postfix i popa3d problem jeszcze raz

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator

postfix i popa3d problem jeszcze raz

Post autor: Corvin » 2004-05-28, 12:17

Witajcie od kilku dni walczę z postfixem i zdecydowałem się na osobny wątek.
Skorzystałem m.in. z artykułu http://www.slackwarepl.eu.org/content/view/62/2/ jest tam bład (i to chyba nie jeden)

Kod: Zaznacz cały

make makefiles CCARGS="-DUSE_SASL_AUTH –I

/usr/include/sasl" AUXLIBS="-L/usr/lib/sasl2 -lsasl2"
a powinno być

Kod: Zaznacz cały

make makefiles CCARGS="-DUSE_SASL_AUTH –I

/usr/include/local/sasl" AUXLIBS="-L/usr/lib/sasl2 -lsasl2"
Poza tym konfiguracja tam przedsatwiona moim zdaniem (wciąż mam za mało wiedzy na ten temat) jest co nieco nie teges bo nie jest ściśle postfixowa (np. maiboxes) a trochę chaotyczna. Obecnie działa uwierzytelnianie i mogę bez przeszkód wysyłać maile. Gorzej z odbiorem, nie odbija i raczej postfix odbiera maile, tylko nie mam pojęcia gdzie lądują.

Drugą sprawą jest popa3d, w Slacku domyślnie jest on standalone, co jest podobno zalecane. Ściagnąłem też skrypt popa3adduser: http://gene.wins.uva.nl/~talerven/software/

Walczyłem z nim obecnie działa i mogę dodawać wirtualnych i shellowych użytkowników.

Niestety na razie nie mam zielonego pojęcia jak połaczyć skrzynki popa3d i postfixa i jak zrobić by grały w jednej drużynie.

Może ktoś we jak mi pomóc :D ?
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator

Re: postfix i popa3d problem jeszcze raz

Post autor: Corvin » 2004-05-31, 00:00

już sobie prawie poradziłem (jest problemik z automatycznym tworzeniem alliases.db) w wolnej chwili napiszę FAQ jak skonfigurować serwer pocztowy smtp postfix + cyrus SASL2 wraz z popa3d z ssl i uwierzytelnainiem (ssl jeszcze nie mam, jutro może)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz

ODPOWIEDZ