Zgrzeszyłem

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
coffee_man
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 2006-01-18, 20:35
Lokalizacja: Tworóg
Kontakt:

Zgrzeszyłem

Post autor: coffee_man »

Witam!
Muszę się Wam do czegoś przyznać... Mam już Slacka od nawna, ale ostatnio coś mnie pokusiło i go wywaliłem... Na rzecz... Nie wiem, jak to powiedzieć... Ubuntu... Wiem, wiem... To zła dystrybucja... Podobała mi się ta prostota, wygoda, brak potrzebu kompilacji, konfigurowania, grzebania... Wszystko od ręki i na życzenie... Synaptic? Wstaniały! Ale... Czułem się jak użytkownik Windowsa... Pozbawiony własnej woli, bez możliwości ingerowania w system... Poza tym Ubuntu po przyjęciu kilkunastu programów zaczął być bardzo powolny... Niesamowicie powolny... Wróciłem do Slacka instalując dwunastkę. Przy tym systemie chyba zostanę do śmierci, bo jest niezawodny, niesamowicie modalny i przede wszystkim- szybki! Przepraszam, że musieliście to czytać, ale musiałem się komuś wyspowiadać z grzechu...

Pozdrawiam!
[center][url=http://tworoginaczej.prv.pl/][img]http://img142.imageshack.us/img142/8149/tworogusebarxw3.jpg[/img][/url][/center]

[center]www.kernelservice.blogspot.com[/center]
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: maho »

Kazdy popelnia bledy :)
Ja jakis czas temu zainstalowalem debiana na serwerze, ale polezal 3 dni i wrocil slack :)
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: mina86 »

Jako pokute musisz napisać tysiąc linii kodu, który zostanie przyjęty przez Linusa Torvaldsa do kodu Linuksa!

(Ew. możesz wpłacić pieniążki na konto Ojca Dyrektora.)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
coffee_man
Użytkownik
Posty: 210
Rejestracja: 2006-01-18, 20:35
Lokalizacja: Tworóg
Kontakt:

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: coffee_man »

mina86 pisze:Jako pokute musisz napisać tysiąc linii kodu, który zostanie przyjęty przez Linusa Torvaldsa do kodu Linuksa!

(Ew. możesz wpłacić pieniążki na konto Ojca Dyrektora.)
Szkoda, że nie umiem programowac ;)
[center][url=http://tworoginaczej.prv.pl/][img]http://img142.imageshack.us/img142/8149/tworogusebarxw3.jpg[/img][/url][/center]

[center]www.kernelservice.blogspot.com[/center]
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Łaaa »

Nie bredź coffee_man,

w ubuntu/kubuntu/XXXubuntu można robić to samo co w Slackware. System będzię tak samo "modalny" jak i Slackware (przy okazji, v12 to dla mnie porażka jeśli chodzi o Xorg).

Co to znaczy "bez możliwości ingerencji w system" ? Chyba nie przepisujesz wszystkich skryptów startowych w Slackware od nowa aby można było taki zabieg nazwać "ingerencją" ? Określ tą ingerencję w system.

Dlaczego Ubuntu to zła dystrybucja? Która jest dobra? Znasz taką?

Pozatym nie wierzę w to, że ubuntu zaczął być wolny po instalacji kilku programów- mówisz nie prawdę (chyba, że uruchomienie tych programów spowolniło responsywność systemu, ale to już nie wina systemu, nie?)

Co to znaczy "pozbawiony własnej woli"? Czy to ubuntu kazało Ci uruchomić jakiś program??

I po co się "spowiadasz"? To raczej twoja sprawa czy używasz tego czy tamtego.


BTW,

ciężko porównywać Slackware z mizerną ilości programów do takiego ubuntu lub debiana. Nie?
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: mina86 »

Łaaa pisze:Dlaczego Ubuntu to zła dystrybucja?
Bo to nie Slackware.
Łaaa pisze:Która jest dobra?
Slackware!
Łaaa pisze:mówisz nie prawdę
"nieprawdę" ewentualnie "nie mówisz prawdy"
Łaaa pisze:I po co się "spowiadasz"? To raczej twoja sprawa czy używasz tego czy tamtego.
No to po co to czytasz? Bo możesz. Z tego samego powodu coffee_man się "spowiada". :)
Łaaa pisze:ciężko porównywać Slackware z mizerną ilości programów do takiego ubuntu lub debiana. Nie?
Prawda. Te dwie ostatnie dystrybucje zostają daleko w tylu za Slacwarem.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: maho »

coffee_man pisze:
mina86 pisze:Jako pokute musisz napisać tysiąc linii kodu, który zostanie przyjęty przez Linusa Torvaldsa do kodu Linuksa!

