Linux vs. BSD ?

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
nowax
Użytkownik

Re: Linux vs. BSD ?

Post autor: nowax »

mi sie jedno nie podoba apropos *BSD. Otoz gdy sie na jakims forum zada pytanie praktycznie zawsze jest RTFM !!! Nie wspomne juz o tym jak sie o cos podstawowego spytasz to juz w ogole sie nie uzyska odpowiedzi tylko dsylacze do handbook'a.

Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik

Post autor: KLAPEK »

No bo chyba po to ktos się męczył z pisaniem by ludzie to czytali...
Na forum linuxa też często masz odpowiedź w stylu man coś _tam ;p

A FBSD miałem w wersji 4.5 i jakoś mi się nie spodobało.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux

Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik

Post autor: grz3si3k »

nowax pisze:mi sie jedno nie podoba apropos *BSD. Otoz gdy sie na jakims forum zada pytanie praktycznie zawsze jest RTFM !!! Nie wspomne juz o tym jak sie o cos podstawowego spytasz to juz w ogole sie nie uzyska odpowiedzi tylko dsylacze do handbook'a.
dlatego jest uwazane za system posiadajacy najlepszą i najlepiej przygotowana dokumentacja...
to chyba dobrze abys czytał nie tylko pytał...??

:] :P
:: FreeBSD ::
separating the men from the boys...:P

Awatar użytkownika
nowax
Użytkownik

Post autor: nowax »

no wiem ze trzeba czytac manuale i takie te inne ;) ale zadajac kilka pytan na forum BSD tylko raz uzyskalem odpowiedz a reszta to byla odsylacze do maunuala

Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Kontakt:

Post autor: bzyk »

Jeśliby się przyjrzeć dokładnie pytaniom zadawanym na usenecie/forach internetowych, to 90% z nich kwalifikuje się do odpowiedzi; RTFM... Co do linuxa vs. *bsd... jak wszystkim evil hax00rom wiadomo - obydwa systemy ssą :]
In /dev/null no one can hear you scream.

Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: ahes »

wlasnie. po co odpowiadac na pytania jesli juz wszystko jest w dokumentacji opisane sto razy lepiej niz odpowiedz potencjalnego usenetowego guru. wg mnie najpierw powinno sie poswiecic troche czasu na przekopanie dokumentacji i archiwum grup dyskusyjnych (bo po to jest) - bo przy okazji mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy, miedzy innymi gdzie co sie w dokumentacji znajduje - a dopiero pozniej mozna zadawac pytania. pozwoli to wyeliminowac "glupie" i proste pytania i tym samym wykorzystac poswiecony czas uzytkownikow zaawansowanych na pytania problematyczne, nie zawarte w dokumentacji. niestety wiele newbies jest zbyt leniwych aby poszukac samodzielnie i oczekuja jedynie gotowych rozwiazan. takie zachowania smieca usenet, fora etc wiec wybacz i nie dziw sie ze widac jedynie RTFM. to i tak lagodne traktowanie bo wierz mi niektorym ciezko sie powstrzymac po setnym pytaniu o najprostsza sprawe.
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]

Awatar użytkownika
kruszek
Użytkownik

Post autor: kruszek »

KLAPEK pisze:No bo chyba po to ktos się męczył z pisaniem by ludzie to czytali....
Jakbym slyszalal moja pania od polskiego z podstawowki :lol:

Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.

Post autor: dame »

a wracajac jeszcze do tej dyskusji nad tym ze uzytkownicy *BSD czesto "wrzucaja" linuksiarzom, to ja mysle ze poprostu hardcore'owcy od *BSD maja jakis kompleks z linuksem... moze nie potrafia zniesc tego ze jakos b.mala ilosc osob docenila 'wyzszosc' jednego nad drugim i cierpia bo nie moga 'uszczesliwic' reszty swiata swoim bsd... :wink:

A co do manuali. BSDowcy sie skarza ze zbyt duzo lamerskich pytan plynie i wystarczy przeczytac manual. To ja mam takie pytanie: po co istnieja te fora? skoro i tak wszystko jest w manualach? Wydaje mi sie dosc przewrotne z jednej strony uczesniczyc w forum (na ktorym zwyklo sie dawac rady) a z drugiej strony bronic swojej wiedzy i odsylac do podrecznikow..

Takie podejscie tylko odstrasza potencjalnych user'ow od darmowych technologii... I rodzi nie zdrowe stereotypy -np ze uzytkownicy BSD/Linux to generalnie sami zarozumialcy... co jest oczywiscie nie prawda :twisted:

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: ahes »

momencik. na forum wymieniamy swoje opinie i poglady. w manualu tego nie znajdziesz
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]

ODPOWIEDZ