Wasz pierwszy linux...

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Twój pierwszy linux to ??

Mandrake (mandriva)
127
27%
Slackware :)
118
25%
Gentoo
1
0%
RedHat
104
22%
Fedora
8
2%
Suse
21
4%
Aurox
27
6%
Debian
11
2%
Ubuntu
27
6%
Inny
26
6%
 
Liczba głosów: 470

mrblur
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2006-08-09, 13:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: mrblur »

Hm... Mój pierwszy pingwin to Turbolinux Workstation (nie pamiętam wersji :/), wytrzymał całe dwa dni, potem był RedHat 8 (też jakoś ze 2-3 dni), Mandrake 10 (2 dni) i Slackware 10.
Od tamtej pory (2002 rok) używam jego i tylko jego (no dopra... slamd64 obecnie, ale przecież to to samo :p)
[url=http://ubanimator.com][img]http://img131.imageshack.us/img131/1633/userbar105426nf5.gif[/img][/url]
Linux User: 369418
KDE User: 1548
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: jiim »

Pierwszy z jakim mialem styk to RH chyba w 96 XX wieku ;), ale za duzo to na nim nie porobilem, pozniej FreeSCO na routerze, ale tak na prawde to moj pierwszy linux na ktorym zaczalem cos robic to byl Slackware i tak pozostalo do teraz, w miedzy czasie obilem sie o Mandrive (komp brata) i Debian (praca), ale ze Slacka jesli chodzi o Linuksa jestem najbardziej zadowolony, a teraz FreeBSD :D bo dziala na nim wszystko co potrzebuje :) (wiem FreeBSD to nie linux ;))
p1tbull
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2006-04-25, 14:01

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: p1tbull »

Ja mialem pierwszego linuxa hmm..

Mandrake 10.1 z 2 tygodznie
Mandriva 2006 z pol roku
leszek
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2006-05-11, 01:54

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: leszek »

Najpierw Mandrake, a potem tylko i wyłącznie Slacka + FreeBSD. Zdarzały się też jakieś dystrybucje live, ale to chyba każdy przeszedł ;-)
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: kazalot »

ja tez monkey, ale to dziadostwo bylo ;)jednak wystarczylo zeby sie zaszczepic...no i loadlin sie czlowiek nauczyl uzywac ;)
przygnebiajace tylko ze czas tak szybko leci...
Awatar użytkownika
camel21
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 2006-08-12, 10:43
Lokalizacja: Kielce

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: camel21 »

Mandrake 10.0 Official - 3 miechy;
Kubuntu Dapper Drake 6.10 - 6 miesiecy;
Slackware 10.2 - current :ok:
Ostatnio zmieniony 2006-08-19, 00:21 przez camel21, łącznie zmieniany 1 raz.
See The World Through Math and Science.
---==## Slackware 11.0 ##==---
---==## Linux Kernel 2.6.20.6 ##==---
---==## KDE 3.5.4 ##==---
Awatar użytkownika
pietrus
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 2006-04-25, 18:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: pietrus »

Najpierw był Mandrake chyba 10.0, po nim męki na Ubunu i w końcu Slackware. Było też pare livecd - cdlinux.pl, slax, mandrake move ale to nie ważne ;)
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: kolec »

RedHat 7.3 z długimi przerwami ;]
Slackware 9.0 tu kolejna przerwa
Slackware 9.1/10.2 od momentu pojawienia się aż do dziś ;]
Awatar użytkownika
bash3r
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 2006-02-13, 16:07
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: bash3r »

RH bodajże 5 i to było trooche temu ... zraziła mnie instalacja bo nie mogłem przebrnąć okazało się, że płyta była walnięta (pomógł znajomy ze swoją płytką) ... jednak wróciłem do windy ... potem Ubuntu i teraz Slack (nie w tej chwili bo jade na zastępczym kompie od 6 tyg. na którym jak zmienie sys to musze bulić 50zł :shock: )
Ostatnio zmieniony 2006-08-19, 13:45 przez bash3r, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2006-01-02, 10:50
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: johny »

U mnie też zaczęło się dawno. Ale linuks u mnie długo nie pobył. Dość spartański, brak chęci i możliwości zdobywania wiedzy. Suse 6.0 z jakiegoś PC World Komputer-a i tyle.
Amarok
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 2005-11-11, 17:05
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: Amarok »

ten pierwszy to mandrake 10.0 i potem 10.1... o 2005 LE nie wspominam bo to syf ;] potrem poszukiwania od slackware poprzez vlos, navynos i bodajże ubuntu (syf nad syfy :]) aż do linnexos mojego ukochanego ;) a teraz jeszcze dojdzie linterm :]
http://linterm.vrs.pl / http://linterm.wikidot.com/
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: bzyk »

