Projekt Slackware 10.0 serwer

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: m00n »

uuu ze SlackBuildami bedzie gorzej :/ ale skoro sa konieczne to sie zrobi :]
tylko bede potrzebowal troszke wiecej czasu
paczki ktore zrobie to:
-vsftpd
-postfix-2.1.5
-irssi
-apache 1.3.33 + mod_ssl

a i tak BTW po co alsa-lib ???

Pozdrawiam
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: dozzie »

m00n pisze:uuu ze SlackBuildami bedzie gorzej :/ ale skoro sa konieczne to sie zrobi :]
W ebałtach napisałem, dlaczego slackbuildy są konieczne ;)
m00n pisze:tylko bede potrzebowal troszke wiecej czasu
paczki ktore zrobie to:
-vsftpd
O, fajnie. Może wreszcie zobaczę sobie ten serwer FTP.
m00n pisze:-postfix-2.1.5
Miałem sam zrobić. Cyrus SASL już jest w paczkach, więc przy kompilacji prosiłbym o skorzystanie właśnie z niego. A sam pakiet przetestuję wyjątkowo starannie.
m00n pisze:-irssi
-apache 1.3.33 + mod_ssl
A te dwa po co? Chciałem sam rekompilować irssi, ale się okazało, że dystrybucyjne obsługuje skrypty w Perlu. Z Apache natomiast przeniosłem się na dwójkę, bo jedynka nie obsługuje oficjalnie IPv6. Nie żebym się bronił przed wrzuceniem ich do repozytorium.
m00n pisze:a i tak BTW po co alsa-lib ???
W czwartym newsie, o dodaniu QEMU, napisałem: do kompilacji QEMU potrzebowałem statycznie dołączanych bibliotek z alsa-lib. A skoro i tak te paczki zrobiłem, to wrzuciłem na serwer.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: m00n »

ok doozie tu masz vsftpd

ftp://213.77.171.4/xslack/packages/m00n

jednak mysle na postfixa sie nie bede rzucal bo dopiero w nim raczkuje i niechcem nic spapic :/
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
koms
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2005-02-25, 23:06

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: koms »

Jest taka ciekawa dystrybucja.

Zobaczcie tu ( pewnie juz to znacie ) http://nnd.freesco.pl/ uzywam tego i dodatków jest naprawde OK. Po co tworzyc cos podobnego dołaczcie sie do projektu !!!!!
___________________
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: dozzie »

koms pisze:Jest taka ciekawa dystrybucja.
Dlaczego miałaby być ciekawa? Czy wnosi coś nowego?
koms pisze:Zobaczcie tu ( pewnie juz to znacie ) http://nnd.freesco.pl/ uzywam tego i dodatków jest naprawde OK.
Nie jest OK. Ma przeterminowane pakiety z dziurawymi serwerami (Apache 2, Samba, BIND, Exim,...) i nie widzę skryptów budujących (chyba że archlinuksow)
koms pisze:Po co tworzyc cos podobnego dołaczcie sie do projektu !!!!!
Żeby można było!!! Pisać!!!! Przecinki i pojedyncze!!!!! Wykrzykniki!!!!!!!!!!!!
Dlaczego mam dołączać do projektu, który nie jest nakierowany na to, co ja chcę zrobić?
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
koms
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2005-02-25, 23:06

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: koms »

dozzie pisze:
koms pisze:Jest taka ciekawa dystrybucja.
Dlaczego miałaby być ciekawa? Czy wnosi coś nowego?
koms pisze:Zobaczcie tu ( pewnie juz to znacie ) http://nnd.freesco.pl/ uzywam tego i dodatków jest naprawde OK.
Nie jest OK. Ma przeterminowane pakiety z dziurawymi serwerami (Apache 2, Samba, BIND, Exim,...) i nie widzę skryptów budujących (chyba że archlinuksow)
koms pisze:Po co tworzyc cos podobnego dołaczcie sie do projektu !!!!!
Żeby można było!!! Pisać!!!! Przecinki i pojedyncze!!!!! Wykrzykniki!!!!!!!!!!!!
Dlaczego mam dołączać do projektu, który nie jest nakierowany na to, co ja chcę zrobić?
Dlaczego uwazasz ze nie wnosi nic nowego jest ciekawy firewall napisany przez Zciecha, przekierownia portów , blokada p2p od danej godzinie ..... itp rzeczy, przeterminowane pakiety ? hm. Piszesz Apache2 a kilka postów wyzej twierdzisz ze sie na niego własnie przesiadłes ? nie rozumiem tych wypowiedzi.

