Projekt Slackware 10.0 serwer

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: coolart »

kurcze jak bym potrafił robić paczki i to dobre to bym sam sobie zrobił takowego gotowca, no ale do tego to daleka droga jeszcze przede mną.
Jak już to bym robił bez LMS bo kiedyś to może sie trzymało kupy na dzień dzisiejszy to nie wiem bo nie instalowałem tego ale niektórzy narzekają na ten skryptowy program.
Poza tym zbudować można sobie samemu z gotowych paczek, paczki pozbierać gdzieś w faq było jak dodać własne paczki do płyty instalacyjnej. Jedyny problem to na jaka arch, bo jedni maja 586 czy nawet 486 badz 686 inni zas 64bitowe i tu raczej jest problem z zrobieniem gotowca bo najwięcej czasu zabiera kompilacja.
ja jak bym robił to pośredni 586 i na 64bity dwie wersje bo więcej nie trzeba. 586 dlatego ze raczej 486 mało kto postawia na takim sprzęcie a jak ba być dużo usług no to już maszyna zdechnie prędzej.
przemo_slack
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: 2009-03-21, 20:57

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: przemo_slack »

Szkoda że pomysł się nie udał.Można by zrobić Slackware home serwer . Alternatywę dla Windows home serwer którego ani nie można kupić,jest za drogi i rzadko kto ma kasę na taki sprzęt jak w wymaganiach aby udostępnić zdjęcia w sieci...
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Outlaw »

Dla mnie był by to projekt trochę na wyrost. Slackware jest dystrybucją przede wszystkim serwerową więc wystarczy zrobić paczki kilku często używanych aplikacji i każdy tyle będzie sobie umiał doinstalować ;)
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Flash »

Dokładnie i do tego serwer to jest sprawa indywidualna, nie da się za bardzo zrobić takiego gotowca bo jednemu funkcji będzie za dużo a drugiemu za mało.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Pajaczek »

Cóż, nie chciałem się wtrącać bo to i tak archeologiczne wykopalisko, ale skoro inni się udzielili...
przemo_slack pisze:Windows home serwer którego ani nie można kupić,jest za drogi
Interesujące... albo czegoś nie można kupić, albo jest za drogie... zdecyduj się.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: topdolar »

Outlaw pisze:Dla mnie był by to projekt trochę na wyrost. Slackware jest dystrybucją przede wszystkim serwerową więc wystarczy zrobić paczki kilku często używanych aplikacji i każdy tyle będzie sobie umiał doinstalować ;)
w sumie mozna by bylo, fakt moglo by byc tam wszystko, ale w czym problem napisac skrypty np do wlaczania/wylaczania pewnych rzeczy... ale jest tez druga strona medalu po co to robic ? jesli ktos wybiera Slacka na serwer znaczy ze cos sie zna, a jak sie zna to sobie wszystko sam zrobi :)
b3y
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 2006-08-02, 18:39

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: b3y »

a jak ktos sie nie zna a chce ? a nie chce czegos innego ?
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Sajmon »

b3y pisze:a jak ktos sie nie zna a chce ?
Po co mu jak się nie zna ?
b3y pisze:a nie chce czegos innego ?
To się uczy, czyta dokumentację i potem sam sobie zrobi.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Flash »

Dla chcącego nic trudnego, jak będzie chciał to się nauczy. A jak "chce" to pewnie szuka gotowca bo mu się nie chce.
Awatar użytkownika
Spaulding
Użytkownik
Posty: 564
Rejestracja: 2005-07-17, 14:59
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Spaulding »

heee ;) masa pak jest w necie, chociazby http://linuxbox.pl/ ja tam bym wolal FreeBSD ew. Slackware / Gentoo / PLD. Dla laika dodac OpenBox / Fluxbox / Awesome i jakies proste skrypty w bashu/python/perl ;] i mamy taki serwer...
Powered By:
funtoo, openbox, mc, ekg2, git, ssh...
(very unstable packages but stable system :>)
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: coolart »