(Ew. możesz wpłacić pieniążki na konto Ojca Dyrektora.)
Szkoda, że nie umiem programowac ;)
No to masz zadanie z bonusem :D
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Łaaa »

Za bład ortograficzny przepraszam.

Jesteście fanatykami ?

Chyba tak :(
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Ciuciu »

Łaaa pisze:Jesteście fanatykami ?

Chyba tak :(
Pierwotna nazwa forum miała być forum.fanatyków.slackware.pl, ale DNSy słabo sobie
radzą z "Ó" w nazwie domenowej :)
Ostatnio zmieniony 2007-09-20, 10:57 przez Ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Łaaa »

Ups,

to ide.
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: roverek »

coffee_man ubuntu dlatego było wolne bo na starcie uruchamiało kupę programów,z czego połowa była nikomu nie potrzebna ;) - nie wiem jak będzie w 7.10 ale podejrzewam że nic pod tym względem się nie zmieni...

Podczas używania Ubuntu po instalacji paru programów odniosłem takie same wrażenie jak ty ;). Niestety Ubuntu zaczyna przypominać powoli Windows ;) ,im dłużej będziesz go używał tym wolniej będzie chodził ;).
Łaaa systemy z rodziny *buntu coraz częściej stawiają na ilość oprogramowania a nie na jakość.Chcesz przykład ? Proszę bardzo. Kiedyś miałem zainstalowane Ubuntu(7.04), moja przygoda z nim skończyła się po tym jak po instalacji sterownika NTFS-3g(za pomocą apta) system przestał widzieć partycje NTFS :)(Do tej pory nie wiem czemu).Powróciłem do Slacka, na nim mam zainstalowane NTFS-3G(z slacky.eu) które działa idealnie ;)
Ostatnio zmieniony 2007-09-20, 12:09 przez roverek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Lizard »

To ja być może włożę kij w mrowisko. :-]

[KX]?[Uu]buntu uważam za świetną dystrybucję. Początkujący dostają Linuksa w pełni skonfigurowanego i gotowego do pracy; osoby bardziej zaawansowane będą w stanie dopasować system do swoich potrzeb i nie pogubią się w gąszczu plików konfiguracyjnych.

Osoba przyzwyczajona do prostoty Slackware'a i jego małej ilości plików w /etc początkowo może poczuć się zagubiona widząc strukturę tego katalogu w innych dystrybucjach (nie tylko Ubuntu). Stąd przeświadczenie, że nad takim systemem ciężko zapanować. Po pewnym czasie i wykazaniu się odrobiną cierpliwości okazuje się, że nie jest tak źle.

Wszystko jest kwestią odpowiedniego nastawienia. Jak usiądę do Slackware'a będą na "nie", to i na niego będę narzekać.
Ciuciu pisze:Pierwotna nazwa forum miała być forum.fanatyków.slackware.pl, ale DNSy słabo sobie
Trzeba było pomyśleć nad 4um.f4n47ykuff.slackware.pl. ;-)
Error 404 - footer not found
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Łaaa »

Lizard,

po prostu co dystrybucja to inne zastosowanie.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: mina86 »

Jesteście fanatykami ?
Ja nie jestem, ale ten dział nazywa się Slackware Advocacy, więc czego się spodziewasz? ;)
Ciuciu pisze:Pierwotna nazwa forum miała być forum.fanatyków.slackware.pl, ale DNSy słabo sobie
radzą z "Ó" w nazwie domenowej :)
A to niby czemu słabo? Problem tylkow tym, że domena będzie jakoś tak dziwnie wyglądać w oryginale (mieć takie dwa myślniki na początku o ile dobrze pamiętam i w ogole jakieś hocki klocki).
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Zgrzeszyłem

Post autor: Łaaa »

Spodziewalem się dowodów na to, że slackware jest najlepszy a nie subiektywnych opini- no ale to slackware advocacy.
ODPOWIEDZ