" bez urazy "

PG
___________________
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: dozzie »

Nie ma przecinków, więc uznaję, że mogę łamać zdanie w dowolnym miejscu.
koms pisze:Dlaczego uwazasz ze nie wnosi nic nowego jest ciekawy
A czy jest ciekawy? Co dodaje, czego nie mam albo nie mogę mieć w półtora minuty w Slackware?
koms pisze:firewall napisany przez Zciecha, przekierownia portów , blokada p2p od danej godzinie .....
I co tu szczególnie ciekawego? Firewall jak firewall, i tak trzeba samemu wypracować regułki. Przekierowania portów to pojedyncze wywołania /usr/sbin/iptables. Blokada P2P mogłaby mnie zatrzymać na dłużej niż dwadzieścia sekund, ale co za problem załatać i przekompilować pakiet iptables?
koms pisze: itp rzeczy, przeterminowane pakiety ? hm.
Przeterminowane. Jakbyś się sam rozejrzał (na przykład wszedł na moją stronę, wymienioną w wątku), zamiast na ślepo coś reklamować, to byś nie miał wątpliwości.
koms pisze:Piszesz Apache2 a kilka postów wyzej twierdzisz ze sie na niego własnie przesiadłes ?
No i? Czy to w jakiś sposób koliduje?
koms pisze:nie rozumiem tych wypowiedzi.
Dlaczego mnie to nie dziwi?
koms pisze:" bez urazy "
/me too
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: 2005-04-02, 00:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Kosma »

:arrow: dozzie, robaczek w Twoim avatarku powinien mieć *zdecydowanie* większą spluwę. :twisted:
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: mina86 »

dozzie, że tak powiem: "Jak Ci się nie podoba to zrób lepsze" :P NND może nie posiada setek tysięcy przydługich skryptów, które robią różne pożyteczne rzeczy, ale zauważ, że NND jest o krok dalej od projektu Slackware 10.0 serwer, tak więc zamiast od razu, bez dokładnego przetestowania (bo nie wierzę, żebyś dokładnie przetestował NND w 39 minut), krytykować to ktoś się skontaktuje z developerami NND? Może, akurat się okaże, że oni mają takie same cele i założenia co i Wy (ew. wspólnie można dojść do jakiegoś porozumienia) i wówczas zamiast wyważać otwarte drzwi przyłączyćie się do NND, aby wpropwadzić tam rzeczy, które chcielibyście widzieć w swoim projekcie...
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
gielo
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2004-07-13, 11:46

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: gielo »

NND że tak powiem jest dość.... cienkie - a co do slack server to ciekawy pomysł i można by tam wrzucić też skrypty www.inet.one.pl mile widziany byłaby też mozliwość zarządzania routerem z poziomu www, o ilę jest ktoś na siłach by to zrobić. Tego najbardziej mi brakuje jako ze zarządzam kilkoma serwerami i nie zawsze mam ochotę się na nie logować by dopidsać paru userów czy tez zmienić im pasmo. Mógłbym to wtedy zostawić mniej doświadczonym zaufanym osobom, które o linuksie niestety nie mają zielonego pojęcia. :lol:
Awatar użytkownika
maiki
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: 2004-06-18, 10:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: maiki »

NND fajnie sprawuje się jako tymczasowa dystrybucja, szybki ruter 'na chwilke', aczkolwiek odziedziczyłem stanowisko pracy gdzie bramką jest postawiona właśnie na tym OSie i sprawuje się dobrze, z tym że userzy do wymagającyh nie należą ;-)
Jest to sieć z 20 komputerów na łączu neo640 (jeszcze te stare). Usługi: htb, squid.
Nie mam zamiaru na dzień dzisiejszy tego dotykać.
Działa! ;-)
Want a productivity tip? Go away and do it fucking now.
thomas1
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2005-01-11, 01:16
Lokalizacja: berlin/london

