fanatyzm

Tu dyskutujemy o wyższości Slackware nad innymi dystrybucjami ;-)

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: fanatyzm

Post autor: Corvin »

Puchacz pisze: BTW, Witam na tym pięknym forum w jakże piękny poranek :D
Witamy 8)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
orli

Re: fanatyzm

Post autor: orli »

Corvin pisze:
orli pisze:
Corvin pisze:Hardcore to Gentoo, a szczególnie jego instalacja :twisted: , Slack jest prosty i przyjemny :D
Co widzisz hardcorowego w przeklejaniu linków z www i klepaniu enter ? :) (jedynym 'wyzwaniem' podczas instalacji gentoo jest kompilacja jajka)
kompilacja wszystkiego przy instalacji :) ja buduje sam część pakietów z slack.buildów :) ale zebym miał tydzień poświęcić na kompilację całości :?
Ale kompilacja wszystkiego przy instalacji to nie jest hardcore, tylko głupota (imho) :lol:
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: fanatyzm

Post autor: Corvin »

orli pisze: Ale kompilacja wszystkiego przy instalacji to nie jest hardcore, tylko głupota (imho) :lol:
Może i racja :) a najlepiej podobało mi się porównanie na grupie alt.comp.os.linux.slackware Slacka z Debianem:

Debian - unstable jest niestabilny
Debian - stable - jest przestarzały

A Slack Current jest zawsze szybki zawsze nowoczesny zawsze do przodu 8) i nie ma Red Hatowych kreatorów :twisted:
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
kubi
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2004-05-31, 02:23
Kontakt:

Re: fanatyzm

Post autor: kubi »

hehe... najlepsze są te kreatory...strach coś tam ruszyć a broń boże grzebnąć ręcznie w jakimś konfigu...grrr :roll: ..to fakt slack jest przejrzysty,prosty w obsłudze i bardzo pzemyślany...coś pięknego... 8)
////////////////////////////////////////////////////////////////
http://www.slackwarepl.eu.org
"Besides, I think 'Slackware' sounds better than
'Microsoft', don't you?" /Patrick Volkerding/
dzolnierz

Re: fanatyzm

Post autor: dzolnierz »

Corvin pisze:ale zebym miał tydzień poświęcić na kompilację całości
E tam, ja na domowym komputerze mam właśnie wszystko skompilowane z -march=athlon-xp i sobie chwalę. ;)
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: fanatyzm

Post autor: Corvin »

od stage 1 ? :twisted:
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
orli

Re: fanatyzm

Post autor: orli »

kubi pisze:hehe... najlepsze są te kreatory...strach coś tam ruszyć a broń boże grzebnąć ręcznie w jakimś konfigu...grrr :roll: ..to fakt slack jest przejrzysty,prosty w obsłudze i bardzo pzemyślany...coś pięknego... 8)
Dobre kreatory nie są złe, niestety takich ciągle jest za mało.
dzolnierz

Re: fanatyzm

Post autor: dzolnierz »

Corvin pisze:od stage 1 ?
Ale o co pytasz? Bo ja o Slacku mówiłem[1]. Gentoo bym nawet na desktop nie chciał. ;)

[1] - tak, jestem głupi - wszystkie pakiety (poza KDE i GNOME - bo nie używam i nie przewiduję) z 9.1 sobie przekompilowałem. ;)
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: fanatyzm

Post autor: Corvin »

dzolnierz pisze: z 9.1 sobie przekompilowałem. ;)
Slack.Buildami rozumiem?
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Rafal_Do
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2004-06-02, 19:14

Re: fanatyzm

Post autor: Rafal_Do »

Slack to moja pirwsza prawdziwa linuksowa milosc a Gentoo poprostu lubie. Slacka zawsze bede uzywal na maszynie codziennego uzytku a gentoo bede instalowal w ostatecznosci na przyklad platforma PPC.

Tak sie sklada ze calkiem niedawno dorwalem pieknego pomaranczowego ibooka G3/300MHz, 64M ramu, 6,4 HDD. Do pewnego momentu wydawalo sie ze Gentoo jest jedynym rozsadnym wyborem. Niestety natrafilem na dwa problemy podczas instalacji: jeden po tygodniu kompilacji softu z mozilla 1.5 ktora nie chciala sie skompilowac a potem jak juz przebrnalem przez wszystko i juz nawet mialem xfce i zaczalem go dopieszczac to cos stalo sie z x'ami. To bylo po drugim tygodniu kompilacji.

