klikam zakładkę "Zaawansowane", wybieram z listy rozwijanej właściwy sterownik do tej drukarki, następnie "Zastosuj" i... "Nie można zapisać ustawień drukarki. Odmowa dostępu." Co jest grane?
W Sambie użytkownik root jest. Na stacji WinXP instaluję drukarkę zalogowany jako root (root jest w grupie Administratorzy). Do katalogu /etc/samba/drivers/w32x86 mam ustawione pełne prawa.
Gdzie może leżeć problem? Linux(samba)? Windows?
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: [SAMBA] sterowniki do drukarek na serwerze

Post autor: dienet »

Czy chcesz zainstalować teraz sterownik?" - klikam "Nie". We właściwościach drukarki klikam zakładkę "Zaawansowane", wybieram z listy rozwijanej właściwy sterownik do tej drukarki, następnie "Zastosuj" i... "Nie można zapisać ustawień drukarki. Odmowa dostępu." Co jest grane?
To jest problem Windowsa + klikając "Nie", decydujesz, że sterowniki które udostępnia Samba nie są brane pod uwagę - jeśli znam Windows na tyle.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
ODPOWIEDZ