Zarządzanie pakietami

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

radd

Zarządzanie pakietami

Post autor: radd »

Witam zamierzam się przenieść z Debian-a na Slackware, ale obawiam sie zarządzania pakietami w slacku są np. Swaret, Slapt-get ale na sieci nie mają najlepszej opinii, moje pytanie z czego Wy korzystacie i co polecacie?
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: wojtekor »

korzystaj z glowy i rozsadku dorzuc do tego slapt-get i moze nakladke gslapt i jestes w domu. mnie niezawodzi a zawsze jak po updatcie sie cos rypnie, wkladacz cd z slackiem i instalujesz oryginaly wybranych paczek i dalej dziala :)
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Heniek »

z czego Wy korzystacie i co polecacie
Jeżeli tak bardzo zależy Ci na wygodnym zarządzaniu pakietami, to szczerze radzę - zostań przy Debianie.*
* Możesz też zainteresować się projektem frugalware.
Partition@IRCNet
radd

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: radd »

Jeżeli tak bardzo zależy Ci na wygodnym zarządzaniu pakietami, to szczerze radzę - zostań przy Debianie.
Nie musi być aż tak wygodnie jak w Debian-ie, ostatnio zaczęło mi bardzo zależeć na stabilności i niezawodności(nie zapominając o aktualności) w Debian-ie mam do wyboru wersję Stable(Programy kilka/naście numerków do tyłu) lub Testing(ogólnie stabilny jest, choć czasem dzieją się jaja) budowanie nowych pakietów jest dość utrudnione(wyjaśnione w temacie: Slackware a Debian) Dlatego chcę przejść na Slack-a, ale właśnie boję się zarządzania pakietami(i ich jakości) są slapt-get, swaret, slackroll, slackpkg, porty z NetBSD, Gentoo i pewnie jeszcze dużo, dużo więcej... i chciałbym się dowiedzieć co jest najlepsze i z tego korzystać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 14:38 przez radd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Heniek »

slapt-get, swaret, slackroll, slackpkg, porty z NetBSD, Gentoo i pewnie jeszcze dużo, dużo więcej
Skoro używałeś Debiana, to slapt-get wyda Ci się znajomy.
http://jakilinux.org/linux/slackware/sl ... slackware/
Tutaj masz ciekawy opis.

pzdr.
Partition@IRCNet
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Trurl »

radd pisze: w Debian-ie mam do wyboru wersję Stable(Programy kilka/naście numerków do tyłu)
Brednie nie mające związku z rzeczywistośią. Jakie kilkanaście numerków? Jakie nawet kilka?
radd pisze: lub Testing(ogólnie stabilny jest, choć czasem dzieją się jaja)
ROTFL, genisoimage ma niepoprawionego od dwóch miesięcy buga przez którego nie tworzy prawidłowo obrazów z Joiletem. gphoto nie dogaduje się z oboma moimi aparatami (w gałęzi Stable oczywiście działa)... pewnie takich kwiatków jest więcej. To jest stabilność?
radd

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: radd »

Brednie nie mające związku z rzeczywistośią. Jakie kilkanaście numerków? Jakie nawet kilka?
Zaglądałeś kiedyś na DistroWatch? poza tym Debian został zamrożony pod koniec zeszłego roku i od tamtej chwili nie pojawiła się żadna nowość[System do tyłu o rok :/ ]
ROTFL, genisoimage ma niepoprawionego od dwóch miesięcy buga przez którego nie tworzy prawidłowo obrazów z Joiletem. gphoto nie dogaduje się z oboma moimi aparatami (w gałęzi Stable oczywiście działa)... pewnie takich kwiatków jest więcej. To jest stabilność?
Przecież napisałem, że czasem dzieją się "jaja", ale jako całość system sprawuję się całkiem stabilnie. pozdro
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 16:04 przez radd, łącznie zmieniany 1 raz.
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Trurl »

