modyfikacje slackware

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

panki222
Użytkownik

modyfikacje slackware

Post autor: panki222 » 2007-02-16, 15:49

Od dluzszego czasu jestem juz uzytkownikiem slakcware. A probowalem juz wielu dystrybucji(ubuntu,mdk,rh,fedora,debian) i slacus jest moim zdaniem najleszy. Denerwowalo mnie przde wszystkim system pakietów i zaleznosci. Zeby cos zainstalowac trzeba tone softu doinstalowac po za tym cholernie wolne . Jednak mom zdaniem slackware po instalacji jest nieco surowy. tj dziala inicie 3. Osobiscie bym dopisal do instalatora odrazu konfiguracje jezyka w profile LANG=pl_PL. A po za tym dolaczyl bym Mplayera, fvwm-crystal(moj ulubiony) , slapt-get i inne dodatkowe pakiety.

Czy ktos z was probowal takie modyfikacje robic ?? Jesli ma ktos mial jakies doswiadczenia prosze pisac.

Taki slack z fvwm-crystal no chyba na kazdym sprzecie bedzie szybko chodzil. Nie tak jak gnome.

Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Kontakt:

Re: modyfikacje slackware

Post autor: Radek_R » 2007-02-16, 17:12

Init 3 od razu po instalacji jest bardzo wygodny. Co do edycji plików konfiguracyjnych to mógłby to być dobry pomysł, ale:
- większość ludzi backupuje swoją konfigurację, później ją tylko przywracając/kopiując
- pliki takie można przecież od razu po starcie edytować i wtedy można zmieniać te które się chce, a nie te wybrane przez instalator.
Na płytce jest tyle menadżerów okien, że każdy znajdzie coś dla siebie (jest tez fvwm, nie wiem czy bardzo się różni od wersji crystal). Nie uważam że tego wskazanego przez Ciebie nie powinno być, mnie po prostu na tym nie zależy.
Sprawa Mplayera. Też uważam, że powinien być włączony do dystrybucji. Z jakiegoś jednak powodu tak się nie dzieje. Ufam, że musi to być dobry powód skoro jest jak jest. Być może ma to związek z tym, że Mplayer bądź co bądź jest dość kapryśnym programem i lepiej jak każdy skompiluje go dla siebie (i z odpowiednimi optymalizacjami).
Co do modyfikacji to nie czułem potrzeby wprowadzania takowych. Instaluje system i co potrzeba zmieniam/poprawiam i już - działa nieprzerwanie długo (do następnej awarii/zmiany systemu, w zależności co mnie napadnie).
http://www.prook.net

Awatar użytkownika
intosh
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: intosh » 2007-02-16, 21:29

panki222 - modyfikacje jakie proponujesz nie są jakieś rewolucyjne a poza tym, jak często instalujesz system?

Javaanse

Post autor: Javaanse » 2007-02-16, 21:40

Co do pakietów -> pkgsrc z NetBSD.

rosencrantz
Użytkownik

Post autor: rosencrantz » 2007-02-18, 00:22

Wszystko można ulepszyć, tylko po co? Eksperymentuję z systemem i musze powiedzieć, że wszelkie dodatki, np. dropline gnome wprowadzają tylko zamieszanie. Najbardzie lubie system zainstalowany tylko z pierwszej płytki. Resztę dogrywam z ftpa, jeżeli brakuje mi jakiś bibliotek ( do pracy używam abiworda i gnumerica). Czysty system jest jak poezja. Próbowałem instalować mplayera i nie specjalnie to wychodzi. Brak całej masy bibliotek. Śćiągam, zmieniam, kompiluję i dalej nie jest fajnie. Mi wystarcza xinie. Po prostu uwielbiam jak wzystko działa. Wystarczy parę plików konfiguracyjnych zapisanych na partycji /home (zawsze oddzielam system od własnych plików)i po prostej podmianie masz skonfigurowany i stabilny system. Dlatego właśnie lubię Slacka. Prostota, stabilność i pełna kontrola.
Ostatnio zmieniony 2007-02-18, 00:45 przez rosencrantz, łącznie zmieniany 1 raz.

panki222
Użytkownik

Post autor: panki222 » 2007-02-18, 08:57

System instaluje zadko - tylko jak experymentuje z inna dytrybucja. Sackware jak sie postawi jest na wieki. Tylko na poczatku trzeba grzebac i to chcialem zmiec z ta modyfiakcja. I dogrywac z netu soft ktory mi odpowiada.

apropo konfiguracji backupowych - spoko - jak ktos pierwszy raz instaluje system to trzeba wszystko recznie dopisywac. Chodzi mi ze zaistaluje i mial bym wiekszosc poustawianych i powgrywanych na samym poczatku. I system jest gotowy do pracy.

Tak to musze bawic w kompilowanie kupe drobnych programow.

Awatar użytkownika
intosh
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: intosh » 2007-02-18, 12:58

panki222 - nie wiem jak kompilujesz te programy ale korzystają na przykład ze skryptów SlackBuild masz gotowe do instalacji paczki, teraz jak je tylko wrzucisz na CD albo gdzieś na serwer w sieci to po instalacji na świeżo systemu, możesz mieć wszystko zainstalowane w kilka minut.

Inny problem to ten, że nowe wersje niektórych pakietów pojawiają się w miarę często, nawet jeśli nie gonisz za numerkami to i tak sądzę, że warto robić aktualizacje, choćby ze względu na poprawki bezpieczeństwa.
:: everyone in the world is doing something without me ::

Awatar użytkownika
Maktar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Maktar » 2007-02-18, 15:46

panki222 - część paczek (jeśli używasz currenta) możesz ściągnąć np. z:

http://scxd.info

jeśli nie masz currenta to są też slackbuildy.
Ostatnio zmieniony 2007-02-18, 15:52 przez Maktar, łącznie zmieniany 1 raz.
Machine, reg.no 311540, http://counter.li.org/

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator

Post autor: Corvin » 2007-02-18, 16:22

Ostatnio zmieniony 2007-02-18, 16:26 przez Corvin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz

ODPOWIEDZ