polecenia wydawane przez userow...

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

polecenia wydawane przez userow...

Post autor: slimak »

Witam!
Jak wszyscy wiemy polecenia wydawane przez userow sa zapisywane w .bash_history jest to plik textowy historie mozna tez sobie obejrzec poleceniem history ale mozna tez ja usunac - kasujac plik - ostatnio moj guru linuxowy wspomnial cos ze polecenia userow - rozmowa dotyczyla tego co robia userzy jak to sprawdzic - sa zapisywane rowniez w innym miejscu i ze pisze sobie jakis tam skrypcik ktory bedzie to pozwalal ladnie przeszukiwac itp itd ale nie chcial zdradzic nic wiecej :cry: powiedzcie mi gdzie to jest zapisywane :?: chociaz dajcie jakies haselko - to sobie na googlu znajde
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: polecenia wydawane przez userow...

Post autor: Sajmon »

strace
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: polecenia wydawane przez userow...

Post autor: dozzie »

slimak pisze:Witam!
Jak wszyscy wiemy polecenia wydawane przez userow sa zapisywane w .bash_history jest to plik textowy historie mozna tez sobie obejrzec poleceniem history ale mozna tez ja usunac - kasujac plik - ostatnio moj guru linuxowy wspomnial cos ze polecenia userow - rozmowa dotyczyla tego co robia userzy jak to sprawdzic - sa zapisywane rowniez w innym miejscu i ze pisze sobie jakis tam skrypcik ktory bedzie to pozwalal ladnie przeszukiwac itp itd ale nie chcial zdradzic nic wiecej :cry: powiedzcie mi gdzie to jest zapisywane :?: chociaz dajcie jakies haselko - to sobie na googlu znajde
Uzywaj znakow przestankowych. Znacznie wygodniej sie wtedy czyta.
Ja sam uzywam latki grsecurity, ktora pozwala logowac wszystkie komendy wydawane przez userow, niezaleznie od powloki. Mozesz tez poszukac latek na bash, ktore np. sysloguja polecenia.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
ODPOWIEDZ