Pomyslalem, ze mam dosyc i przlamalem sie ... zainstalowalem Yellow Dog Linux. Tragedia ... RPM ... tfuj, bleee. Ale wiecie? On dziala :)

Tak wiec wniosek jest prosty - Gentoo tak! - ale na mocna maszyne, najlepiej serwer i to z przywoitym laczem. Slack natomiast do wszystkiego :).
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: fanatyzm

Post autor: Corvin »

Rafal_Do pisze: Slacka zawsze bede uzywal na maszynie codziennego uzytku a gentoo bede instalowal w ostatecznosci na przyklad platforma PPC.

Tak sie sklada ze calkiem niedawno dorwalem pieknego pomaranczowego ibooka G3/300MHz, 64M ramu, 6,4 HDD. Do pewnego momentu wydawalo sie ze Gentoo .
a slackintosh? :twisted:
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
dzolnierz

Re: fanatyzm

Post autor: dzolnierz »

Corvin pisze:
dzolnierz pisze: z 9.1 sobie przekompilowałem. ;)
Slack.Buildami rozumiem?
Tak, trochę ponad tydzień wszystko zajęło, ale warto było.
Rafal_Do
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 2004-06-02, 19:14

Re: fanatyzm

Post autor: Rafal_Do »

Corvin pisze:
Rafal_Do pisze: Slacka zawsze bede uzywal na maszynie codziennego uzytku a gentoo bede instalowal w ostatecznosci na przyklad platforma PPC.

Tak sie sklada ze calkiem niedawno dorwalem pieknego pomaranczowego ibooka G3/300MHz, 64M ramu, 6,4 HDD. Do pewnego momentu wydawalo sie ze Gentoo .
a slackintosh? :twisted:
Slackitosh to stary, biedniutki projekt, wymaga tchniecia w niego zycia.

Lubie nowe oprogramowanie. W rezutacie musialbym wszystko ze zrodel instalowac: glibc, nowe biblioteki, x'y, wm, juz nie mowie o jakims uzytecznym sofcie: Abiword, gnumeric itd.

Rozmawialem z opiekunem projektu, chetnie odda caly projekt. Moze i sprobowalbym ale potrzebna grupa ludzi bo ja nie jestem omnibusem, a i pracy przy dystrybucji jest sporo.
Awatar użytkownika
leiah
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-13, 14:11

Re: fanatyzm

Post autor: leiah »

Slack jest moim pierwszym linuxem (pomijam 3 dni na Auroxie). Na początku mnie przerażał koniecznością pisania wszystkiego w konsoli i zupełnie innym sposobem pracy niż systemy Microsoftu - cóż pryzwyczajony byłem do windowsa, ale rozkochałem się w nim najpierw po odkryciu jego stabilności, póĽniej, gdy po wysypaniu (tak z mojej winy) Xów, miałem własciwie normlany dostęp do zasobów komputera (lynx, mplayer, mpg123, wget etc.) i w ciągu weekendu wróciłem do okienek , jednocześnie łapiąc isę na nowego kernelka (2.6.6), KDE, Gnome i inne.
lubie slacka, miałem okazje poznać inne dystrybucje (najpierw Aurox) a sąsiedzi używają Debiana i MDK. Cieswzę sie, że odważyłem się na przygodę z pingwinkiem :-D Dziś nie mam zamiaru wraca już na windę.

PS. prawde mówić w temacie linuxa lekko mówiąc jestem beginnerem, dopiero pół roku korzystam.
Awatar użytkownika
Gogiel
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 2004-06-13, 10:58
Lokalizacja: Gliwice

Re: fanatyzm

Post autor: Gogiel »

Grucha pisze:Ja tam nie zauważyłem żeby był szybszy czy wolniejsz w porównaniu z Fedora Linux.
A ja zauważyłem OGROMNE.
Ale i tak najlepszy jest INTEL ;)
Jak masz kasę na wydanie ok. 1000 zł to tak ;].
właśnie kupiłem koszulkę z logiem Slackware
Hehe, ja też. Ile zapłaciłeś??

Czy ktoś wie gdzie znajdę paczuszki dla slacka skompilowane dla athlona??
http://www.linux.com.pl/forum
http://urloogle.com/fa
ODPOWIEDZ