radd pisze:
Brednie nie mające związku z rzeczywistośią. Jakie kilkanaście numerków? Jakie nawet kilka?
Zaglądałeś kiedyś na DistroWatch? poza tym Debian został zamrożony pod koniec zeszłego roku i od tamtej chwili nie pojawiła się żadna nowość[System do tyłu o rok :/ ]
Pierdzielisz głupoty, Debian Etch (4.0) jest z 8 kwietnia 2007.
radd pisze: Przecież napisałem, że czasem dzieją się "jaja", ale jako całość system sprawuję się całkiem stabilnie. pozdro
Ej, wypalanie płyt czy komunikacja z fotoaparatem to są raczej kluczowe czynności wykonywane na desktopie. Jak dla ciebie są to "czasem jaja" to nie mamy o czym mówić, widać jesteś jednym z tych Pryszczatych Wyznawców Linuksa, którzy sobie odpalają Firefoksa, Vima i OpenOffice, poza tym podstawowym zestawem świata nie widzą i rozpowiadają na lewo i prawo jaki to ten system funkcjonalny.

A co do Debiana jeszcze: ten system jest stabilny jak skała właśnie dzięki takiej a nie innej polityce pakietowej.
radd

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: radd »

Pierdzielisz głupoty, Debian Etch (4.0) jest z 8 kwietnia 2007.
Oj... widzę, że znasz się jak głuchy na muzyce :rotfl:
Debian został zamrożony pod koniec zeszłego roku i od tamtego czasu nie są aktualizowane[Do nowszych wersji] aplikacje, są tylko poprawiane błędy...
Ej, wypalanie płyt czy komunikacja z fotoaparatem to są raczej kluczowe czynności wykonywane na desktopie. Jak dla ciebie są to "czasem jaja" to nie mamy o czym mówić, widać jesteś jednym z tych Pryszczatych Wyznawców Linuksa, którzy sobie odpalają Firefoksa, Vima i OpenOffice, poza tym podstawowym zestawem świata nie widzą i rozpowiadają na lewo i prawo jaki to ten system funkcjonalny.
Ja z wypalaniem płyt nie mam żadnego problemu[Na forach Debian-a nikt nie pisał o problemach z nagrywaniem płyt, może Ci się coś uroiło :twisted: ], co do aparatu to Digikam sprawuje się bardzo dobrze[może czas na zmianę aplikacji do komunikacji z aparatem :?: ], więc nie wiem o co tyle hałasu...
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 16:57 przez radd, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: guitarrizer »

radd pisze:moje pytanie z czego Wy korzystacie i co polecacie?
Ja korzystam z installpkg, upgradepkg i removepkg, polecam ;)
Linux Registered User #350196

Obrazek
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Outlaw »

Ja korzystam z slackpkg i nie narzekam, aktualizacja do currenta dzięki slackpkg przebiegła pomyślnie!
Ostatnio zmieniony 2007-11-25, 23:45 przez Outlaw, łącznie zmieniany 1 raz.
radd

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: radd »

Dziękuje wszystkim za porady, zdecydowałem się na SlackPKG i Swaret :-)
Alistra
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-05, 01:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: Alistra »

slackpkg ma tylko 1 mirror na raz - ja używam slapt geta ;d

sor, skapnąłem sie że sprzed roku po tym jak napisałem xD(na pierwszej stronie - myślałem że aktualne )
Ostatnio zmieniony 2008-06-05, 14:08 przez Alistra, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: wojtekor »

Alistra, archeolog ;)
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Zarządzanie pakietami

Post autor: bzyk »

Za to slackpkg jest dostępny w dystrybucji (a wiec namaszczony przez PV:). Jak dla mnie, po przejściu z od dawna już nierozwijanego swareta, slackpkg jest wystarczający.

Czasem dobrze jest odkopać stary wątek :)
Ostatnio zmieniony 2008-06-05, 16:19 przez bzyk, łącznie zmieniany 1 raz.
In /dev/null no one can hear you scream.
ODPOWIEDZ