[Rozw.] Problem z konfiguracją DNS

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

wisniery
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-09, 15:14

[Rozw.] Problem z konfiguracją DNS

Post autor: wisniery »

Witam bardzo serdecznie,

Wiem, że tematów pewnie było mnóstwo na ten temat, przeszukałem chyba cały internet. Stawiam DNS na slackware i mam problem ponieważ nie chcę działać :) Wertując książki Pana Krysiaka i Sokoła dochodzę do czegoś takiego po konfiguracji serwera DNS, że występuje błąd przy restarcie demona. Poniżej umieszczam zdjęcia. Czy byłby ktoś tak miły i rzucił na to świeżym okiem ? Bo nie rozumiem dlaczego w wyniku polecenia named-checkconf znajduję się uknown option jwis.ldap.pl i dlaczego piszę mi tam , że nie mam średnika jak jest. Ogólnie sprawdzałem pliki strefy pierwotnej i odwrotnej do niej to są ok. Plik root.cache to jest plik z 13 głównymi serwerami DNS pchnięty w zone "." tak jak powinno być. Już się z tym męcze tydzień i nie mam pomysłu co może być nie tak.

Z góry dziękuję za odpowiedź! :)

Otóż zrobiłem to od nowa, a na routerze cisco zapomniałem wpisać w puli dhcp adres serwera DNS :) (mam swoje środowisko w GNS3). Głupi ja.
Załączniki
domena odwrotna sieci pętli zwrotnej
domena odwrotna sieci pętli zwrotnej
Strefa pierwotna
Strefa pierwotna
odwrotna strefa pierwotna
odwrotna strefa pierwotna
Wynik polecenia named-checkconf
Wynik polecenia named-checkconf
Plik /etc/named.conf
Plik /etc/named.conf
Ostatnio zmieniony 2016-02-01, 01:05 przez wisniery, łącznie zmieniany 2 razy.
wisniery
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-09, 15:14

Re: Problem z konfiguracją DNS

Post autor: wisniery »

Uważam, że można zamknąć temat. Już sobie poradziłem :)
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z konfiguracją DNS

Post autor: webster »

Nie zamyka się tu tematów. W pierwszym poście, w temacie na początku Daj [Rowz.]. Dodatkowo Napisz w skrócie co było problemem i jak Rozwiązałeś, by ktoś, kto będzie szukać podobnego zagadnienia mógł się tym posilić.

Dzięki.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
ODPOWIEDZ