Male pytanko o Sagema

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
heysel
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 2005-04-21, 16:23

Male pytanko o Sagema

Post autor: heysel »

Modemik dziala, wsio w pariadkie. Tylko przy jakimkolwiek wiekszym obciazeniu systemu (kompilacja, film) modem sie rozsynchronizowuje :x (lamka ADSL nie swieci) i trzeba czekac az sie dziad znowu zsynchronizuje. Broń cie panie boze rzeby obciazenie trwalo zbyt dlugo bo siem sam nie zsynchronizuje. I tu pytanko czy inni maja tak samo czy tylko u mnie takie cuda sie dzieja ?
bo na windzie to on dziala troche lepiej... :evil:
lone_wolf

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: lone_wolf »

U mnie się to nie zdaża. Zamierzam jednak porzucić sagem dla routera z wbudowanym modemem
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: xil »

tylko nie kupuj d-linka! (500,504,600,604)
lone_wolf

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: lone_wolf »

xil pisze:tylko nie kupuj d-linka! (500,504,600,604)
Dzięki za uwagę, mam zamiar kupić asmax
Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: grz3si3k »

lone_wolf pisze:
xil pisze:tylko nie kupuj d-linka! (500,504,600,604)
Dzięki za uwagę, mam zamiar kupić asmax
dobry tani router z ADSL
smc zeknij moze cie zainteresuje
kupilem nie narzekam 200pln
pzdr
:: FreeBSD ::
separating the men from the boys...:P
kedi
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 2005-05-26, 18:26

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: kedi »

heysel pisze:Modemik dziala, wsio w pariadkie. Tylko przy jakimkolwiek wiekszym obciazeniu systemu (kompilacja, film) modem sie rozsynchronizowuje :x [...]
posiadam również ten sam modem i u siebie wspomianych problemów nie zauważyłem...
raczej zrwóciłbym uwage na wersje sterowników, być może masz rozwojową (pamiętam że któraś wersja powodowała `dziwne' zachowanie sie modemu z tych stabilnych nawet).

dla ścisłości posiadam eagle-2.0.0, choć 2.1.1 też nie stwarzały mi większych problemów
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: xil »

grz3si3k pisze:
lone_wolf pisze:
xil pisze:tylko nie kupuj d-linka! (500,504,600,604)
Dzięki za uwagę, mam zamiar kupić asmax
dobry tani router z ADSL
smc zeknij moze cie zainteresuje
kupilem nie narzekam 200pln
ja tez teraz bralbym smc....
Awatar użytkownika
heysel
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 2005-04-21, 16:23

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: heysel »

No i zmieniłem wersje sterowników z 2.3.1 na 2.0 i dalej to samo. Czyzby felerny modemik ?
I co najlepsze dzieje sie to najczesciej gdy system cos czyta z dysku (prawie zawsze podczas zapisu czegos wiekszego, lub uruchamiania pamieciozernego programu).
pitereks
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2005-01-12, 14:54

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: pitereks »

A czytalem kiedys o takich problemach jak twoje, nie pamiętam rozwiązania, pamiętam tylko, że te wszystkie magiczne rozwiązania działają u niektórych a u niektórych nie.

Powiem tak, miałem ten modem na serwerze przez jakiś czas, i nigdy nie pracował on tak, jak powinien.
Mało tego, ten sam modem z tym samym systemem na różnych komputerach zachowywał sie różnie, na każdym praktycznie inaczej.
Nawet jak już niby działał to np. rozłączał się losowo, czasem kilka razy w ciągu godziny, a czasem chodził prawie dwa dni bez rozłączenia.
A na niektórych komputerach było też tak, że duży upload powodował rozłączenie.

Rzucałem tematy na forach o neo, ale niewiele z tego wynikało - najczęściej to kończyło się zwalaniem winy na TPSA, ze to pewnie oni rozlaczaja, ze ip sie zmienia i takie tam bzdury.
W każdym razie, po zmianie modemu na Westell (ethernet nie usb) problemy zniknely, i jakoś, tak jak przewidywalem, na tym modemie nie rozłącza w ogóle - co 2 dni system sam kończy połaczenie ppp i zakłada nowe (chyba to jest domyslnie ustawione). Modem nigdy sam sie nie rozłączył. I tak upadł mit o tym, że to wina TPSA
Ostatnio zmieniony 2005-05-28, 15:52 przez pitereks, łącznie zmieniany 1 raz.
lone_wolf

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: lone_wolf »

pitereks pisze: I tak upadł mit o tym, że to wina TPSA
Słuchaj, nie chcę rozpętać nagonki na TPSA ale to nie jest zbyt poważna firma.Ich jedyna rada to reinstalacja sterowników lub całego systemu.Wiem to po sobie bo gdy dzwoniłem do ich wsparcia to takie rady dostawałem. Kończyło się na tym że niczego nie ruszałem a po jakimś czasie wszystko samo wracało do normy.Fakt że tak potężny moloch oferuje to niby wsparcie tylko dla windows to osobna historia
A tak na marginesie, to stery 1.9.8 nigdy mnie nie zawiodły. Od dziś to historia bo mam router asmax z wbudowanym modemem, konfigurowalnym firewall-em, itp itd.
Awatar użytkownika
nowax
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: 2004-05-27, 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: nowax »

Ogolnie to te modemy dawane przez TPSA lub Netie to sa modemu typu "odwal sie". Sa przeznaczone dla systemow Windows a sterowniki dla Linuxa sa zeby ludzie nie marudzili za bardzo.

Jezeli nie chce sie miec problemow pod Liniksem najlepiej sie wyposazyc we wlasny modem/router i po klopocie.
pitereks
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2005-01-12, 14:54

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: pitereks »

Absolutnie nie chcec powiedzieć że TPSA to poważna firma :lol: A ich obsługa jest żałosna.
W ogóle nie w tym kierunku moja wypowiedź szła.
Miałem na celu zauważyć fakt, że jak już są problemy z modemami USB, to z reguły nie udaje sie ich rozwiązać, a część ludzi, którzy także nie umieją go rozwiązać zwalą winę na coś innego.
Mówiąc krótko, modem usb u niektórych działa dobrze, a u tcyh co dobrze nie działa, w większości przypadków nic się już z tym nie zrobi.



p.s. pod windows z tymi modemami są też niezłe jaja
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: xil »

lone_wolf pisze:A tak na marginesie, to stery 1.9.8 nigdy mnie nie zawiodły. Od dziś to historia bo mam router asmax z wbudowanym modemem, konfigurowalnym firewall-em, itp itd.
nie sprzedawaj sagema i nie rob sobie nim "rzutu na odleglosc".
w przypadku czegos co spapra tepsa na blekitnej jedyne co beda umieli jakos zdiagnozowac to sagem i te ich 2 lampki;]
a czasem wbrew pozorom po numerze bledu (np 721 na sagemie) potrafia ruszyc tylek i popchnac centrale.. ;-)
lone_wolf

Re: Male pytanko o Sagema

Post autor: lone_wolf »

Xil, sagema zostawię tak na wszelki wypadek, ale w kompie mam jedynie slacka i free bsd więc nr błędu niegdzie nie zobaczę, przynajmniej ja nie wiem jak taki nr uzyskać
ODPOWIEDZ