bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: sayetan »

ja robie podobnie z tym ze od razu instaluje paczke do --prefix=/usr, jakos tak mi juz weszlo w nawyk : )
a co do rm -rf /usr/loical/nazwa_programu o nei zawsze skutkuje, czasami trzeba jeszcze rm -rf /usr/doc/ itp..
dlatego ja juz wole sprawdzonego checkinstall uzywac : )
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: Ciuciu »

każdy dobrze napisany program powinien się instalować w całości w obrębie prefixa. Ten prefix możę wyglądać nawet /, ale musi być względny.. i nie ma że boli ;P.. jak się ie da to znaczy że program jest Ľle napisany..(IMHO oczywiście.. :P)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: slimak »

hmm rozumiem w takim razie ze jak robie konfigure z --prefix=/usr/program a pozniej make install to wszystko doslownie wszystko laduje w tym katalogu z prefixa a pozniej po prostu usuwam ten katalog i tak jakbym nigdy programu nie zainstalowal - tak :?:
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: dozzie »

Powinien.
Ja zawsze robie tak:
./configure --prefix=/usr
make
make -n install DESTDIR=/tmp/install | less
W zaleznosci od wynikow inspekcji robie albo make install DESTDIR=/tmp/install && cd /tmp/install && makepkg nazwaprogramu.tgz, albo checkinstall.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: sayetan »

tak, tez tak sadze, z tego co zauwazylem Patrick wszystkie paczki kompiluje z --prefix=/usr i one tam laduja
gorzej jest z programami kompilowanymi wlasnorecznie, bo te juz defaultowo ida do /usr/local/, tak wiec robi sie maly balaganik
tak w ogole to ja juz mialem taka mala zboczona mysl aby wszystkie programy instalowac do ~/programy
i po prostu do /etc/profile dopisac jeszcze jedna PATH:/home/sayetan/programy/bin/
ale to juz mi pod pedantyzm podchodzi :) chyba niedlugo wykombinuje ..
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: Sad Mephisto »

sayetan pisze:tak, tez tak sadze, z tego co zauwazylem Patrick wszystkie paczki kompiluje z --prefix=/usr i one tam laduja
gorzej jest z programami kompilowanymi wlasnorecznie, bo te juz defaultowo ida do /usr/local/, tak wiec robi sie maly balaganik
Ja tam bałaganu nie widzę. w /usr mam wszystkie "systemowe" programy, do /usr/local lądują wszystkie moje (tzn. własnoręcznie kompilowane) programy.
sayetan pisze:tak w ogole to ja juz mialem taka mala zboczona mysl aby wszystkie programy instalowac do ~/programy
Może do ~/program_files ?
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: sayetan »

Sad Mephisto pisze:Może do ~/program_files ?
swietny pomysl imo, szczegolnie ze Linuks obsluguje znak ":" w nazwie katalogu :)
tak wiec mozemy zrobic c:/program_files/ i tam ladowac porgramy
i jak tu windowsiarze moga mowic ze przejscie z windowsa na linuksa jest trudne
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: bezpieczenstwo naszych serwerkow...

Post autor: Sad Mephisto »

Wykonajcie sobie pod bashem polecenie:

Kod: Zaznacz cały

pwd|sed 's/\\/\\\\/g'|awk '{print "C:"$1"> "}'
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
ODPOWIEDZ