jesli ktos wybiera Slacka na serwer znaczy ze cos sie zna, a jak sie zna to sobie wszystko sam zrobi
dobre myslenie, czyli ms tez tak myslalo ze jesli uzytkownik zna windows to postawi sobie sam na zwyklym windows'ie a nie kupowal specjalnej wersji a jesli nieumie, nie potrafi to nie bedzie sie tego tykal.
Dla chcącego nic trudnego, jak będzie chciał to się nauczy. A jak "chce" to pewnie szuka gotowca bo mu się nie chce.
musialbym napisac to co wyzej napisalem ale napisze, ty moze nie potrzbujesz gotowca ale co nie ktorzy wola sie nie zaglebiac w kompilowanie i dokladne configurowanie programow, tworzenie skryptow do ktorych trzeba umiec ktorys z jezykow programowania perl,python badz bash'a. tak wiec by postawic server trzeba miec spora wiedze. Powiedzcie uzytkownikowi windows'a by napisal skrypty do programow, automatyki serwera itp. na to samo wychodzi z serwerem slackware.
Mowiac ze sa inne gotowce z innych dystrybucji, nie mam nic do tego forum ale ogolnie widac jaka spolecznosc slackware.pl jest.
Awatar użytkownika
michas100
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 2009-06-23, 07:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: michas100 »

coolart pisze:
jesli ktos wybiera Slacka na serwer znaczy ze cos sie zna, a jak sie zna to sobie wszystko sam zrobi
dobre myslenie, czyli ms tez tak myslalo ze jesli uzytkownik zna windows to postawi sobie sam na zwyklym windows'ie a nie kupowal specjalnej wersji a jesli nieumie, nie potrafi to nie bedzie sie tego tykal.
Dla chcącego nic trudnego, jak będzie chciał to się nauczy. A jak "chce" to pewnie szuka gotowca bo mu się nie chce.
musialbym napisac to co wyzej napisalem ale napisze, ty moze nie potrzbujesz gotowca ale co nie ktorzy wola sie nie zaglebiac w kompilowanie i dokladne configurowanie programow, tworzenie skryptow do ktorych trzeba umiec ktorys z jezykow programowania perl,python badz bash'a. tak wiec by postawic server trzeba miec spora wiedze. Powiedzcie uzytkownikowi windows'a by napisal skrypty do programow, automatyki serwera itp. na to samo wychodzi z serwerem slackware.
Mowiac ze sa inne gotowce z innych dystrybucji, nie mam nic do tego forum ale ogolnie widac jaka spolecznosc slackware.pl jest.
Ekhmmm... nie obrażaj tu ludzi, bo duuuuuużo czasu i $ za swoją wiedzę zapłacili i co teraz to mają "spakować" i "zaserwować"? Pomogą Tobie jeśli zgłosisz się z konkretnym problemem, BTW soft się zmienia (nowe wersje) np. mdadm już np. bez raid tools i co? jakby się miał gotowiec? Dlatego czytaj, pytaj :-). Pozdrawiam
slackware student :-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
coolart
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2004-06-20, 03:08

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: coolart »

nie chodzi mi o obrazanie, wprawdzie to fora szczyca sie odpowiedziami "szukaj na google a potem pytaj tutaj" co jest meczace i wyszukiwanie konczy sie na tym samym pytaniu i odpowiedzi. To tak na maly offtop jesli chodzi o zrobienie czegos samemu. Fakt czas to pieniadz lecz jest jeszcze takie cos jak otwarta spolecznosc jesli kazdy by wziol jeden badz kilka paczek pod pache razem dalo by sie cos zrobic.
No ale w koncu i tak projekt jest zamrozony wiec nie mam co dyskutowac i chyba niepotrzebnie pisalem.
Sam jakos daje rade i choc do wielu z was brakuje mi sporo wiedzy staram sie samemu z nimi uporac.
aa mam nadzieje ze to forum i jego spolecznosc bedzie dalej aktywna jak najdluzej
kacperczo
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2010-12-20, 21:24

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: kacperczo »

Też mam taką nadzieję, chociaż, z tego co widzę, to już nie jest złoty okres w jego istnieniu ;<
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Projekt Slackware 10.0 serwer

Post autor: Pajaczek »

fora szczyca sie odpowiedziami "szukaj na google a potem pytaj tutaj" co jest meczace
A myślisz, że czasem odpowiadanie po 10 razy na takie samo pytanie nie jest męczące?? To tak w obronie tego wiecznego odsyłania do google (ja osobiście mam w zwyczaju najpierw sam sprawdzić czy na google jest odpowiedź zanim odeślę tam takiego pytającego - więc skoro mi się uda znaleźć to dlaczego jemu się ma nie udać??).
jesli kazdy by wziol jeden badz kilka paczek pod pache razem dalo by sie cos zrobic
To brzmi prawie jak manifa komunistyczna :twisted:
ODPOWIEDZ