z debiana na slackware?

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

godzio89
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2007-05-10, 00:25

z debiana na slackware?

Post autor: godzio89 »

hmm zaczalem niedawno swoja przygode z linuksem bo juz mam dosc ciaglych wyskakujacych reklam w windowsie, ciagle jakis blad w mozilli, jakies niby pousuwane pliki dll z windowsa0.o nie wiem skad to wszystko sie bierze;(...zainstalowalem sobie debiana, ale na niego juz nie mam sil...instaluje sobie system>sterownik do karty graficznej>wszystko ladnie chodzi....>instaluje sobie karte tv winfast PVR2000 ponownie uruchamiam komputer serverX pada;/kiedys juz mialem debiana i tez mi czesto okienka padaly i nie wiedzialem dlaczego...;/Dlatego szukam teraz jakies dobrej dystrybucji...czy Slackware nada sie na deskop czy to tylko pozycja na serwer?

Moj sprzet:
karta graficzna: geforce 5700 FX
muzyka: sound blaster audigy 2 zs
drukarka : hp deskjet 920c
kamera internetowa: Creative Live!Cam Vista IM
karta telewizyjna: Winfast 2000PVR

czy z tym sprzetem bedzie dobrze chodzic slack?Przekonajcie mnie do slacka, bo ja juz z debianem nie wyrabiam;(

A i jeszcze dodam, ze ucze sie wlasnie programowac w C++, a pozniej chcialbym jeszcze do tego dorzucic wieloplatformowe qt4;). Takze jak jest z programowaniem w slacku?
Ostatnio zmieniony 2007-11-11, 23:50 przez godzio89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: z debiana na slackware?

Post autor: ethnoe »

Slack vs Debian powinno wystarczyć ;)
Sterowniki do sprzętu takie same jak na debianie, to tylko kwestia prawidłowej konfiguracji..
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: z debiana na slackware?

Post autor: roverek »

Zarówno slack jak i debian nadają się na serwer jak i na desktop, trzeba tylko je umieć skonfigurować. Co do programowania nie powinno być problemu - w Slacku są emacs oraz kdevelop :).
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: z debiana na slackware?

Post autor: largo3 »

godzio89 pisze:Przekonajcie mnie do slacka
Zostałeś przekonany, pomogło?

Poważnie rzecz biorąc to spróbuj sam, to co dla mnie jest/było zaletą dla Ciebie może być wadą i na odwrót. Sam pomysł Slacka na desktopie... hmm da się używać (robiłem to przez rok) i jak napisał roverek, przy odpowiedniej konfiguracji będziesz miał wygodny system.
Pytanie tylko czy cechy charakterystyczne Slackware będą dla Ciebie wadami czy zaletami.
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: z debiana na slackware?

Post autor: topdolar »

nikt nikogo tutaj nie bedzie przekonywal, chcesz uzywac to uzywaj, nie to nie

ja mam slacka 12 na laptopie, jeszcze nie do konca skonfigurowany tak jakbym chcial ale mi sie nie chce, powiem jedno nie zamienilbym tego systemu na jakis inny ;), zobaczylem i odrazu wiedzialem ze to cos dla mnie, brak "kliknij tutaj potem dalej, a zrobie wszystko za ciebie" to jest caly urok Slaczka :)
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 18:30 przez topdolar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: z debiana na slackware?

Post autor: darjerz »

Kod: Zaznacz cały

Slacka na desktopie... hmm da się używać 
Hmm jak to da? Ja już kilka lat używam i nie narzekam na swoim domowym, na laptopie też jest Slack obecnie używany z dala od domu przez niekomputerową studentkę i też sobie radzi - sposób jest tylko jeden dobrze skonfigurować i ... nie ma bata na ten system!
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: z debiana na slackware?

Post autor: largo3 »

darjerz pisze:

Kod: Zaznacz cały

Slacka na desktopie... hmm da się używać 
Hmm jak to da? Ja już kilka lat używam i nie narzekam na swoim domowym, na laptopie też jest Slack obecnie używany z dala od domu przez niekomputerową studentkę i też sobie radzi - sposób jest tylko jeden dobrze skonfigurować i ... nie ma bata na ten system!
Czyli jak sam potwierdzasz da się. :-)
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: z debiana na slackware?

Post autor: guitarrizer »

Mam podobny sprzęt (grafika GeForce 5000, dźwięk Audigy 2, miałem tez drukarkę HP, kamerę mam akurat Logitecha Quickcam Chat For Skype) i Slackware śmiga jak burza...

Nie wiem jak z kartą telewizyjną, bo ostatnia jaka miałem, to była w windowsowych czasach...

Instaluj śmialo
Linux Registered User #350196

Obrazek
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: z debiana na slackware?

Post autor: Łaaa »

Jeden problem to ilość programów (więc jeśli czegoś nie ma Slackware a ty chcesz to mieć to albo kompilacja, extended slackware [poprawcie jeśli źle napisałem], linuxpackages,net lub slackware+pkgsrc). W każdym bądź razie trzeba kombinować aby mieć paczkę pod slackware.

Zobacz też KateOS (kiedyś bazował na Slackware). I o wiele więcej programów.
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: z debiana na slackware?

Post autor: roverek »

Istnieje wiele serwisów z paczkami dla slackware ;). Od siebie dodam że istnieje serwis slacky.eu gdzie jest bardzo dużo paczek zarówno dla 11 jak i 12 ;). Poza tym jest jeszcze nasze rodzime scxd.info ;)
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: z debiana na slackware?

Post autor: Łaaa »

OK, zgadzam się, ale chodzi mi o większą bazę pakietów w Slackware natywnie, bez konieczności używania serwisów itd.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: z debiana na slackware?

Post autor: topdolar »

mozna pobraz zrodla i pomoc sobie checkinstall sam zrobi paczke
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: z debiana na slackware?

Post autor: Łaaa »

Wiem, że można ale to nie jest natywne rozwiązanie (albo inaczej, natywne, ale tylko w Slackware lub LFS).
Awatar użytkownika
freak117
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 2006-12-13, 21:26
Lokalizacja: z sieci

Re: z debiana na slackware?

Post autor: freak117 »

Łaaa pisze:Wiem, że można ale to nie jest natywne rozwiązanie (albo inaczej, natywne, ale tylko w Slackware lub LFS).
Z tego co się orientuję to jest forum Slackware więc nie dziw się, że dostajesz tutaj rady odnośnie tego a nie innego systemu (zresztą sam chciałeś, żeby przekonać się do używania Slacka). Debian ma swoje pakiety, Red Hat swoje a Slacware swoje i nie da się stworzyć uniwersalnego pakietu, który będzie działał wszędzie (pomijając jakieś trywialne programy).
W3 rulez ;D
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: z debiana na slackware?

Post autor: Łaaa »

Tak, jest to forum o Slackware.
Nie dziwię się.
Nie chciałem aby ktoś przekonywał mnie co do Slackware (nigdy, ja już wybrałem)
Nie chodzi mi o pakiet uniewrsalny.

EOT
ODPOWIEDZ