imq + kernel 2.6.x

Serwery i sieci oparte na Slackware, wszelkiego rodzaju usługi, troubleshooting.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
white.eyed
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 2004-12-03, 23:44
Kontakt:

imq + kernel 2.6.x

Post autor: white.eyed »

czy któremuś z szanowncyh kolegów udąło się skompilowac iptables z obsługa imq pod jadrem z seri 2.6 dokładniej 2.6.15.mam taki problem, że po nałożeniu patcha na jądra imq działa interfejs wstaje ale ip tables nie rzoumie paramteru --to-dev który się podaj jak chce przecucić ruch z rzeczywistego interfejsu do imq. Iptables się kompiluje z patchem do imq tylko jeżeli nie podam KERNEL_DIR, jeżeli podam to kompilacja wysypuje się przy ipt_conntrack, co może być źle, co trzeba zaznaczyć lub odznaczyć w jądzrze aby zadziałało.
z góry dzięĸi za pomoc
JID: white.eyed@jabber.mayhem.net.pl
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: imq + kernel 2.6.x

Post autor: miszmaniac »

Ja mam jądro: 2.6.15.6 i IMQ poszło łatwo.

Musisz nałożyc 2 patche jeden na jądro, a drugi na źródła IPTABLES, które oczywiście też musisz przekompilować. Jeśli piszesz, że to zrobiłeś, to może zapomniałeś ustawić chmod +x dla katalogu iptablessrc/extensions/.IMQ-test*

Tu jest opis do wersji z jądrem 2.4, ale on się sprawdził dla mnie

http://alfa.tailor.com.pl/imqhtb/2.4.26/imq_htb_pl.html
Awatar użytkownika
white.eyed
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 2004-12-03, 23:44
Kontakt:

Re: imq + kernel 2.6.x

Post autor: white.eyed »

robiłem według opisów tego typu i zrboibłem chmod, ale mi się nie udaje skompilowac iptables
JID: white.eyed@jabber.mayhem.net.pl
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: imq + kernel 2.6.x

Post autor: tomekk »

ja mam skompilowane 2.6.15 (latka na jadro linux-2.6.14-imq6.diff) z iptables 1.3.5 (latka dla iptables iptables-1.2.9-imq1.diff),

patch dla jadra wszedl gladko, dla iptables rowniez (potem chmod +x extensions/.IMQ-test*, cacy), lokalizacje zrodel kernela podaje w 'Makefile' iptables, takie rozwiazanie musi zadzialac, jestes pewny ze podales dobra lokalizacje zrodel ?
Ostatnio zmieniony 2006-04-20, 16:59 przez tomekk, łącznie zmieniany 1 raz.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: imq + kernel 2.6.x

Post autor: miszmaniac »

A co się dzieje, jak próbujesz kompilować Iptables? W którym miejscu wywala błędy?
Awatar użytkownika
white.eyed
Użytkownik
Posty: 162
Rejestracja: 2004-12-03, 23:44
Kontakt:

Re: imq + kernel 2.6.x

Post autor: white.eyed »

juz mi się udało, co się okazało nie zazaczyłem IMQ target support w jądrze i dlatego nie działało, dzięki za pomoc
JID: white.eyed@jabber.mayhem.net.pl
ODPOWIEDZ