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: thomas1 »

Developerzy NND to grupa ludzi, pasjonatow, ktorzy na codzien
zajmuja sie innymi rzeczami a zabawe z linuxem traktuja jako hobby.
W wiekszosci jest to grupa PGF (Polska Grupa Freesco) i na tej dystrybucji
(tj. Freesco) poglebiali wiedze na temat linuksa.
Moze i NND nie jest do konca swieze i "mocne" ale w takim zakresie
w jakim jest tworzone jest to naprawde swietna sprawa.
Za prace jaka wlozyli w to dzielo (calkowicie przez polakow od samego
poczatku stworzone) traktujac to jako hobby i tylko w wolnych chwilach
przy tym pracujac nie powinno sie tego krytykowac nawet w najmniejszym
stopniu.
Jesli komus odpowiada NND jako platforma to z niej po prostu skorzysta,
a jesli ktos wymaga czegos innego to skorzysta z innych distro.

pozdrawiam
thomas
Awatar użytkownika
koms
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 2005-02-25, 23:06

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: koms »

dozzie Płeć:Mężczyzna

Przepraszam za to iz wzbudziłem do granic twoje emocje i rozpaliłem twoją klawiaturę.

Do rzeczy nie namawiam nikogo do pracy przy tym projekcie ale tylko stwierdzam iz zamierzenia postawione w tym projekcie sa realizowane w innym bardzo podobnym i to przez ludzi konsekwentnych (bez urazy) . Poznawanie nowych lub podobnych projektów tylko wspomaga prace anie do dyskusji co jest lepsze czy gorsze.
Myslę że to tak potraktujesz dozzie !

Pozdrawiam ☺
___________________
Awatar użytkownika
Snickers
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 2005-04-16, 19:04
Lokalizacja: Koszalin

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Snickers »

Pierwszym wyprodukowanym seryjnie samochodem byl Ford T.... Dlaczego inne koncerny nie przylaczyly sie do tego projektu?? NND nie uzywalm, niewiem, nieznam czlowieka, ale lubie slacka i jesli powstal by taki projekt to napewno bym sie nad nim powaznie zasatnowil.

Juliusz Cezar powiedzial : "Nauka wszystkiego jest praktyka" te same slowa usluszalem na pierwszym wykladzie z programowania... Jasli ktos sie czuje na silach by stworzyc taka dystrybucje a w dodatku ma do tego checi to uwazam ze nie powinien sie nad niczym zastanawiac tylko to zrobic.

Po pierwsze to bedzie fajna zabawa.
Po drugie mozna sie czegos nauczyc.
Po trzecie moze akurat sie to komus przyda.
Po czwarte moze wyrosnie z tego kiedys powazna dystrybucja ktora bedzie stawiana na rowni z Debianem Slackwerem czy Gentoo(kolejnosc przypadkowa ;) )

Ja niestety mimo checi niemam wystarczajacych umiejetnosci ale mam nadzieje ze kiedys bede wstanie dlaczyc do takiego teamu ;)
Software is like sex it's better when it's free
Phrozen^Tux
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 2005-06-13, 14:51
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Phrozen^Tux »

HEj :)

Niewiem czy podobny post juz sie pojawil (nie mialem czasu zeby przejrzec DOKLADNIE caly watek - w pracy siedze :P) ale zobaczcie tu -> Projekt karoshi Sciagalem sobie to cacko bo pol rolku temu uczylem w liceum i mialem wlasne pomysly na urzadzanie pracowni komputerowej... Wiem ze to jest oparte o RH/Mandrake ale pewne pomysly/rozwiazania moga sie przydac :) Podobnie jak moj przedmowca ne czuje sie na silach samodzielnie wniesc czegos innowacyjnego (jestem developerem jak na razie wylacznie wlasnego lenia) :), niemniej
calym sercem sympatyzuje z Wasyzm projektem :) i bede sie mu bacznie pryzgladac

UPDATE: I oczywisscie jesli moglby sie na cos przydac ...choc by organizacyjnie (w ostroznych ramach czasowych) chetnie sprobuje :)

Pozdrawiam
"Niektorzy ludzie żyją tylko dlatego, że ich zabicie jest karalne"
ODPOWIEDZ