Który Apache ?

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Jaki Apache jest lepszy:

Apache 1.x
17
23%
Apache 2.x
30
40%
Oba są tak samo dobre
3
4%
Nie wiem
25
33%
 
Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Który Apache ?

Post autor: Grucha »

Zastanawiam sie nad uaktualnienie mojego serwera WWW a apache 1.x na 2.x (najnowszego poczywiście) i nie wiem czy jest serns. Czy 2.x jest wydajniejszy bezpieczniejszy i wogóle czy na jedno wychodzi.
Ostatnio zmieniony 2005-05-15, 16:54 przez Grucha, łącznie zmieniany 1 raz.
"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Który Apache ?

Post autor: Corvin »

Grucha pisze:Zastanawiam sie nad uaktualnienie mojego serwera WWW a apache 1.x na 2.x (najnowszego poczywiście) i nie wiem czy jest serns. Czy 2.x jest wydajniejszy bezpieczniejszy i wogóle czy na jedno wychodzi.
ja czytałem na solarisowej grupie dyskusyjnej o testach, których Apache 2 był prawie 2 krotnie szybszy od Apache 1 (obsłużył 2 razy tyle tranzakcji) , wygrał za to oczywiście Sun One ;) ale ta ostatnia informacja może być tendencyjna :twisted: I jeszcze jedno www.kernel.org stoi na apache 2, trochę się dziwię Patrickowi
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
olek
Moderator
Posty: 63
Rejestracja: 2004-05-22, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Który Apache ?

Post autor: olek »

coz slacka lubie za to ze jest podobny do mnie - leniwy, a leniwy administrator to dobry administrator bo wszystko jest ladnie popisane w skryptach i tylko mailem i sms'ami przychodza informacje i alerty , apache 1.x dziala u mnie ok (co prawda malo ma do roboty), nie ma krytycznych bledów wiec nie ruszam tylko czytam regularnie bugtraqa
Olek
slackware 7.1, 8.1, 9.1, 10.1, 11.1, 12.2 | www.olek.waw.pl | sklep.12a.pl
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Który Apache ?

Post autor: Skyscraper »

wybaczcie ale moja odpowiedz zabrzmiala
cytuje:
"yyyyy....... eeeeee.....mmmmm... hmm"

a ze takeigo wyboru nie bylo to wybralem najbardziej zblizony: NIE WIEM :)
Taeril
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2004-06-03, 13:36

Re: Który Apache ?

Post autor: Taeril »

A jakby mieć przez chwilę dwa serwery i porównać... hmm tylko co trzeba pozmieniać... port na jakim działają, coś jeszcze?

Co do Apache 2 to mi sprawiał problemy jak próbowałem go instalować na windowsie (wtedy jeszcze linuksa nie miałem) ale byćmoże już to poprawili... 1.x mi sprawije się dobrze i starczy do testów skryoptów w domu i nie chce mi się mieszać z 2.x narazie, a póki coś działa dobrze to po co ruszać :wink:
[b]- Taeril -[/b]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Który Apache ?

Post autor: Corvin »

Taeril pisze: Co do Apache 2 to mi sprawiał problemy jak próbowałem go instalować na windowsie
[OT ] ja na Windowsie nie miałem żadnego problemu z Apache 2
Ostatnio zmieniony 2004-06-15, 11:40 przez Corvin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Który Apache ?

Post autor: rapid »

wszelakie roznice pomiedzy apachem z seri 1.x a 2.x mozna znalesc w changelogu przeciez :wink:
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Który Apache ?

Post autor: Grucha »

Ale jaki jest lepszy już nie napisali pewnie.
"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Który Apache ?

Post autor: rapid »

Grucha pisze:Ale jaki jest lepszy już nie napisali pewnie.
Wymagania to masz. Mysle ze warto zainteresowac sie wersja 2.x, w koncu kernel.org takze jej uzywa, wiec o czyms to jednak swiadczy...
jezior
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2004-06-02, 10:44

Re: Który Apache ?

Post autor: jezior »

Ja w jednym tylko wypadku skusilem sie na wersje 2.0.x z powodów funkcjonalnych znaczy sie modułu mod_dav, ktory byl mi potrzebny do subversion, jednak koniec końcem wróciłem do starego dobrego cvs, a 2.0.x został. Sprawuje sie znakomicie, jednak cieżko mi porównywać z 1.3.x, ponieważ obciażenie ma dosłownie znikome.
--
jezior
"I znowu k$#%^ nie byłem asertywny!"
ind0r
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2004-06-21, 21:51

Re: Który Apache ?

Post autor: ind0r »

olek pisze:coz slacka lubie za to ze jest podobny do mnie - leniwy, a leniwy administrator to dobry administrator bo wszystko jest ladnie popisane w skryptach i tylko mailem i sms'ami przychodza informacje i alerty , apache 1.x dziala u mnie ok (co prawda malo ma do roboty), nie ma krytycznych bledów wiec nie ruszam tylko czytam regularnie bugtraqa
rotfl
1.slack nie jest leniwy tylko bardzo elastyczny i nie zautomatyzowany, masz pelna wladze nad tym co robisz.
2.dzieki takim adminom ludzie traca zaufanie do linuxa :P leniwy nie oznacza wcale dobry administrator bo same programy typu snort czy port sentry (pewnie one cie wyreczaja) to nie wiele - najleprze jest grzebanie w configach i poglebianie wiedzy na temat uslug i programow ktore udostepniasz bo to one stwarzaja zagrozenie.
3.jesli jakix haxor ;d znajdzie blad w twojej stronce a dokladniej w skryptach php i podmieni ci strone to twoje czytanie bugtraqu na nie wiele ci sie zda.

zreszta kazdy poczatkowy user musi sam przejsc przez wiele problemow i zagadnien ktore wyrobia w nim obeznanie a oprucz teori trzeba miec jeszcze praktyke ;-) wiec do dziela mlodzi admini!
croolyc
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2004-07-23, 23:07
Lokalizacja: Polanów

Re: Który Apache ?

Post autor: croolyc »

chyba odbiegliscie od tematu
mam ten sam problem

jest ktos kto moze stwierdzic ze np.
1 jest szybsza ale obciaza system 2 odwrotnie czy cos w ten deseń
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Który Apache ?

Post autor: Corvin »

croolyc pisze:chyba odbiegliscie od tematu
mam ten sam problem

jest ktos kto moze stwierdzic ze np.
1 jest szybsza ale obciaza system 2 odwrotnie czy cos w ten deseń
Tak ja czytałem benchmarki, które stwierdzają, że Apache 2 jest w stanie obsłużyć dwa razy tyle tranzakcji. Jednak według ekspertów od bezpieczeństwa np. Bauer: mimo bardzo wielu zmian in plus wciąż Apache 2.0 nie jest tak bezpieczny jak 1.3. Poszukaj changeloga, 2 też ma lepszą wew strukturę. Jednak Patrickowi V. najbardziej zależy ... na bezpieczeństwie
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Który Apache ?

Post autor: hanys »

bardzo fajny artykul na temat zabezpieczenia Apacha 2 jest na stronie Sercurityfocus http://www.securityfocus.com/infocus/1786
polecam
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Który Apache ?

Post autor: bzyk »

Corvin, na pewno wkleiłeś poprawnego linka? Coś mi securityfocus się na tego urla boczy. A nie mam już czasu żeby poszukać... Możesz podać poprawny adres?
In /dev/null no one can hear you scream.
ODPOWIEDZ