RedHat 5.x (nie pomnę tego .x), z jakiejś płytki dołaczonej do PC Kuriera. Zainstalowałem to cudeńko bez żadnych środowisk graficznych i bardzo mi sie to podobało :-)
...A potem ktoś rzucił mnie na głęboką wodę; dostałem pod opiekę Slackware 7.0 na którym zainstalowane były 2 SDI (kernel oczywiście 2,2). Zepsuło się toto i nikt nie chciał ruszać. A ja ruszyłem i naprawiłem :-) A przy okazji poznałem się bliżej ze slaczkiem i tak mi już zostało (w tej chwili mam Slackware na parunastu maszynach).
In /dev/null no one can hear you scream.
Awatar użytkownika
acron
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2006-02-19, 22:50
Lokalizacja: Jarosław/Kraków

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: acron »

Podobnie jak większość zaczynałem od Mandrake'a ( 8.1 ) Potem przerzuciłęm się na Auroxa i spowrotem na Mandrake. Jako że byłem nowym użytkownikiem umiałem tylko kilkać :D Pamiętam że co chwila coś się psuło więc więc przechodziłem z jednej disto na drugą. Gdzieś tak na początku 2004 zainstalowałem sobie Suse . Pamiętam że byłem z niego bardzo zadowolony. Odkryłem ;-) że istnieje coś takiego jak konsola . Niedługo potem podłączym w domu net , zaczełą się nauka obsługi trybu tekstowego i poszło z górki.

Rok temu rozpoczołem studia i wyprowadziłem się z domu . Mając nowego latopa (Acer) chciałęm zainstalować Suse. Z kilkoma distro występowały problemy w czasie instalacji albo zaraz po. Ale że znałem już co to jest konsola i jak się nią posługiwać więc zainstalowałem Slacka .

Od roku jestem zadowolonym :-) użytkownikiem Slackware , wszystko instaluje z pakietów binarnych ( wyjątek stanowił openoffice ) a komp śmiga jak trza . :ok:
the future is open
Marmot
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2006-08-18, 14:52

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: Marmot »

Ja zagłosowałem na Ubuntu (Kubuntu miałem, ale to praktycznie to samo). Było to pierwsze distro jakie miałem na dysku. Osobiście nie polecam :P . Obecnie jestem na Mandriva, dużo lepsza jest od Kubuntu ale już nie zaspokaja mnie i przerzucam się na coś lepszego :] (narazie na SuSE, potem zamierzam Slackware przetestować).
[url=http://www.last.fm/user/_marmot_pl][img]http://gmclan.org/uploader/353/audioscrobbler_button.png[/img][/url] [url=http://antyanty.go.pl][img]http://www.antyanty.yoyo.pl/button2.png[/img][/url]
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasz pierwszy linux...

Post autor: Fbz »

Najpierw RedHat (nie pamietam numerka, a byl to rok 1998) na niedlugo, potem Debian dosc dlugo goscil na mojej maszynie, pozniej z miesiac, moze poltora Mandrake, potem Slackware (cos kolo roku) i teraz od ok pol roku korzystam z ArchLinux'a :) (a tak na marginesie, chociaz to nie linuksy a uniksy, to jeszcze aktualnie korzystam z FreeBSD :) a no i MacOS X i Solaris 10 ale to juz nie na swoim desktopie a na innych maszynach)

(wymienilem wlasnie te distra ktorych uzywalem "na dluzej" bo mialem rozne romanse np, z Gentoo, Fedorą, Ubuntu ale to glownie na pare godzin bo szybko lapalem do nich uprzedzen z roznych powodow;] aczkolwiek z tych wymienionych to jeszcze Gentoo sobie cenię)

dodam jeszcze ze nigdy nie mialem do czynienia z SuSE, i zadaje w tym momencie Wam pytanie, czy warto ?:P bo nie lubie dystrybucji rpm'owych ale moze SuSE zmieni moj poglad na ten temat. Tylko mi sie zaraz nie przekamarzac tylko grzecznie pisac jakie kto ma zdanie :P
ODPOWIEDZ